• Zdravá škola

• Naša škola je zapojená do projektu "Škola podporujúca zdravie". Projekt je inicializovaný Svetovou zdravotníckou organizáciou, Komisiou Európskych spoločenstiev a Radou Európy. Škola ako jeden z najvýraznejších činiteľov má na svojich žiakov silný vplyv, preto sa vysokou mierou podieľa na formovaní zdravého životného štýlu žiakov.

Výchova podporujúca zdravie sa zaoberá kvalitou života a podporou telesného, duševného a sociálneho vývoja človeka. Učí nielen to, čo je preňho prospešné a čo mu škodí, ale aj rozvíja jeho schopnosti efektívne využívať získané vedomosti.

Škola podporujúca zdravie má poskytnúť žiakom zrozumiteľné informácie o možnostiach upevňovania zdravia, pomôcť im ujasniť si ich vlastné postoje a pochopiť hodnoty skryté za výberom z viacerých možností ovplyvňujúcich zdravie.

Našim cieľom je zapájať žiakov do aktivít a programov, ktoré podporujú výchovu ku zdraviu a zdravý životný štýl, posil\ovať ich starostlivosť o svoje zdravie. O všetkých aktivitách sa dozviete v tejto sekcii, priebežne Vás budeme informovať.

Mgr. Macáková

(koordinátor ŠPZ)