• Druhý krok

• Čo je Druhý krok?

• Program sa zameriava na sociálno-emocionálny rozvoj detí. Deti tak majú šancu naučiť sa chápať vlastné emócie a emócie druhých. Rozprávajú aj o tom, ako sa k druhým správať, ako sa s druhými skamarátiť a ako riešiť prípadné nezhody s inými deťmi.

Spolu sa učíme, podľa akých znakov môžeme zistiť, ako sa druhí ľudia cítia. Dozvedajú sa, že týmito ukazovateľmi sú výraz tváre, reč tela a konkrétna situácia. Učia sa pomenovať a rozlišovať základné emócie: radosť, smútok, hnev, strach, prekvapenie, nechuť.

Preventívny program v origináli SECOND STEP je už bežnou súčasťou vyučovania v materských a základných školách v mnohých krajinách sveta ako napr. vo Fínsku, Nemecku, Dánsku, Nórsku, Švédsku, Veľkej  Británii, Rakúsku, Islande, Lotyšsku, Kanade, USA, Japonsku či Austrália.

• Preventívny program

• Preventívny program DRUHÝ KROK ponúka riešenie existujúcich problémov na školách, kde čím ďalej, tým viac narastá agresivita, šikanovanie, útoky na spolužiakov a učiteľov a intolerancia voči odlišnostiam.

Súčasťou výučbových materiálov programu sú veľkoplošné fotografie, ktoré znázorňujú situácie z každodenného života detí a obsahujú presnú metodickú inštrukciu pre učiteľov, ako s nimi na vyučovaní pracovať. Vďaka nim môžu učitelia:

• vysvetliť a poradiť deťom, ako zvládať agresiu, násilie, hyperaktivitu či introverziu
              • a ako si rozvíjať empatiu, komunikačné zručnosti, morálne správanie a celkovú súdržnosť v triede.

Všetky dostupné informácie sú uvedené na https://druhykrok.sk/o-programe/.

HK2024