• Novinky

      • SME DOMA @zszobor.sk :-)

      • Niektorí žiaci z 5.A prijali moju výzvu a poslali mi fotky ako trávia svoj voľný čas. Ak by mal ešte niekto chuť prispieť milou fotkou môže tak urobiť do piatku 3.4. 2020 a poslať mi na mail viola.svitekova@zszobor.sk a pokúsim sa zverejniť aj vašu fotku. Ponuka platí to aj pre pani učiteľky. :-)

       Aj toto je spôsob ako sa snažíme v dňoch odlúčenia "KEEP IN TOUCH" s Vami. 

       Mgr. Sviteková

     • Ťuky ťuk, hlási sa školský klub!
      • Ťuky ťuk, hlási sa školský klub!

      • Zdravím Vás milé deti, milí rodičia.

       Chcela by som Vám mojim príspevkom spestriť čas trávený doma. Priznajme si, sú chvíle, kedy sa trochu nudíme, alebo aj hneváme za vzniknutú situáciu a nevieme ako ďalej. Aj ja mám niekedy také dni, ale čo ma väčšinou posunie ďalej je to, že sme doma všetci zdraví, a že mám doma svoje milé zvieratká. Áno, budem Vám rozprávať o tom, že keď sa opäť stretneme, rada by som naďalej pokračovala v našom spoločnom projekte, na pomoc zvieratkám.

       Zajtra k nám vkročí 1.apríl. Veľa z nás si s radosťou otočí list v našom kalendári. A niekto si možno položí otázku: „Čo asi teraz robia zvieratká v  -našom- útulku?“  Dôležité je  hlavne myslieť na ľudí, ktorí sa o zvieratá starajú.

       Preto, ak budete mať chvíľu čas, poproste rodičov, pozrite si spoločne novú FB stránku https://www.facebook.com/zatulanelabky/, čo majú nové a ako sa im darí. Určite ich poteší zdieľanie ich stránky, alebo krátky pozdrav.

        

       Aj vy teraz máte určite starosť ako sa zabaviť a vymyslieť niečo nové. Tí, ktorí majú doma zvieratko, to majú jednoduchšie. Ale nie vždy majú po ruke maškrtu, ktorou by ich mohli odmeniť za ich lásku. Posielam môj recept na zdravé keksíky, ale bez dospelákov to nepôjde. Preto, keď si splníte svoje povinnosti, určite Vám neodmietnu spoločné pečenie (ale aj upratovanie).

        

       Pečienkové sušienky pre psíka

       500g pomletých kuracích pečienok (maminy vedia určite aké J)

       3 vajíčka

       2 hrste špenátu

       hrsť petržlenovej vňate

       1 lyžica mletých ľanových semienok

       1 hrnček mletých ovsených vločiek

       1 hrnček celozrnnej múky

        

       Všetky suroviny zmiešaj, ale múku pridávaj podľa potreby, nesoľ. Na plech polož papier na pečenie (nie krepový, ani farebný J ). Hmotu rozotri pomocou čoho chceš(okrem nožíka a prstov J ).

       P.S. rodič dá vyhriať rúru na 180C a pečie do ružova cca 20min. Po vychladnutí môžeš maškrty z cesta povykrajovať, alebo natrhať a uskladníš ich v chlade.

        

       „Rybička mačičke chutí!“

       270-300g tuniaka vo vlastnej šťave

       1 vajce

       1 šálka ovsených vločiek

       1 šálka celozrnnej múky

       hrsť petržlenovej vňate

       Všetko zmiešaj a postupuj ako pri prvom recepte.

       Úspech zaručený.

       Nezabudni si pred aj po práci umyť, vydrhnúť, opláchnuť, vyčistiť ruky, rúčky, ručičky!!!

        

       A na záver ešte jedna prosba. Na výkres A4, ktorý si položíš na stôl vodorovne, nakresli ako profík obrázok svojho obľúbeného DOMÁCEHO zvieratka ( pes, mačka, korytnačka, hlodavce alebo iné živočíchy chované vo Vašich príbytkoch :) ). Teraz je na to čas, môžete sa pokojne vyšantiť, maľovať, kresliť, lepiť, tieňovať, čo len chcete.

       Odborne: použite akvarel, pastel, temperu, akryl, farebný papier, prípadne látku.

       Obrázok si odlož a na zadnú stranu napíš svoje meno. Určite sa zapojí veľa detí, a vytvoríme tak stolový kalendár na rok 2021.

       Želám Vám veľa zdaru a na čele žiadnu chmáru.

        

       Končí sa marec, je tu apríl a jedno čínske príslovie vraví: „Ten, kto sa zháči pred nasledujúcim krokom strávi život na jednej nohe.“

       Tak nemajme strach pred nasledujúcimi krokmi, robme čo môžeme, a uvidíte, že časom niektoré zážitky z tohto náročnejšieho obdobia nám vyčaria jemný úsmev na tvári.

       A keďže sa blíži Veľká noc, tak sa môžete potešiť aj výrobou dekorácií pre Vašu radosť a skrášlenie príbytkov. Pár inšpirácií nájdete v prílohe.

        

       Želám pokojné sviatky a verím, že sa čoskoro opäť stretneme.

       vych. Marcela Vörösová

      • ZELENÁ ŠKOLA-POĎAKOVANIE

      • Chceme sa touto cestou poďakovať všetkým žiakom a paniam učiteľkám a vychovávateľkám za spoluprácu vo výrobe SEPARÁČIKOV.Naozaj ste vyrobili úžasných "kamarátov"- Separáčikov.Fotky ste mohli vidieť od pani učiteľky J.Chlebcovej, aj ďalšie fotky potom zverejníme. Môžte sa tešiť na Separáčika z II.C,ktorý je naozaj obrovský, od pani vychovávateľky J.Žákovej. Veríme, že komisia ocení aj túto našu aktivitu,na záverečné ohodnotenie sme sa už prihlásili a čakáme na termín. 

       N.Bobčeková,E.Kozmanová a kolégium Zelenej školy

      • Maskot - SEPARÁČIK

      • Pozrite si kopec super nápaditých Separáčikov, ktorí vznikli v domácom prostredí v čase domáceho vyučovania. Som rada, že si deti našli čas aj na umeleckú tvorbu. Zapojili sa žiaci 5.- 8. ročníka. Ukázali, že fantázia a zručnosť im nechýba. Všetkých chcem pochváliť a poďakovať im, že sa zapojili do výzvy projektu Zelená škola. 

       Mgr. Jana Chlebcová

      • Ako sa chrániť pred vírusmi a chorobami-projektová činnosť

      • Aj keď sme všetci doma, stále makáme a pokračujeme v cvičení našich jazykových zručností. 8. a 9. ročník dostali na úlohu napísať esej na tému: Ako sa chrániť pred vírusmi a chorobami. Daná téma mala žiakov podnietiť k samoštúdiu a vyhľadávaniu dôležitých informácii ohľadom aktuálnej spoločenskej situácie. Žiaci sa zamysleli nad dôležitosťou správnej životosprávy, hygieny a nutnosťou dodržiavať pravidlá, nie len teraz, ale aj celý život. Posielam malú ochutnávku výborných esejí! 

       Mgr. Šimková, PhD. 

      • Čo musíme a nesmieme robiť

      • Od 12. 3. 2020 sa náš školský život poriadne zmenil. Túto zmenu reflektujú aj práce našich piatakov. /5.A, 5.B/ Hlavnou témou žiakov bolo zamyslieť sa nad vecami, ktoré musíme a nesmieme robiť a vybrať si jedného rodiča a rovnako porozmýšlať aj nad jeho povinnosťami a zákazmi. Okrem obyčajných zákazov a príkazov pribudli veci ako nesmiem hrať basketbal, nesmiem ísť von bez rúšky, nesmiem sa stretať s kamarátmi... Okrem jazykového, gramatického a výtvarného aspektu bolo úlohou žiakov aj zamyslieť sa nad povinnosťami svojich rodičov, porovnať a viesť ich aj k väčšej pomoci doma a úcte k rodičom. 

       Mgr. Sviteková

      • Online projekty z anglického jazyka

      • To, že aj keď sa škola zatvorila, ale my stále pracujeme a napredujeme Vám svojimi prácami chceli dokázať aj naši tretiačikovia /3.B/. Pomocou online výučby podporenej aj spoluprácou rodičov, /za čo im veľmi ďakujem/ pripravili krásne projektíky z anglického jazyka. Na potešenie posielame zopár prác.

       Prajeme veľa zdravíčka a veselosti.

       Mgr. Sviteková

      • Medzinárodný festival FLASHMOB 2020

      • Naša škola bola pozvaná na medzinárodný frankofónny festival v rámci cudzojazyčnosti, ktorý sa mal konať 20.3.2020 v Trnave. Kvôli karanténe sa daný festival presúva, a tak zatiaľ posielam ukážku akých šikovných a snaživých žiakov máme na našej škole. Žiaci od 5. po 8. ročník usilovne trénovali a naďalej trénujú, aby sme nacvičený tanec, ktorý reprezentuje všetky kultúry, národy a jazyky, hravo odprezentovali na danom festivale, ktorý je preložený a veríme, že sa ho ešte tento školský rok zúčastníme. Decká, ste supeeeeeeeer. Tešíme sa na vás!!!!!

       Mgr. Šimková, PhD., Mgr. Sviteková

      • Čítanie s porozumením na hodinách anglického jazyka

      • Mesiac marec patrí tradične knihám. Dňa 11. 3. 2020 sme si skúsili so všetkými piatakmi prečítať celú knižku v anglickom jazyku. Hlasným čítaním sme sa dostali k vypracovaniu úloh súvisiacich s porozumením knihy a zopár žiakov sa osmelilo aj prerozprávať dej v anglickom jazyku.

       Pre mnohých to bola prvá skúsenosť s cudzojazyčnou literatúrou. Veľmi odporúčam skúsiť si aj doma vybrať nejakú primeranú knižku a tým obohatiť nielen fantáziu, ale aj slovnú zásobu a sebavedomie a istotu v komunikácii v cudzom jazyku. Aj učitelia jazykov sa v budúcnosti budeme snažiť vyvinúť záujem a radosť z čítania.

       Mgr. Sviteková

      • Story - prednes poézie a prózy v anglickom jazyku, školské kolo

      • Dňa 9. 3. 2020 prebehlo na našej škole školské kolo prednesu v anglickom jazyku - Story. Porota mala veľmi ťažkú úlohu vybrať a usporiadať víťazov. Napokon predsa prišla k záveru a to:

       v kategórii 1. 3.-4. ročník: 1. miesto - Kimberly zo 4. B triedy, 2. miesto - Janka zo 4. A triedy,  3. miesto Ester zo 4.C triedy

       v kategórii 2. 5. 7. ročník: 1. miesto - Lucka z 5. B triedy, 2. miesto - Ester zo 7. A triedy, a 3. miesto Adelka a Ivonka zo 7. A triedy.

       Všetkým deťom gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník recitácie v anglickom jazyku.

       Mgr. Sviteková, Mgr. Šimková, PhD, Mgr. Heldiová

        

        

      • Hviezdoslavov Kubín 2020

      • Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu.

       V obvodnom kole súťaže našu školu reprezentovali žiaci:Adam Maršík,Michal Labaj,Leyla Denkerová,Vanda Gáliková,Viktor Čičo

       Ocenenie získali: Viktor Čičo -    2.miesto s postupom do okresného kola

                                      Adam Maršík- 2.miesto

                                      Ďakujeme.                                                                                                                                                                                                                                                                                          Mgr.LenkaŠtefanková

      • Mladý tvorca

      • V rámci profesijnej orientácie a duálneho vzdelávania sa dnes 27.04 2018 žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili na výstavisku Agrokomplex prezentácie stredných škôl z celého Slovenska. Mali možnosť zoznámiť sa so študijnými a učebnými odbormi. Videli sme mnoho zaujímavých technológií, prístrojov a výrobkov, ktoré môžu inšpirovať pri voľbe strednej školy a tiež povolania. Verím, že sme touto exkurziou ukázali žiakom  možnosti profesijného rozvoja a pomohli sa zorientovať v ponuke SŠ.

       Jana Chlebcová, Eva Kozmanová, Anna Lahučká

      • Mini basket show      •             

       Dňa 5. 3. 2020 sa zúčastnil basketbalový krúžok ZŠ kráľa Svätopluka najkrajšieho podujatia basketbalovej mládežníckej sezóny Mini basket show.

       Viac sa dozviete v nasledujúcom dokumente, ktorý pripravil tréner Štefan Gabriel -Mini_basket_show_Piestany_5.3.2020(1).pdf

                                                  Mgr. Gabriela Peštová, zástupkyňa RŠ pre 2. stupeň a ŠKD, Štefan Gabriel - trénrer

      • Deň Zeme

      • .

       22.apríl je Svetovým dňom Zeme a naši žiaci si opäť pripravili pekné projekty.Taktiež sme  čistili okolie školy, školský areál a upravovali trvalkový kútik.Žiaci z prvého stupňa vytvorili v školskom klube obrázky a nástenku.

       Mgr.N.Bobčeková a Ing.E.Kozmanová

        

      • Jarná kvapka krvi


      • 25.4.2018 opäť v našej škole prúdila dobrá nálada, smiech a dokonca aj krv.Všetko v rámci Jarnej kvapky krvi, do ktorej sa zapojilo 29 hrdinov a hrdiniek- medzi nimi aj dvaja prvodarcovia.Nie strach, ale úsmev na tvári mali tí, ktorí si ľahli do kresla.K družnej a veselej atmosfére prispeli aj samotní NTS-kári.Milí rodičia, bez Vás by sa táto aktivita nebola uskutočnila. Za účasť Vám zo srdca ďakujeme.Ďakujeme aj Národnej transfúznej stanici, bez ktorej by takéto akcie neboli možné. Tešíme sa, milí darcovia na stretnutie pri ďalšej kvapke krvi.Dovidenia v októbri 2018! 

       Organizátorka akcie Ing. Eva Kozmanová

      • Pancake day

      • Po dlhej úmornej anglickej gramatike s počítateľnými a nepočítateľnými podstatnými menami, s postupmi na pečenie a varenie prišla sladká odmena, ktorú si museli naši šiestaci sami vyrobiť, aby sa mohli nasýtiť.

       Myslím, že každému naozaj veľmi chutilo a užil si krásnu CLIL hodinu, kde sme prepojili naše vedomosti z angličtiny s praxou a ešte využili aj medzipredmetové vzťahy s technikou.

       Mgr. Sviteková, Mgr. Pružinský

      • Biologická olympiáda - kategória D

      • Dňa 25.4.2018 sa v priestoroch ZŠ Fatranská uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády v kategórii D. Našu školu reprezentoval Alexander Kulich zo 7.A triedy. V náročnej konkurencii - 23 súťažiacich obsadil pekné 4. miesto. Gratulujeme !

       Ing. Eva Kozmanová

      • Florbalový turnaj prvého stupňa


      • Dnes 25.apríla prebehol už tretí ročník florbalového turnaja na prvom stupni. Žiaci hrali systémom každý s každým, najskôr  prváci a druháci, potom tretiaci proti štvrtákom. Z každej triedy bolo v družstve 6 žiakov, zahrali si aj dievčatá.Víťazmi turnaja sa stali triedy 2.A a 3.A.Gratulujeme všetkým zapojeným žiakom, že si dobre zašportovali!  

       Mgr.Nataša Bobčeková

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

      • Prázdninový klub II.týždeň

       Ani sme sa nenazdali a druhý týždeň prázdninového klubu je za nami. Dopoludňajšie aktivity s p. uč. Blankou a vych. Marcelou tvorili hlavne športové súťaže vo flórbale, vybíjanej a vychádzke na Šindolku. Maxičlovko bolo hlavne o šťastí a vytrvalosti. Šport sa striedal s tvorivosťou a kreativitou detí. Zapojili sme do súťaže č. Adamka na tému „ufo“ a zhotovili vlastnú stavebnicu z recyklovaného materiálu. Popoludní p. vych. Andrejka a Mirka pokračovali v tvorivých aktivitách. Po obede a odpočinku, spojením čítania, rozprávania a počúvania hudby deti opäť tvorili a športovali.Pracovali na kruhu, batikovali tričká, pracovali aj s modelovacou hmotou, skákali: na skákacej gume, po dinosaurích stopách a precvičili si nôžky rehabilitačnými cvičeniami. Aj vedomostné súťaže spestrili chvíle strávené v prázdninovom klube.

      • Letná škola, popoludnie 1. týždeň


       Ahojte deti!

       Poďte si s nami zaspomínať na popoludnia strávené v letnej škole počas prvého týždňa:


       -V pondelok sme si čítali z kníh o zvieratkách: Skrytý talent a 101 dalmatínov. Kto mal záujem učil sa pliesť kľúčenku z bužírky.

       -V utorok sme sa vybrali k zoborskému jazierku, čítali sme si o jeho histórii. Pozorovali sme rastlinstvo a živočíšstvo v jazierku a jeho okolí. Videli sme aj ulovené žubrienky a relaxovali sme v priľahlom športovom areáli.

      • Oznam pre deti v druhom týždni letného klubu

       Ahojte deti!

       V pondelok sa začína druhý týždeň letného klubu a tak by sme Vám chceli pripomenúť, že dopoludnia okrem športových aktivít, na ktoré budete potrebovať vhodnú obuv, oblečenie a zvlášť obuv do telocvične, si prineste: peračník s farbičkami, perom, ceruzkou, lepidlom, nožnicami, staré vodové, alebo temperové farby a jeden väčší štetec.

      • Príbeh nekončí...

       Aj keď pred pár dňami nadišiel čas, kedy naša milá pani učiteľka Blanka Berecová nebude už každé ráno kráčať po chodníku pod oknami svojej triedy, nemrkne očkom na nástenku, čo nové sa bude diať a nepoužije svoju obľúbenú vetu „poďme robiť“ , nič sa nemení na tom, že stále bude v našich mysliach a budeme veľmi radi, keď príde medzi nás a zaspomíname si na staré dobré časy.

      • Júnová tvorba

       Pozrite si práce mladších žiakov, ktoré vytvorili v júni v domácom prostredí. Prajem ešte veľa tvorivých nápadov.

       13.6.2020 Jana Chlebcová