• Zelená škola pokračuje i v tomto školskom roku!

8. 9. 2021

Aj v školskom roku 2021/22 budeme realizovať aktivity programu ZELENEJ ŠKOLY, s témou Potraviny. EAP máme schválený, postupne chceme plniť stanovené ciele a aktivity.Pravidelne chceme uskutočňovať aj stretnutia kolégia, keď to bude možné, hlavne vo vonkajších priestoroch školy.Čakajú nás nové školenia, semináre a zaujímavé výzvy.Naša škola však nezanedbáva aj predošlé kroky,v rámci plnenia cieľov Zelenej školy, ktoré sme už zvládli.Preto stále zveľaďujeme našu zeleň, staráme sa o okolie, zbierame odpad a hlavne sa snažíme separovať, učiť a viesť k tomu všetky deti školy. Do tried sme získlali z Projektu- "Triedim, triediš, triedime" ,od Slovenskej agentúry životného prostredia,tašky, ktoré sú určené na separovanie-papiera, batérií,plastov a nápojových kartónov.Taktiež chceme zaviesť v každej triede kôš na bioodpad a ten potom následne dávať na kompostovisko.Týmto by sme mali v triedach vyprodukovať oveľa menej komunálneho odpadu.Veríme, že žiaci si svoje postrehy a znalosti o separovaní a zaobchádzaní s potravinami ponesú i do budúcnosti a budú sa snažiť, čo najviac prispievať k ochrane planéty a svojho okolia.

Koordinátorky Zelenej školy

Ing.E.Kozmanová, Mgr.N.Bobčeková