• Novinky

      • Prázdninový klub II.týždeň

      • Ani sme sa nenazdali a druhý týždeň prázdninového klubu je za nami. Dopoludňajšie aktivity s p. uč. Blankou a vych. Marcelou tvorili hlavne športové súťaže vo flórbale, vybíjanej a vychádzke na Šindolku. Maxičlovko bolo hlavne o šťastí a vytrvalosti. Šport sa striedal s tvorivosťou a kreativitou detí. Zapojili sme do súťaže č. Adamka na tému „ufo“ a zhotovili vlastnú stavebnicu z recyklovaného materiálu. Popoludní p. vych. Andrejka a Mirka pokračovali v tvorivých aktivitách. Po obede a odpočinku, spojením čítania, rozprávania a počúvania hudby deti opäť tvorili a športovali.Pracovali na kruhu, batikovali tričká, pracovali aj s modelovacou hmotou, skákali: na skákacej gume, po dinosaurích stopách a precvičili si nôžky rehabilitačnými cvičeniami.  Aj vedomostné súťaže spestrili chvíle strávené v prázdninovom klube.

       Pekné leto želajú p. uč. Blanka, vych. A + MA + MI       22.7.2020

      • Letná škola, popoludnie 1. týždeň


      • Ahojte deti!

       Poďte si s nami zaspomínať na popoludnia strávené v letnej škole počas prvého týždňa:


       -V pondelok sme si čítali z kníh o zvieratkách: Skrytý talent a 101 dalmatínov. Kto mal záujem učil sa pliesť kľúčenku z bužírky.           

       -V utorok sme sa vybrali k zoborskému jazierku, čítali sme si o jeho histórii. Pozorovali sme rastlinstvo a živočíšstvo v jazierku a jeho okolí. Videli sme aj ulovené žubrienky a relaxovali sme v priľahlom športovom areáli.

       -V stredu ste mali možnosť zabojovať o umiestnenie v minigolfovom turnaji. "Veľkáči" stihli vypracovať kvíz o zvieratkách a poskladať z papiera žirafy. Mladšie deti skladali papierové žabky

       -Vo štvrtok sme sa zabávali čítaním vtipov a hádaním hádaniek. niektoré z vás si zahrali vedomostnú súťaž: meno, mesto, zviera, vec; iní si vyrobili hru: Tangram.

       -V piatok ste pozreli rozprávku: Bol raz jeden život. Zopakovali sme poznatky o ľudskom tele a následne ste si vedomosti zmerali v kvíze.             

       -Každý deň ste sa dosýta vyšantili na našom školskom ihrisku.


       Na spoločne strávené chvíle spomínajú vychovávateľky Janka a Marianka.


       12.7.2020, J. Žáková


      • Oznam pre deti v druhom týždni letného klubu

      • Ahojte deti!

       V pondelok sa začína druhý týždeň letného klubu a tak by sme Vám chceli pripomenúť, že dopoludnia okrem športových aktivít, na ktoré budete potrebovať vhodnú obuv, oblečenie a zvlášť obuv do telocvične, si prineste: peračník s farbičkami, perom, ceruzkou, lepidlom, nožnicami, staré vodové, alebo temperové farby a jeden väčší štetec.

       Odkladajte si počas víkendu 1-2 rolky z toaletného papiera, s ktorými budeme pracovať asi od stredy.

       Nezabudnite na vhodnú ochranu hlavy pred slniečkom (šiltovku, baretku, klobúk, deravý hrniec, kúpaciu čapicu, turban, čepiec, prilbu, moskytieru, sombréro, sieťku na motýle, kráľovskú korunu, alebo niečo v čom sa budeš cítiť pohodlne a bezpečne). Nezabudnite na desiatupitie, pitie, pitie. HA HA HA

       Teší sa Vás B + M

      • Príbeh nekončí...

      • Aj keď pred pár dňami nadišiel čas, kedy naša milá pani učiteľka Blanka Berecová nebude už každé ráno kráčať po chodníku pod oknami svojej triedy, nemrkne očkom na nástenku, čo nové sa bude diať a nepoužije svoju obľúbenú vetu „poďme robiť“ , nič sa nemení na tom, že stále bude v našich mysliach a budeme veľmi radi, keď príde medzi nás a zaspomíname si na staré dobré časy.

       Aj rozlúčka na konci roka nás utvrdila v tom, ako nám bude Blanka chýbať. Poďakovať sa jej patrí za obetavú prácu s deťmi, za „športový“ a vľúdny prístup k riešeniu problémov.

       Blanka nie je len kolegyňa, ale aj kamoška do nepohody, na ktorú sa dá vždy spoľahnúť, a aj preto ďakujem osudu, že som mala tú česť s Blankou dlhé roky spolupracovať.

       Jej príbeh však pokračuje ďalej. Doma v záhradke, s rodinou a priateľmi, a náš v škole, v novej triede s novou pani učiteľkou.  

       Želáme Ti Blanka, veľa nových zážitkov, uži si zaslúžený oddych, ale keď sa budeš doma občas nudiť, šup - šup za nami do školičky, kde sa budú na teba tešiť tvoje detičky.

                                                                                                                                            Marcela Vörösová

        

      • Júnová tvorba

      • Pozrite si práce mladších žiakov, ktoré vytvorili v júni v domácom prostredí. Prajem ešte veľa tvorivých nápadov.

       13.6.2020 Jana Chlebcová

      • Čo nám dala korona

      • Ahojte klubáci, dnes sa vám prihovára pani vychovávateľka Martina.

        

       Podľa najnovších správ, ktoré už aj vrabčeky na streche čvirikajú, by sme sa už v pondelok mali opäť stretnúť. My, pani vychovávateľky, sa už na váš príchod svedomito pripravujeme a veľmi sa tešíme, že sa znovu uvidíme. Veríme, že aj vy na nás :)

       Máme za sebou obdobie, s ktorým nikto nepočítal. Prišla Korona a my sme museli zostať doma. Prestali sme chodiť do školy, stretávať sa s našimi kamarátmi, navštevovať starých rodičov a známych.

        

       Napriek všetkému si myslím, že nám každému aj niečo dala.

       Dala nám čas

       Čas strávený s rodičmi a súrodencami

       Čas vyraziť objavovať prírodu v okolí.

       Čas zahrať si hry, na ktoré bolo vždy málo času.

       Čas upratať si izbičku.

       Čas prečítať si odloženú knihu.

       Čas naučiť sa niečo nové alebo sa v niečom zlepšiť, napríklad korčuľovať sa, spraviť stojku, možno aj žonglovať.

       Čas vytvoriť niečo pekné: obrazy, vlastné umelecké diela...

       Čas naučiť sa piecť koláče alebo čerstvý chlebík.

       Čas na veľa ďalších vecí,

       my sme si napríklad vysadili na balkóne záhradku.

       Bola by som veľmi rada, keby ste sa teraz na chvíľku zamysleli nad tým, čo vám korona dala“.  Sadnite si do izbičky a nakreslite to. Na vaše obrázky, môžu byť aj fotky, sa teším na mailovej adrese mszoradova@gmail.com, alebo mi ich môžete priniesť v pondelok, keď sa znovu uvidíme.

       Možno to bude zo začiatku ťažšie. Čaká nás ešte niekoľko obmedzení, ale to nevadí, spolu to zvládneme.

                                                 

       27.5.2020 Martina Szórádová

      • Topliga vo futbale- víťazi nitrianskych škôl

      • Gratulujeme ešte raz víťazom! Naši malí futbalisti nás po celý rok reprezentovali v malom futbale- TOPLIGA a ani jeden zápas sme neprehrali.Stali sme sa víťazi v Nitre a mali sme odohrať finále na Slovensku, avšak kvôli uzavretiu škôl a všetkého, sme nemohli odohrať turnaj víťazov. Patrí nám,ale pohár a dokonca aj máme najlepšieho strelca z pomedzi všetkých detí- dal 15 gólov za sezónu-M.BÁŤA!  

       Mgr.N.Bobčeková

      • ŠKD - Na tom našom dvore

      • Ahojte deti !

       Dnes sa Vám prihováram opäť ja, pani vychovávateľka Marianka.

       Určite ste malí zberatelia rôznych vecí. Keď som bola malá ja, zbierala som okrem iného známky. Dnešné deti zbierajú kartičky a vlepujú ich do nálepkových albumov. A jeden taký Vám dnes predstavím.

       Je to album, ktorý predstavuje život na slovenskom gazdovstve. Dozviete sa v ňom veľa zaujímavostí o chovaní hospodárskych zvierat a pestovaní užitočných plodín. Albumom Vás bude sprevádzať spevák Miro Jaroš. Okrem vlepovania nálepiek, ktoré dostanete v predajni potravín za nákup, sú v albume aj takéto zaujímavé hádanky a doplňovačky. Skúste ich vylúštiť a správne odpovede mi môžete poslať na môj e-mail: mariana.smatralova@zszobor.sk

       Dovidenia v škole!

                                                                                                                                26.5.2020       Mgr. Šmátralová

      • Májové výtvarné práce

      • Pozrite si výtvarnú tvorbu žiakov v májovom období. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a prajem naďalej veľa tvorivosti a nápadov.   Jana Chlebcová, 21.5. 2020

      • ŠKD a rodina

      • Ahoj deti,

       čoskoro sa uvidíme. Aj keď posledné obdobie bolo ťažké, všetko sa nám ľahšie zvládalo, keď sme mali pri sebe svojich blízkych.  Najmä pri učení vám boli rodičia veľkou oporou. Pripravil som si pre vás pár rodinných aktivít, ktoré vám vyplnia voľný čas a spolu s rodičmi sa zabavíte. Okrem toho môžete nakresliť, ako s rodičmi spoločne trávite voľný čas alebo môžete nakresliť, ako rodičom pomáhate. Obrázky odfografujte a pošlite na vychjanega@gmail.com. A tú su už spomínané aktivity, takže zavolajte súrodencov a rodičov a príjemne sa zabavte:

       Kto som – Na túto hru potrebujete len pero a papier. Každý člen rodiny napíše na papier nejakú známu alebo neznámu postavu, zviera, vec, čokoľvek, čo ho napadne. Papierik poskladá a označí ho číslom. Následne si každý vyberie z papierikov jeden, ktorý pripravil niekto iný. Roztvorí ho tak, aby nevidel, čo je na ňom napísané a prilepí si to na čelo. Alebo si ho na čele pridržiava, no nesmie vidieť dané slovo.  Môže klásť otázky, ktoré mu majú pomáhať objaviť, kto alebo čo je napísané na papieriku. Jeho úlohou bude uhádnuť, kým je. Pýtať sa však môže len otázky, na ktoré dostáva odpoveď áno alebo nie. 

       Klobúčik poznania - Do klobúka alebo vrecúška napíšte na malé papieriky niekoľko otázok, ktoré by ste sa chceli o ostatných dozvedieť (napr. Aká je tvoja obľúbená farba? Kde by si najradšej cestoval?...) Papieriky s otázkami dajte do klobúčika a zamiešajte. Postupne si každý bude ťahať otázky a odpovedať na ne.

       Hádanie predmetov so zaviazanými očami - Deťom zaviažte oči a nechajte ich rukami skúmať sadu predmetov, najlepšie z tej istej kategórie, napríklad riad z kuchyne, potraviny, zelenina alebo oblečenie. Po jednom dieťati predmety podávajte a nechajte ho hádať, o čo ide. Obmenou hry môže byť vydávanie zvukov a hádanie predmetov, ktoré ich urobili, napríklad cinknutie vidličky o hrniec. 

       20. 5. 2020 Mgr. Tomáš Janega

        

        

        

        

      • Maľované púpavy

      • Ahoj deti po čase sa Vám opäť prihovára p. vych. Janka.  Príroda je v plnom kvete, vtáčiky štebocú, včielky bzučia, slniečko svieti, vetrík pofukuje a rozsieva prvé dozreté semiačka púpav.

                   Žaluje sa púpava:

                   " Deti to je únava!

                   Len čo vetrík fúkne,

                   musím látať sukne."

                   Pú,                     

                   pú,

                   púpava,

                   roztrhaná, deravá.          …Rudolf Dobiáš

        

       Ak  Vám učarovali tieto malé padáčiky a chceli by ste si ich namaľovať, vyhľadala som pre Vás jednoduchý návod (  https://www.youtube.com/watch?v=FpvIOpciq2Y   /  https://www.youtube.com/watch?v=qdq6znih_Yw  ), ako zhotoviť pekný obrázok.

        

        

       Púpava

       Pomôcky:      

                   - obrus, alebo fóliu

                   - priprav si výkres, alebo farebný papier

                   - vodové, alebo temperové farby

                   - podložku na miešanie farieb

                   - kotúľky z toaletného papiera, alebo slamky na pitie

                   - nožnice

                   - štetec

                   - vatu

                   - vatové tyčinky na čistenie uší

                   - vrchnák z fľaše

                   - gumičku

                   - pohár na vodu

       Postup:

                   - pozri si motivačné videá

                   - obrusom , alebo fóliou si prikry stôl, aby sa pri práci neušpinil

                   - namaľuj na výkres podklad, alebo použi farebný papier

                   - nastrihni okraj kotúľky, alebo slamky

                   - zviaž gumičkou zopár vatových paličiek

                   - namiešaj si hustú vodovú, alebo temperovú farbu na palete / podložke

                   - ponamáčaj v nej vrchnák z fľaše a nastrihané konce kotúľky /slamky na pitie

                   - nanášaj nimi farbu na výkres v tvare púpavového kvetu podľa videí

                   - postup si kontroluj podľa videí

                   - po namaľovaní obrázka všetky veci odlož na svoje miesto

        

        Nezabudni práca je hotová, až keď je všetko upratané.

        

        

       Ak budete chcieť, aby som videla akí ste šikovní, tak mi odfotený kvietok môžete poslať na  mail:  vychovavatelka.janka@gmail.com .

       Ahoj nabudúce!

       19.5.2020, Jana Žáková

      • Sme doma - I.B

      • 18.5.2020. Prváci zažili v online vyučovanie s prírodovedcom . Téma viacerých hodín bola: Skúsime to cez vesmír- alebo neživá príroda trochu inak.Cieľom vyučovania bolo zopakovať si znalosti o neživej prírode a formou projekcie putovať raketou do vesmíru. Svoje spätné väzby žiaci vyjadrili rôznymi výtvarnými technikami.Ďakujeme pánovi Ševčíkovi za hodiny, kde sme si rozvíjali tvorivosť a predstavivosť.Triedna učiteľka Renáta Zajačková      

      • Ahoj Klubáci !

      • Dnes sa môžete zahrať s pani vychovávateľkou Andreou.

       Pripravila som si pre vás pár zábavných hier na spestrenie vášho času. Môžete si ich zahrať aj so súrodencami, samy alebo s rodičmi. Všetky tieto hry som našla na Pintereste.

       1.hra: Moja šikovnosť:

       Materál: škatuľa, papierové rolky z kuchynských utierok alebo z toaletného papiera, fixka, lep, malá loptička.

       Postup:

       • rolky nastriháme na 10 hrubších krúžkov (3 cm)
       • rozmiestnime a  prilepíme do škatule
       • napíšeme na ne čísla od 1 do 10
       • vložíme malú loptičku a hra môže začať
       • trať musíte s loptičkou prejsť v poradí, čísla neprehadzujeme

       2.hra: Tulipánová dráha:

       Materál: farbičky, nožnice, biely papier alebo farebné papiere.

       Postup:

       • nakreslíme si maketu tulipánového kvetu
       • tú obkreslíme na farebné papiere vždy 2 kusy rovnakej farby, alebo na biely papier a vyfarbíme farbičkami
       • podľa fotiek postavíme tulipánovú dráhu a  hráme
       • skákať musíme vždy otočený v smere kvetu 

        

       3.hra: Pre malých aj veľkých:

       Materál:  papier, farbičky, lepiaca páska

       Postup:

       • nakreslíme si makety  rúk (ľavej, pravej) a nôh (ľavej, pravej)
       • podľa fotiek postavíme dráhu vždy 3 rôzne obrázky do jedného riadku, prilepíme páskou o zem
       • hráme tak, že musíme stupiť na obrázok tou končatinou ktorá je na obrázku nakreslená    (napr. ĽR  PN  PR    ľavá ruka  pravá noha  pravá ruka)
       • keď sa pomýlime ide ďalší
       • zažijete  určite kopec zábavy

       Prajem kopec srandy a zábavy!

       Môžete mi poslať aj foto ako ste sa bavili na mail:  vychovavatelka.andrea@gmail.com

       14.5.2020   pani vychovávateľka Andrea Ölvecká

      • Studený máj, v stodole raj!

      • Hovorí jedna pranostika a ja s ňou úplne súhlasím. Myslím si, že MÁJ je ešte viac premenlivý a nevyspytateľný ako apríl. Pritom máj je mesiac, kedy sa príroda najviac raduje, že odkvitnuté kvietky vydajú svoje tajomstvá. Zrazu sa bojí o svoje poklady, aby neprišli mrazíky, vetríky, daždíky a my ľudia, aby sme neprišli o zlato  v obilí, voňavé ovocie, zdravú zeleninku. A keďže páni Pankrác, Servác, Bonifác a Žofia sú už tu, dúfajme, že nenarobia v tieto dni veľa škody. 

       A ako sa príroda raduje zistíte, ak si maľovaný obrázok prečítate (nahlas rodičom a súrodencom).

       Tak vidíte, mala som pravdu. Príroda je zázračná. Stará sa o nás a je našou povinnosťou chrániť ju.

       Veď trochu skromnosti na tanieri neuškodí a očistí naše telíčko. K tomu viac zeleniny, ovocia, domáce pečivo, či chlebík, ktorý určite lepšie chutí a je to zdravšie. 

       Ponúkam niekoľko veselých inšpirácií z domácich zdrojov na chutné maškrty. (Ten chlebík je moja vlastná výroba).

       Keď sme sa už niečo o prírode naučili a zamaškrtili, čo tak niečo užitočné a voňavé si vyrobiť.

       Ako Vám deti vonia leto? A čo myslíte, aká bola vôňa gréckych bohov? Že neviete?....Je to vôňa levandule. No v našich slovenských záhradkách voňajú aj iné rastlinky a bylinky – pomocníčkovia na ľudské boliestky a neduhy.

       Poznáš echinaceu? (imunita), materinú dúšku (nachladnutie, zápal,..), arniku (lieči zapálené rany, kĺby, bodnutie hmyzom), kamilku, myší chvostík, zlatobyľ, potočnicu lekársku (zápaly mechúra), medovku (nervy, spánok) ,mätu (trávenie,...), lipu (horúčka, kašeľ), šalviu (zápaly), nechtík (zápaly očí, žalúdka), pľúcnik lekársky, podbeľ, kvety ruže

       Vyrobte si buď jarnú výstavku na okno, alebo obal na bylinky či ovocie, alebo špeciálne desiatové vrecúško. Zo všetkým ti však musí pomôcť rodič, alebo súrodenec, pretože s nimi to ide všetko lepšie a ľahšie.

       Viem, že v týchto dňoch myslíte viac na svojich spolužiakov, kamarátov, starých rodičov a chcete sa už vrátiť medzi nich, no dúfam, že keď sa tak stane, budeme si všetko čo máme vážiť viac a radovať sa z toho, čo nám príroda dáva.

        

       S pozdravom vychovávateľka Marcela

        

       P.S. Kto však ešte má chuť sa zabaviť, môže si vypracovať pracovné list o prírode.

       P.S. Fotky hotových vrecúšok a obrázkov do nového kalendára (psík, mačička) posielajte na môj mail: klubackykalendar@gmail.com

      • Domáca záhradka

      • Čauko decká! Dnes sa Vám prihováram ja, vychoška Jarmila. Rozmýšľala som, čo si pre Vás pripraviť na environ-mentálnu činnosť. Ja mám rada práce v záhrade (okrasnej), to znamená že všetky kvety, kríky, stromy sú moji kamoši. Tak som si pre Vás pripravila eko-závesnú záhradku ( to čo visí). Pomôcky: pevné paličky z polámaných stromov ( nájdete v parku, lese), špagát, nožnice alebo orezávatko( pomôžu rodičia) Postup:viď fotky !!!

       Dúfam, že sa nájdu jedinci, ktorí mne, sebe aj rodičom dokážu, akí sú šikovní ! :) Foto prosím poslať na mail jarkadurikova7@gmail.com Pa.

      • ŠKD- Kvietok pre mamičku

      • Ahojte deti, dnes sa Vám takto na diaľku prihováram ja, pani vychovávateľka Mirka. 

       Ten čas rýchlo beží a už tu máme mesiac máj. V tomto krásnom mesiaci majú sviatok aj naše starostlivé, milujúce mamičky. Tak na to nezabudnime a do nedele (10.5.), keď je v kalendári napísané: Deň matiek im s mojou  pomocou  môžete urobiť malý darček. 

       KVIETOK ZO SRDIEČOK:

       1.PripravíTe si pomôcky: zelený, červený, žltý farebný papier, pravítko, ceruZka, nožnice a lep. 

       2. Najväčší zelený papier prelož na polovicu a tiež aj 2 červené a 2 žlté papiere.

       3. Na najväčšom zelenom papieri urob zástrih tam kde je preložený.

       4. Na jeden preložený červený a jeden žltý papier nakresli polovicu srdiečka a naraz vystrihni, nezabudni na lístočky. 

       5. Budeš mať 2 červené, 2 žlté srdiečka a 2 lístočky, ktoré nalepíš na stonku podľa fotopostupu

        

       Ak budete chcieť, aby som videla akí ste šíkovní, tak mi odfOtený kvietok môžete poslať na  mail: mirka.baracka@gmail.com. Ahoooj nabudúce!

      • II.B v pohybe

      • Nie sme žiadni "peciváli", posilňujeme si svaly. Beháme, bicyklujeme, korčuľujeme, chodíme, skáčeme, cvičíme....hýbeme sa neustále.

       tr.uč. B.Berecová

      • SLOVENSKO – náš domov plný zaujímavostí a miest

      • Ahojte deti,

       dnes sa Vám ozývam ja - pani vychovávateľka Gabika.

       Pripravila som si pre Vás prezentáciu obrázkov o našom krásnom Slovensku, o našej malej krajine, v ktorej nájdete veľa miest a pamiatok, ktoré sú hodné navštívenia. Viem, teraz sa to ešte nedá, bohužiaľ situácia nám to nedovoľuje. Preto skúsme nato nemyslieť a  vychutnajme si krásu Slovenska aspoň takto na obrázkoch. Preklikajte sa jednotlivými obrázkami a možno spoznáte miesta a pamiatky, ktoré ste už niekedy navštívili.

       Naše malé Slovensko je tak krásnou krajinou, až si to sami častokrát neuvedomujeme. Uvedomíme si to až vtedy, keď nás vychvália zahraničné média alebo turisti, ktorých stretneme pri významných pamiatkach. Chceme chodiť na zahraničné výlety a pritom možno nevieme aké bohatstvo máme doma. Sme maličká krajina, no taká dovolenka či výlet na Slovensku je určite zážitkom.

        

        

        

        

       Ako ste mohli vidieť na obrázkoch, tak naše Slovensko je naozaj očarujúce. Možno ste niektorí  z Vás spoznali miesta, ktoré ste navštívili a naopak, niektorých z Vás zase oslovili miesta a pamiatky a radi by ste ich do budúcna navštívili.

       Preto budem rada a veľmi ma potešíte, ak mi pošlete svoje fotografie miest či pamiatok, ktoré ste doposiaľ navštívili na Slovensku a aspoň na chvíľu sa prenesiete na svoje obľúbené miesto pomocou fotografie. Pevne verím, že už to dlho nepotrvá a všetci sa vyberieme na svoje obľúbené miesto a zažijeme perfektný výlet na našom krásnom Slovensku. 

       Svoje fotografie mi môžete zasielať na - zaujecovag@gmail.com

       S pozdravom pani vychovávateľka Gabika.      • Rozhýbme sa

      • Ahojte deti, dnes si s vami zašportujem ja, pani vychovávateľka Martina.

        

       Stretávame sa po týždňoch strávených doma. Dúfam, že sa vám doma darí stíhate sa učiť aj pomáhať rodičom.

       Dnes nachvíľu vypneme počítače a vybehneme na čerstvý vzduch. Pobyt vonku je pre nás veľmi dôležitý, obnovuje naše psychické aj fyzické sily dodáva nám energiu a zlepšuje náladu. Ak rodičia a súrodenci budú mať čas, vezmite ich so sebou. Pripravila som si pre vás niekoľko jednoduchých zábavných hier a činností vonku v prírode, na dvore či pred domom.

        

       Záhradný bowling

       Pohyb a zábavu vám zabezpečí záhradný bowling. Že ho doma nemáte? Obzrite sa dobre okolo seba. Stačí akákoľvek lopta, prázdne alebo plné plastové fľaše a o zábavu máte postarané. Ja som doma nemala fľaše, tak som použila sprcháče. 

       Ak chcete byť kreatívni, pred bowlingom môžete každú fľašu namaľovať. Či sa rozhodnete pre jednofarebné motívy, alebo rôzne obrázky, je už na vás. A že neviete pravidlá? Tak si nejaké vymyslite :-) Fľaše môžu mať napríklad čísla a spočítavate, koľko ste zhodili. 

       Hod do sudov

       Touto hrou si trénujeme presnosť. Na záhrade si rozmiestnite rôzne veľké vedrá, nádoby alebo hrnce a pripravte si tenisové loptičky (kamienky, drievka...). Na každú nádobu upevnite čísla, ktoré budú znamenať body. Čím menšia nádoba, tým viac bodov. Úlohou hráča bude samozrejme zozbierať čo najviac bodov.  

       Sleduj dráhu

       Stačí lano alebo špagát, ktorý rozložíte a rôzne poskrúcate na trávnik či cestu. Jazdec bude musieť po špagáte prejsť. Využiť môžete aj kolobežku a cestičku nakresliť kriedami na chodník. 

       Ak nemáte dostatočne dlhý špagát, môžete si vytvoriť slalomovú dráhu a jazdiť pomedzi rôzne prekážky (fľaše, drevá, topánky.... ) Môžete merať čas, porovnávať...

       https://www.facebook.com/100003962201987/posts/1709362665872457/

       Ak máte chuť, môžete vybehnúť na bicykel, na korčule, na kolobežku či ísť na prechádzku. Zahrať sa môžete s loptou, zaskákať si gumu alebo na švihadle. To sú hry, ktoré sa hrávali vaši rodičia. Určite si radi zaspomínajú a ukážu vám, ako na to.

       A pre tých, čo si chcú poriadne zamakať posielam odkaz na veľmi zaujímavé a dobré cvičenia:

       https://www.akademiamatejatotha.sk/videogaleria.html

        

       Predtým ako pôjdete von si nezabudnite vziať rúško a po návrate domov si poriadne umyte a vydezinfikujte ruky. Na fotky alebo krátke videá z vášho športovania sa teším na mailovej adrese: mszoradova@gmail.com

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

      • Prázdninový klub II.týždeň

       Ani sme sa nenazdali a druhý týždeň prázdninového klubu je za nami. Dopoludňajšie aktivity s p. uč. Blankou a vych. Marcelou tvorili hlavne športové súťaže vo flórbale, vybíjanej a vychádzke na Šindolku. Maxičlovko bolo hlavne o šťastí a vytrvalosti. Šport sa striedal s tvorivosťou a kreativitou detí. Zapojili sme do súťaže č. Adamka na tému „ufo“ a zhotovili vlastnú stavebnicu z recyklovaného materiálu. Popoludní p. vych. Andrejka a Mirka pokračovali v tvorivých aktivitách. Po obede a odpočinku, spojením čítania, rozprávania a počúvania hudby deti opäť tvorili a športovali.Pracovali na kruhu, batikovali tričká, pracovali aj s modelovacou hmotou, skákali: na skákacej gume, po dinosaurích stopách a precvičili si nôžky rehabilitačnými cvičeniami. Aj vedomostné súťaže spestrili chvíle strávené v prázdninovom klube.

      • Letná škola, popoludnie 1. týždeň


       Ahojte deti!

       Poďte si s nami zaspomínať na popoludnia strávené v letnej škole počas prvého týždňa:


       -V pondelok sme si čítali z kníh o zvieratkách: Skrytý talent a 101 dalmatínov. Kto mal záujem učil sa pliesť kľúčenku z bužírky.

       -V utorok sme sa vybrali k zoborskému jazierku, čítali sme si o jeho histórii. Pozorovali sme rastlinstvo a živočíšstvo v jazierku a jeho okolí. Videli sme aj ulovené žubrienky a relaxovali sme v priľahlom športovom areáli.

      • Oznam pre deti v druhom týždni letného klubu

       Ahojte deti!

       V pondelok sa začína druhý týždeň letného klubu a tak by sme Vám chceli pripomenúť, že dopoludnia okrem športových aktivít, na ktoré budete potrebovať vhodnú obuv, oblečenie a zvlášť obuv do telocvične, si prineste: peračník s farbičkami, perom, ceruzkou, lepidlom, nožnicami, staré vodové, alebo temperové farby a jeden väčší štetec.

      • Príbeh nekončí...

       Aj keď pred pár dňami nadišiel čas, kedy naša milá pani učiteľka Blanka Berecová nebude už každé ráno kráčať po chodníku pod oknami svojej triedy, nemrkne očkom na nástenku, čo nové sa bude diať a nepoužije svoju obľúbenú vetu „poďme robiť“ , nič sa nemení na tom, že stále bude v našich mysliach a budeme veľmi radi, keď príde medzi nás a zaspomíname si na staré dobré časy.

      • Júnová tvorba

       Pozrite si práce mladších žiakov, ktoré vytvorili v júni v domácom prostredí. Prajem ešte veľa tvorivých nápadov.

       13.6.2020 Jana Chlebcová