• Novinky

      • ŠKD- Kvietok pre mamičku

      • Ahojte deti, dnes sa Vám takto na diaľku prihováram ja, pani vychovávateľka Mirka. 

       Ten čas rýchlo beží a už tu máme mesiac máj. V tomto krásnom mesiaci majú sviatok aj naše starostlivé, milujúce mamičky. Tak na to nezabudnime a do nedele (10.5.), keď je v kalendári napísané: Deň matiek im s mojou  pomocou  môžete urobiť malý darček. 

       KVIETOK ZO SRDIEČOK:

       1.PripravíTe si pomôcky: zelený, červený, žltý farebný papier, pravítko, ceruZka, nožnice a lep. 

       2. Najväčší zelený papier prelož na polovicu a tiež aj 2 červené a 2 žlté papiere.

       3. Na najväčšom zelenom papieri urob zástrih tam kde je preložený.

       4. Na jeden preložený červený a jeden žltý papier nakresli polovicu srdiečka a naraz vystrihni, nezabudni na lístočky. 

       5. Budeš mať 2 červené, 2 žlté srdiečka a 2 lístočky, ktoré nalepíš na stonku podľa fotopostupu

        

       Ak budete chcieť, aby som videla akí ste šíkovní, tak mi odfOtený kvietok môžete poslať na  mail: mirka.baracka@gmail.com. Ahoooj nabudúce!

      • II.B v pohybe

      • Nie sme žiadni "peciváli", posilňujeme si svaly. Beháme, bicyklujeme, korčuľujeme, chodíme, skáčeme, cvičíme....hýbeme sa neustále.

       tr.uč. B.Berecová

      • SLOVENSKO – náš domov plný zaujímavostí a miest

      • Ahojte deti,

       dnes sa Vám ozývam ja - pani vychovávateľka Gabika.

       Pripravila som si pre Vás prezentáciu obrázkov o našom krásnom Slovensku, o našej malej krajine, v ktorej nájdete veľa miest a pamiatok, ktoré sú hodné navštívenia. Viem, teraz sa to ešte nedá, bohužiaľ situácia nám to nedovoľuje. Preto skúsme nato nemyslieť a  vychutnajme si krásu Slovenska aspoň takto na obrázkoch. Preklikajte sa jednotlivými obrázkami a možno spoznáte miesta a pamiatky, ktoré ste už niekedy navštívili.

       Naše malé Slovensko je tak krásnou krajinou, až si to sami častokrát neuvedomujeme. Uvedomíme si to až vtedy, keď nás vychvália zahraničné média alebo turisti, ktorých stretneme pri významných pamiatkach. Chceme chodiť na zahraničné výlety a pritom možno nevieme aké bohatstvo máme doma. Sme maličká krajina, no taká dovolenka či výlet na Slovensku je určite zážitkom.

        

        

        

        

       Ako ste mohli vidieť na obrázkoch, tak naše Slovensko je naozaj očarujúce. Možno ste niektorí  z Vás spoznali miesta, ktoré ste navštívili a naopak, niektorých z Vás zase oslovili miesta a pamiatky a radi by ste ich do budúcna navštívili.

       Preto budem rada a veľmi ma potešíte, ak mi pošlete svoje fotografie miest či pamiatok, ktoré ste doposiaľ navštívili na Slovensku a aspoň na chvíľu sa prenesiete na svoje obľúbené miesto pomocou fotografie. Pevne verím, že už to dlho nepotrvá a všetci sa vyberieme na svoje obľúbené miesto a zažijeme perfektný výlet na našom krásnom Slovensku. 

       Svoje fotografie mi môžete zasielať na - zaujecovag@gmail.com

       S pozdravom pani vychovávateľka Gabika.      • Rozhýbme sa

      • Ahojte deti, dnes si s vami zašportujem ja, pani vychovávateľka Martina.

        

       Stretávame sa po týždňoch strávených doma. Dúfam, že sa vám doma darí stíhate sa učiť aj pomáhať rodičom.

       Dnes nachvíľu vypneme počítače a vybehneme na čerstvý vzduch. Pobyt vonku je pre nás veľmi dôležitý, obnovuje naše psychické aj fyzické sily dodáva nám energiu a zlepšuje náladu. Ak rodičia a súrodenci budú mať čas, vezmite ich so sebou. Pripravila som si pre vás niekoľko jednoduchých zábavných hier a činností vonku v prírode, na dvore či pred domom.

        

       Záhradný bowling

       Pohyb a zábavu vám zabezpečí záhradný bowling. Že ho doma nemáte? Obzrite sa dobre okolo seba. Stačí akákoľvek lopta, prázdne alebo plné plastové fľaše a o zábavu máte postarané. Ja som doma nemala fľaše, tak som použila sprcháče. 

       Ak chcete byť kreatívni, pred bowlingom môžete každú fľašu namaľovať. Či sa rozhodnete pre jednofarebné motívy, alebo rôzne obrázky, je už na vás. A že neviete pravidlá? Tak si nejaké vymyslite :-) Fľaše môžu mať napríklad čísla a spočítavate, koľko ste zhodili. 

       Hod do sudov

       Touto hrou si trénujeme presnosť. Na záhrade si rozmiestnite rôzne veľké vedrá, nádoby alebo hrnce a pripravte si tenisové loptičky (kamienky, drievka...). Na každú nádobu upevnite čísla, ktoré budú znamenať body. Čím menšia nádoba, tým viac bodov. Úlohou hráča bude samozrejme zozbierať čo najviac bodov.  

       Sleduj dráhu

       Stačí lano alebo špagát, ktorý rozložíte a rôzne poskrúcate na trávnik či cestu. Jazdec bude musieť po špagáte prejsť. Využiť môžete aj kolobežku a cestičku nakresliť kriedami na chodník. 

       Ak nemáte dostatočne dlhý špagát, môžete si vytvoriť slalomovú dráhu a jazdiť pomedzi rôzne prekážky (fľaše, drevá, topánky.... ) Môžete merať čas, porovnávať...

       https://www.facebook.com/100003962201987/posts/1709362665872457/

       Ak máte chuť, môžete vybehnúť na bicykel, na korčule, na kolobežku či ísť na prechádzku. Zahrať sa môžete s loptou, zaskákať si gumu alebo na švihadle. To sú hry, ktoré sa hrávali vaši rodičia. Určite si radi zaspomínajú a ukážu vám, ako na to.

       A pre tých, čo si chcú poriadne zamakať posielam odkaz na veľmi zaujímavé a dobré cvičenia:

       https://www.akademiamatejatotha.sk/videogaleria.html

        

       Predtým ako pôjdete von si nezabudnite vziať rúško a po návrate domov si poriadne umyte a vydezinfikujte ruky. Na fotky alebo krátke videá z vášho športovania sa teším na mailovej adrese: mszoradova@gmail.com

      • ŠKD - Ovocníčkovia

      • Ahojte deti,

       dnes sa Vám ozývam ja - pani vychovávateľka Marianka.

       Ako sa mi máte? Dúfam, že poslúchate rodičov, dobre papkáte a spinkáte, ale hlavne sa snažíte v rodine navzájom pekne spolu vychádzať. 

       No a teraz k tomu jedeniu. To, že máme konzumovať veľa ovocia už dávno viete. Ovocie je veľmi prospešné pre naše zdravie hlavne obsahom vitamínov, ktoré posilňujú našu obranyschopnosť a potom sme odolní pred vírusmi. O to nám ide však? 

       Byť silní a aby nás neskolili vírusy!

       Nakreslila som pre vás zopár Ovocníčkov, ktorí majú vnútri krátku básničku.

       Ak chcete, nakreslite aj Vy mne Vášho Ovocníčka - ovocie, ktoré Vám najviac chutí a radi ho jedávate.

       Teším sa! Čakám na Vášho Ovocníčka!

       Pošlite mi ho na:  mariana.smatralova@zszobor.sk

       S pozdravom pani vychovávateľka Marianka.

      • Telesná výchova - doma

      • Ani v tomto období žiaci nezabudli na telesnú výchovu a šport ako taký. Ihriská a športoviská sú zavreté a preto využívame hlavne domáce prostredie. Každý týždeň si zadávame rôzne tréningy. Deti a niektorí rodičia sa snažia udržovať poprípade zlepšovať svoju kondíciu a teraz tak dôležitú imunitu.

       Pružinský

      • DEŇ ZEME

      • 22.apríla si každoročne pripomíname DEŇ ZEME, i keď teraz nie sme v škole, chceme aspoň pár slovami si na tento významný deň spomenúť.My členovia Zelenej školy, aj samozrejme ostatní žiaci vždy pripravujeme prezentácie, projekty,sprievodné akcie.Budeme radi, ak dnes niektorí z vás spravia niečo malé , ale potrebné vo svojom okolí, napr.popolievajú záhradku, či na prechádzke v lese pozbierajú trošku nájdeného odpadu, samozrejme v rukaviciach.ĎAKUJEME! 

       N.Bobčeková, E.Kozmanová a kolégium Zelenej školy

      • My DrEaM ToWn

      • A ešte jeden veľmi kreatívny projekt-Bomba!

       Autor: Jakubko Bulla-2.C.

       Pekný deň prajem

       Pani učiteľka Šimková :) See you soon!!!

      • Školský klub vedcov

      • Ahoj deti, dnes sa zahráme na malých vedcov a vedkyne. Oblečte si biele plášte a šup do laboratória alebo stačí aj do kuchyne. Ukážeme si dva ľahké experimenty, ktoré vás zabavia a vytvoria niečo zaujímavé.

       1. Experiment: Hopkajúce vajce

       Čokoládové vajíčka z Veľkej noci sú už asi zjedené a kraslice poschovávané. No uvidíte, že aj z obyčajného vajca sa dá vytvoriť zábavná vec. Potrebujete: ocot, vajce a pohár. Vajce vložíme do pohára a zalejeme ho octom. Vajce musí byť v octe ponorené celé. Najlepšie je použiť uzatvárateľný pohár, aby nám ocot nesmrdel. Počkáme 24 hodín. Po jednom dni vajce vyberieme z pohára. Pokiaľ na ňom zostal biely povlak, dáme vajce do misky s vodou a prstami jemne povlak zošúchame. A naše gumové vajce je hotové. Fotopostup:

        

       Ako je to možné? Ocot spôsobuje denaturáciu, to znamená, že zmení prirodzené vlastnosti látky. Pozor ocot zmení len povrch vajíčka, tak ho nestískajte až príliš silno, aby sa nerozpučalo, lebo vo vnútri je stále žĺtok.

       2. Experiment: Šumááák

       Potrebujeme: sóda bikarbóna, rastlinný olej, ocot, potravinárske farbivo (tekuté alebo práškové), menšiu plastovú fľašu alebo pohár. Na spodok fľaše alebo pohára nasypeme rovnomerne sódu bikarbónu. Ďalej nalejeme olej do 3/4 fľaše. Zvlášť zmiešame 4 čajové lyžičky octu s potravinárskym farbivom (ja som si vybral modré farbivo, no vy môžte akékoľvek inej farby). Sfarbený ocot potom vlejeme do fľaše. A už len počkáme, ako ocot klesne na dno, sóda bikarbóna sa rozšumí a vytvorí farebné bubliny, ktoré budú plávať hore-dole po fľaši. Ak po čase už sóda bikarbóna prestane šumieť, stačí do fľaše vhodiť akúkoľvek šumivú tabletu. Fotopostup:

       Ako je to možné? Všetko závisí od hustoty látok. Olej má nižšiu hustotu ako ostatné tekutiny napr. voda alebo ocot. Látky, ktoré majú vyššiu hustotu vždy nadnášajú tie, ktoré majú hustotu nižšiu. Preto keď ocot vlejeme do pohára nezostane na hladine oleja, ale ponára sa na dno, kde sa pri kontakte so sódou bikarbónou vytvoria farebné bubliny, ktoré sa začnú vznášať hore na hladinu. No keď sa dostanú na hladinu, znova začnú kvôli hustote klesať.

       Vyskúšajte doma experimenty a odfotografujte, ako sa vám podarili. Fotografie pošlite na mailovú adresu vychjanega@gmail.com. Teším sa.

       Mgr. Tomáš Janega

      • Projekty z anglického jazyka od našich tretiakov

      • Aj žiaci 3.A, 3.B a 3.C tvorili projekty na témy FOOD a ANIMALS. Môžete si pozrieť ich krásne diela. Veľká pochvala patrí aj tretiačke Lei, ktorá doma natočila videá, ako pečie svoj obľubený koláč.

       Ďakujem tretiakom aj rodičom za spoluprácu,

       s pozdravom,

       Mgr. Strihová

      • English is FUN :)

      • Malí druháci a tretiaci.....nie je čo dodať, treba pozrieť a vypočuť si :) Ste super decká, mám z vás veľkú radosť, len tak ďalej. Urobili ste to vynikajúco :) Projekt o My Dream Town-2.C a projekt o zvieratku-3.A. Pozdravuje vás pančelka Šimková :) 

      • APRÍL, APRÍL

      • Apríl, apríl, ak si chlap, tak lap rýľ!

       Tak  toto je moja obľúbená veta z jednej starej básničky pre detičky.

        

       Zdravím Vás deťúrence, milí rodičia!

       Čas beží a určite ešte pár dní doma zostaneme. Ja som však už veľmi netrpezlivá a chcela by som už teraz vedieť, ako a či vôbec niekto z Vás má pripravený obrázok do budúceho klubáckeho kalendára. Viem, písala som, aby ste si obrázky odložili. Ale možno bude lepšie, aby ste mi ich aj odfotili a poslali pre deti, ktoré ešte váhajú, či sa zapoja. 

       Už sa teším, to bude obrázkov!!! Preto milí malí umelci, zasielajte Vaše dielka na moju mailovu adresu : klubackykalendar@gmail.com

       P.S. Aby ste nepovedali, že musíte pracovať iba Vy, ako inšpiráciu, čo s odpadovým materiálom, skúste si zhotoviť niečo podobné ako ja.

       Apríl je aj mesiacom vtáctva, a jedného takého operenca som vytvorila zo zvyškov látok, ktoré mi zostali zo šitia rúšok.

       Vtáka Gaba už máme, ale operenca Vinca ešte nie. To bude náš aprílový maskot.

       A prečo operenec? Viete, mláďatá, vtáčatá majú strapaté perie, jemné ako páperie a tak by mali vyzerať aj tie Vaše vtáčatá. Veselé, farebné, strapaté, strakaté, jednoducho pre potešenie.

       Budete potrebovať:

       starý nepotrebný rámik

       kartón

       staré zbytky látok

       stužky, špagátiky

       gombičky

       lepidlo (tavná pištoľ)

       nožnice

       konáriky

       farebný papier

       Postup je jednoduchý. Maketu operenca si zhotovíš podľa vlastnej fantázie a oblepíš si ho zbytkami látok. Na očko môžeš použiť gombík. Namiesto rámika môžeš použiť suché konáriky zviazané stužkou. Ako podklad použi kartón, ktorý môžeš namaľovať, alebo oblepíš farebným papierom. Zväzky konárikov najlepšie pripevníš o podklad tavnou pištoľou, alebo sekundovým lepom ( s čím ti radi pomôžu rodičia).

       Hotové obrázky mi môžeš tiež poslať na hore uvedenú adresu.

        

       Kreslite, lepte, strihajte, obrázky posielajte, rodičov poslúchajte a v zdraví zostávajte.

       vych. Marcela

      • ŠKD

      • Ahoj deti 

       Dnes sa Vám prihovára pani vychovávateľka Janka.

       Veľkonočné prázdniny sú za nami a Vy ste sa pustili do každodenných školských povinností. Svedomito si vypracúvate domáce úlohy, aby ste zvládli predpísané učivo. Verím, že po dobre vykonanej práci sa tešíte na chvíle odpočinku strávené vonku. S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi nás to všetkých ťahá čoraz viac do prírody.

        

       Príroda sa prebúdza, v nej sa dobre prechádza.

       na chvíľu sa zastavte, tú nádheru vnímajte…

        

       Pre mnohé z Vás nie je žiadnou novinkou, že apríl je mesiac zasvätený lesom. Stromy vyrábajú životodarný kyslík, odčerpávajú kysličník uhličitý, sú zásobárňou pitnej vody. O les sa môžete starať aj Vy, minimálne tak, že keď sa vyberiete na vytúženú prechádzku do lesa nebudete ho znečisťovať.

       Ak si chcete kúsok tej nádhery priniesť domov, určite Vám dobre poslúži mobil, alebo fotoaparát. Mne sa podarilo uloviť zopár záberov kvietkov. Pokojne si môžete vziať aj skicár s farbičkami, a čo vás zaujme nakreslite.

       Les je domovom aj mnohých druhov zvierat. Preto sa pohybujte len po značených turistických chodníkoch. Ak sa budete prechádzať potichu, aby ste zvieratká nevyrušovali možno sa Vám podarí nejaké zbadať a odfotiť.

        

       Veľmi by ma potešilo, ak by ste dojmy z prechádzky v lese pretavili do nejakej tvorivej práce. Možno Vás inšpiruje niektorý z námetov :

        

       - kresba, alebo maľba z lesa

       - obrázky z prechádzky s popisom rastlín, zvierat…

       - vyrobiť zvieratko, alebo rastlinku z papiera

       - album s fotografiami

       - herbár      POZOR!!!  nezbieraj chránené rastliny, ani rastliny v chránenom území

       - vypestovať  zo semienka sadeničku stromu

       - postaviť les zo stavebnice

       - zhotoviť maketu lesa

       - plagát o lesnom spoločenstve…

       - môžeš vytvoriť prezentáciu, alebo obrázok na počítači 

        

       Vaše otázky, alebo fotografie, či inak zdokumentované hotové práce mi prosím posielajte na mail:  vychovavatelka.janka@gmail.com

        

       Prajem Vám veľa úspechov pri tvorivej činnosti :).

        

        

       Tu sú nejaké linky  na zaujímavé informácie o chránenej krajinnej oblasti Ponitrie a Zoborskej lesostepi:

       http://www.sopsr.sk/natura/doc/inf_brozury/Zoborske_vrchy.pdf

       https://tvnitricka.sk/nitrianske-dejiny-c-13-zoborska-lesostep-a-rolfesova-bana/

       file:///C:/Users/Natalka/Downloads/Priroda%20Nitry%20SK%202013%20low.pdf

        

        

      • Ako sme tvorili pred Veľkou nocou

      • Ahoj deti! To som opäť ja p. vych. Andrea. Dnes som sa rozhodla ukázať aj ostatným deťom, ktoré ešte váhajú pridať sa k nám, akých šikulkov máme. Ja viem, že určite ste doma pomáhali zdobiť k Veľkej noci všetci, ale neposlali ste mi obrázok. Tak možno nabudúce. Budem sa tešiť! Aj naďalej svoje výtvory posielajte na:  vychovavatelka.andrea@gmail.com

       Ď A K U J E M !

      • Technika - výroba rúška na tvár

      • Ďalším projektom v rámci techniky bola výroba rúška. Žiaci mali pre seba, pre svojich rodičov, starých rodičov, kamarátov ušiť rúško na tvár. Úlohou bolo vyrobiť rúško z dostupných materiálov, mohlo byť vtipné, štýlové a samozrejme aj funkčné.

       Pružinský

      • Domáca tvorba 2

      • Pokračujeme v domácej výtvarnej tvorbe. Ďakujem všetkým, ktorí si spestrujú dni kreslením, maľovaním a inými tvorivými prácami. Tvorte ďalej :)      Jana Chlebcová

      • Ahoj Klubáci !

      • Je utorok a tak ako som Vám včera oznámila záčíname. Tak sa vám hlásim, dnes som s Vami ja pani vychovávateľka Andrea.

                               „Počuli ste klebetu?

                                Všetci kričia JAR je tu!“

       Je tu a s ňou nám klope na dvere Veľká noc. Je to sviatok kedy naše mamky pečú, varia a zdobia naše príbytky. Oteckovia chystajú korbáče a voňavky.

       No a my, aby sme len tak nezaháľali tak budeme dnes spolu niečo kresliť, niečo strihať a niečo lepiť. Určite to však bude s JARNOU tematikou. Dnes: ovečky

       Tak poďme na to!

       Ovečka:

       1. pomôcky: biely papier, farebný papier, fixka, lep, nožnice

       2. na farebný papier nakreslime ovečku, biely papier viac krát prehneme na polovicu a nastriháme pásiky

       3. postupne pásiky nalepujem na telo ovečky

       4. ovečka je hotová!

       Ako pomôcka videopostup: 

       https://www.youtube.com/watch?v=L8FUTb4Grf8

       Fotopostup:

       Ozdoba do kvetináča:

       1. pomôcky: biely papier, výkres, fixky, lep, nožnice, špajla

       2. na biely papier nakresli vajíčko a vystrihni ho

       3. vajíčko poskladaj ako harmoniku

       4. na výkres nakresli hlavu ovce a vystrihni

       5. popros maminku aby ti cez poskladanú harmoniku urobila nožničkami dierku, prestrč cez ňu špajlu, nalep hlavičku

       6. nakresli ruky a malé vajíčko a  potom všetko vystrihni

       7. prilep na poskladané telo ovečky

       8. ovečka je hotová!

       Fotopostup:

       Viete že ja som strašne zvedavá ako sa Vám darilo?

       Poproste mamku aby vám Váš výrobok odfotila a pošlite mi ho na mail:  vychovavatelka.andrea@gmail.com

                                      Už teraz sa teším!!!!  Ahoj!

      • Výtvarná tvorba v domácom prostredí

      • Pozrite si ako trávia "naše deti" svoj čas pri tvorbe - výtvarnej, pri stavebnici, pri šití, hačkovaní, pečení....... Ďakujem všetkým za príspevky. Budem pridávať ďalšie, keď budete posielať. Sú krásne, veselé aj aktuálne, pokračujte v tvorbe na všetkých "frontoch", bude Vám veselšie a ľahšie :) 

       Jana Chlebcová

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

     • Kde bolo, tam bolo...
      • Kde bolo, tam bolo...

       Hovorí sa, že do tretice všetko najlepšie. Tak to by mohli potvrdiť iba deti, ktoré sa zúčastnili tretí týždeň letného školského klubu.

       Ja s Andrejkou môžeme však s istotou potvrdiť, že to bol skvelý týždeň, ktorému prialo počasie, o čistotu a hygienu prostredia sa starala pani Anka a pani kuchárky Katka a Miška varili skvelé obedy na 1*.

      • Druhý týždeň v letnom klube

       Do fotogalérie bol pridaný nový album Druhý týždeň v letnom klube.

       V letnom klube od 12.7.2021 do 16.7.2021 deti počas odpočinku čítali z kníh: Tridé z 3.D, Mach a Šebestová, Zvedavé lišiačiky Li a Lu. Odhaľovali tajomstvá našej modrej planéty. Dozvedeli sa zaujímavosti o plazoch a obojživelníkoch. Vyrábali jašteričky, žabky, žirafy a letné obrázky. Zahrali si audio bingo. Vonku hrali futbal, mikádo, súťažili v rôznych hádzacích hrách.

      • Prvý týždeň letného školského klubu

       Počas prvého týždňa letného klubu, vždy dopoludnia, trávili deti čas s pani vychovávateľkou Martinkou a s pani vychovávateľkou Mariankou. Napriek horúcim letným dňom sme si užili veľa tvorivých a športových aktivít, pri ktorých sme sa super zabavili.

       Celým týždňom nás sprevádzali príbehy z knihy Mach a Šebestová na prázdninách. Vyrobili sme si napr. aj kúzelné slúchadlo a snažili sme sa vymyslieť naše originálne priania, ktoré sa nám majú splniť.

      • Začína letný klub

       Začali prázdniny, no my sme sa vrátili späť do školy. Nie kvôli vyučovaniu, ale kvôli zábave. Prvý týždeň letného školského klubu bol plný hier, tvorivých činností a smiechu.

       Vychovávatelia Gabika a Tomáš

      • Plavba lode 4.A

       2. septembra 2020 prevzali kormidlo 4.A triedy do rúk pani učiteľka Mgr. Nataška Bobčeková a pani vychovávateľka Andrea Ölvecká. Ako to na mori býva, plavba bola striedavo oblačná. Naša loď sa plavila pokojnými vodami, ale prišli aj dni búrlivé, počas Covidovej pandémie. No spoločne sme to ustáli.

      • Hokejbalové dni

       V dňoch 28. a 29. júna sme pre deti zorganizovali hokejbalové dopoludnie. Zámerom bolo hravou formou priblížiť deťom hokejbal, pre ktorý sú vytvorené podmienky priamo v areáli školy. Pre žiakov boli pripravené tri stanovištia, v rámci ktorých mali možnosť precviciť si prácu s hokejkou, vedenie loptičky a streľbu na bránu. Hokejbalové dopoludnia boli akousi ochutnávkou tohto športu – v ďalšom školskom roku totiž budú mať žiaci a žiačky možnosť prihlásiť sa aj na hokejbalový krúžok. Veríme, že sme touto aktivitou deťom spestrili záver školského roka a priblížili šport, v ktorom patria Slováci k najúspešnejším na svete.