• Aktivity žiackeho parlamentu v školskom roku 2022/2023

• V školskom roku 2022/23 školský parlament zorganizoval/organizuje tieto aktivity.

• Veľkonočná burza

• Dňa 5.4.2023 sa konala obľúbená veľkonočná burza organizovaná žiackym parlamentom.

Žiaci priniesli naozaj krásne výrobky a chutné koláčiky :-)

Ďakujem predávajúcim a aj môjmu parlamentu za pomoc :-)

Prajeme krásne veľkonočné sviatky :-)

p.uč. Štrbíková a žiacky parlament

• Deň učiteľov

• Dnešný deň je na všetkých školách výnimočný. Naši učitelia majú svoj sviatok. A ani my sme na našich učiteľov nezabudli a cez piatu vyučovaciu hodinu sme spoločne tento deň oslávili.

Celá škola sa zišla v telocvični, kde bol pripravený program, ktorým nás sprevádzali žiaci deviateho ročníka Viktória Liptayová a Lukáš Strešík. Privítali spolužiakov a učiteľov, asistentov aj vychovávateľov školy milými slovami, na ktoré nadviazali svojim príhovorom Agátka Kurucová a Jakub Richter z 5.A triedy. Po ich príhovore nám čas spríjemnila svojou milou básničkou Marianka Šmidáková z 2.B triedy. Nasledovala vtipná scénka, v ktorej tri učiteľky na dôchodku v podaní našich deviatakov Ziana Zaujeca, Jána Plandoru a Richarda Marka, spomínali na časy strávené za katedrou. Po nich nám na flautu zahrala Lea Lauková zo 6.A triedy.

Ako drobný darček si náš žiacky parlament pre vyučujúcich prvého stupňa a pani asistentky pripravil ďakovné listy s vďakoch za ich prácu. Každá trieda na druhom stupni napísala pekné prianie, či poďakovanie učiteľom druhého stupňa, ktoré sme im spracovali a odovzdali v štýle profilu na instagrame a jeho komentárov. Aby ste videli, ako to asi vyzeralo, v prílohe prikladáme všeobecnú ukážku vybraných venovaní a prianí.

Program ukončila pani riaditeľka svojim príhovorom, v ktorom vyzdvihla príjemnú atmosféru počas programu a poďakovala žiakom, že vďaka ich potlesku sa dnes každý učiteľ našej školy cítil výnimočne.

Ďakujeme členom organizačného tímu a každému, kto nám s prípravou dnešného dňa pomohol.

• Valentínsky kahoot

• Do kvízu, ktorý vyhlásil žiacky parlament pri príležitosti dňa svätého Valentína sa zapojilo 134 žiakov z prvého aj druhého stupňa.

Prvý stupeň:

1. miesto   Alica Hubinská zo 4.C
              2. miesto   Marek Palík z 1.A
              3. miesto   Lukáš Johanik zo 4.B

Druhý stupeň:

1. miesto   Janka Nelly Farkašová zo 7.A
              2. miesto   Alexandra Dubiňáková a Hana Ižoldová z 8.A
              3. miesto   Natália Mačeková z 5.A

Všetkým ďakujeme za aktívnu účasť a umiestneným žiakom srdečne blahoželáme.

• Valentín v škole ❤️

• Dňa 14.2.2023 sa skrinky našich žiakov na druhom stupni obliekli do srdiečok. Žiacky parlament v spolupráci s pani učiteľkou Kunovičovou pripravili pre našich druhostupniarov malé valentínske prekvapenie v podobe papierového srdiečka s venovanim a cukrikom. Samozrejme,nezabudli sme ani na našich pánov učiteľov a pani učiteľky☺️

Prajeme všetkým veľa lásky,radosti a nech je láska,porozumenie a radosť denne prítomná v našich srdciach ☺️

p.uč.Kunovičová, p.uč. Štrbíková a žiacky parlament