• Koncoročný výlet do Kremnice- II.B a III.A

5. 6. 2024

Koncoročný výlet si žiaci II.B a III.A spojili aj s návštevou mincovne v Kremnici, ktorú založil v roku 1328 kráľ Karol I. a odvtedy sa tam nepretržite vyrábajú mince.Mince sa razia nielen do okolitých krajín, ale i po celom svete, napr.do Izraela, Indie, Thajska, Bangladéšu.

Spravili sme si prehliadku mesta, deti si pokúpili v miestnej cukrárni malé sladkosti, alebo pochutili na zmrzline a prešli sme si budovu mincovne- obe časti, starú i novú. Keďže sa snažíme zdokonaľovať aj vo finančnej gramotnosti, naša destinácia-mesto Kremnica bola našou voľbou i preto. Žiakov veľmi zaujala hlavne časť s historickými strojmi na výrobu a razenie mincí a potom si preverili finančné znalosti v obchodíku so suvenírmi.

Počasie nám prialo  a veríme, že sme si všetci odniesli pekné zážitky a nové poznatky.

p.uč. Bobčeková, Rigová a p.vych. A.Ölvecká

• Žiačka z 2.A

5. 6. 2024

Dňa 2.6. 2024 sa uskutočnila v Nových Zámkoch celoštátna súťaž - MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA vo výrazových tancoch, kde v kategórii HIP-HOP STREET DANCE MIX- duo mini obsadila 1. miesto naša žiačka z 2.A Naďka Pauličková s možnosťou kvalifikácie na Majstrovstvá Európy v Maďarsku. Srdečne jej gratulujeme a prajeme jej veľa ďaľších úspechov.

tr. uč. Mgr. Lenka Štefanková, ped. asistent Mgr. Michaela Macháliková

• 1.sv. prijímanie

4. 6. 2024

Dňa 1.júna prijali naši tretiaci sv. eucharistie v našom farskom kostole sv. Urbana. Celý rok sa deti svedomito pripravovali a cvičili na nácvikoch, prijali prvýkrát aj sv. svätej spovede, čím si dušu očistili od všetkých hriechov. Celá slávnosť bola dôstojná a aj napriek nočnej búrke, nám počasie prialo. Zároveň tretiaci sa v mene všetkých vás detí rozlúčili s p. farárom Milanom Polákom, ktorý odchádza pôsobiť do inej farnosti a odovzdali mu náš darček, vaše pozdravy a kresby.

Mgr. Macáková

• Deň mlieka 🐮🐑🐐

3. 6. 2024

Koncom mesiaca máj sme si v škole pripomenuli Deň mlieka🥛. Žiaci prvého aj druhého stupňa vypracovali množstvo aktivít, kde si precvičili svoje vedomosti, ale takisto sa dozvedeli aj niečo nové. Menší žiaci vypracovali PL na hodinách slovenského jazyka a matematiky. Na výtvarnej výchove vytvorili krásne obrázky a pozreli si aj rôzne videá. Starší žiaci si okrem testov vyskúšali tvorbu básni, plagátov a nejaké pokusy s mliekom 🙂

Do aktivít sa zapojili žiaci 1.B, 2.A, 4.C, 5.A, 5.C, 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 9.A a 9.B triedy.

Pani učiteľky Pirošová, Štefanková, Macháliková, Bučeková, Pechová, Kozmanová a Spačková.

• Deň detí u včelára - 7.B 🐝

3. 6. 2024

Dňa 31.5.2024 trieda 7.B s pani učiteľkou Čačanou a Dedíkovou navštívili pána včelára Kotrusza, ktorý nás

oboznámil so životom včiel.

Mohli sme vidieť včeliu kráľovnú, robotnice a trúdov.

Posedeli sme si v Apidomčeku v typickom včelárskom oblečení.

Na záver sme mohli ochutnať rôzne druhy medu.

Bolo nám úžasne.

Ďakujeme.

Mgr.Čačaná, Bc.Dedíková a dievčatá zo 7.B triedy

• Hvezdáreň- Žiar nad Hronom

3. 6. 2024

V piatok sa žiaci 6.ročníka zúčastnili exkurzie vo hvezdárni v Žiari nad Hronom. Aj keď nám počasie neprialo pozorovať slnko, žiaci 3D premietaním o gravitácií Zeme zážitkovou formou sa oboznámili odkiaľ je gravitácia, čo je gravitačná sila, veľmi zaujímavé boli 3D modely o planétach. Zaujímava bola aj humorná forma prednášky o Slnku. Veríme, že žiaci sa dozvedeli zaujímavé informácie a táto exkurzia bola pre nich prínosom.

Mgr. Macáková, Mgr. Ľahučká, Mgr. Pechová

• Vážení rodičia, milé deti, kolegovia

2. 6. 2024

Chcela by som Vás stručne poinformovať, ako sa darilo nášmu charitatívnemu kalendáru, pomáhať opusteným zvieratkám v útulkoch za posledných pár mesiacov.

Možno si spomínate, že kalendár sa rýchlo minul a tak, aby sme potešili všetkých záujemcov, boli dotlačené ešte ďalšie kusy.

Prvú časť nášho finančného daru dostali v januári zvieratká z Konca sveta, zo Šurian, ale aj „starúšikovia“ z občianskeho združenia Kone ľudom. Starať sa o veľké, staré plemená psov, bezzubé koníky nie je ľahké. Práve takýmto „bezzúbkom“  sme poslali pred pár dňami ďalšiu časť nášho finančného daru, na zakúpenie špeciálneho krmiva a mačičkám do Šurian.

Spolu s našim darom sa všetkým „útulkáčom“ poslal sprievodný mail a náš kalendár.

Na odpovede sme nemuseli dlho čakať. Všetci boli nadšení našou myšlienkou, ktorú šírime, ale aj realizujeme medzi deťmi.

Dostali sme osobné pozvanie na návštevu do Čataja, pozrieť sa na veľkých psíkov. Na koníkoch sa môžu deti povoziť a v súčasnej dobe na ich hlavnej stránke je ponuka letného jazdeckého tábora.

Poslednou novinkou je propagácia našej akcie, šikovných detských rúk opäť na stránkach časopisu, tentoraz v Šikovníčkovi.

Čo viac si môžeme priať?

Do roka a do dňa zozbierať ďalšie umelecké dielka našich detí, z ktorých bude ešte ťažšie vybrať tie pravé do ďalšieho kalendára.

Dohodli sme sa, že deti môžu maľovať alebo kresliť aj koníky a vtáky. Teda zvieratá, o ktorých sa starajú tiež dobrovoľníci, keď potrebujú odbornú pomoc.

S pozdravom želám všetkým slnečné a veselé leto.

Marcela Vörösová                                                                                                          2.6.2024

Pondelok 28. 10. 2024