• Novinky

      • Vianočné aranžovanie

      • Každoročne sa zúčastňujeme súťaže žiakov v aranžovaní v CVČ Domino. V tomto roku sa v piatok rozhodol vyskúšať svoje zručnosti Oliver Kluch zo 6.A triedy. Vytvoril krásne aranžmá na tému vianočný veniec na dvere. Aj keď so svojou prácou nevystúpil na stupne víťazov, môže sa tešiť z príjemne stráveného dňa, kde načerpal mnoho inšpirácií a získal cenné rady od odbornej poroty. Dúfam, že vo svojej tvorbe bude pokračovať aj naďalej. Prajem mu pri tom veľa tvorivých nápadov a chválim krásnu prácu. 

       Mgr. Jana Chlebcová

     • Mikulášsky karneval 2018
      • Mikulášsky karneval 2018

      • Piatok 7.12.2018 môžeme označiť ako PARTY DAY :) Členovia Žiackeho parlamentu zorganizovali Mikulášsky karneval, ktorý sa konal v pavilóne B v inkriminovaný večer. Žiaci 4.-9. ročníka žúrovali o sto šesť. Počas večera nám super atmosféru robil pán Dj Dodes, bolo pripraveného veľa dobrého papania, prebehlo vyhlásenie troch najkrajších masiek a záver večera sme zaklincovali bohatou tombolou, v ktorej sa rozdalo okolo 70 cien. Touto cestou by som sa chcela veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí prispeli či už do tomboly alebo chutnými koláčikmi. Ďakujem aj trom pani učiteľkám, ktoré mi pomohli, aby daný večer prebehol bez problémov. Ďakujem taktiež pani Ingrid Mániovej (www.plantmania.sk), ktorá nám prišla urobiť krásnu vianočnú výzdobu. S nadšenými feedbackmi od žiakov sa mi opäť potvrdilo, že povolanie učiteľ je naozaj poslaním a radosť žiakov je pre mňa najväčšou odmenou. Takže, vidíme sa znovu pri ďalšej tip-top akcii. Hands up in the aaaaaiiiiiiiirrrrr :P 

       Mgr. Zuzana Šimková, PhD.

        

        

      • Školské kolo Pytagoriády

      • V dňoch 12.12.2018 a 13.12.2018 sa na našej škole konalo školské kolo Pytagoriády. Zúčastnilo sa približne 60 žiakov od tretieho až po ôsmy ročník. Zo 60 - tich žiakov je úspešných 38 žiakov. Medzi vynikajúcich riešiteľov patrí šikovná žiačka tretieho ročníka (3.A) s počtom bodov 25. Získala plný počet bodov pri riešení úloh (15) a navyše body za čas. Samozrejme všetci žiaci si zaslúžia pochvalu za odvahu pri riešení Pytagoriády. 

       Mgr. Zajarošová, Mgr. Lovásová

      • Vítanie Mikuláša

      • Dňa 9.12.2019 na našu školu zavítal svätý Mikuláš. Navštívil všetky deti našej školy, ktoré ho privítali vianočnými piesňami a básňami. Mikuláš odmenil všetky dobré deti krásnym balíčkom. 

       Mgr. Šimková, PhD. 

      • Minibasketshow v Seredi

      • Basketbalový krúžok našej školy 4.12.2018 v Seredi bojoval v základnom kole o postup do celoslovenského finále. V konkurencii šiestich tímov obsadili druhé miesto a získali pohár, ktorý prevzal kapitán družstva M. Valášek.

       tréner Gabriel

      • Turistický krúžok

      • V mesiaci november 2019 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili turistickej vychádzky. Počasie bolo priaznivé, takže sme si všetci mohli vychutnať krásu prírody.

        

       Mgr Peštová, Mgr. Zajačková, Mgr. Malíková

      • Majstrovstvá okresu v korfbale

      • Dňa 9.12. 2019 sa v mestkej športovej hale uskutočnili majstrovstvá okresu v korfbale. Tento kolektívny šport , ktorý môžme u nás zaradiť medzi netradičné športy hráva čoraz viac detí. Našu školu reprezentovali dve kategórie žiakov do 9  a do 12 rokov. Prvým menovaným sa podarilo vo svojej premiére získať prvé miesto a žiaci do 12 rokov vybojovali strieborné medaile.

       Našim žiakom ďakujem za reprezentáciu školy.

       Pružinský

      • Vítanie Mikuláša

      • Deň 6.12.2018 sme oslávili v duchu vianočnom, plnom vianočných kolied a básní, pretože k nám zavítal Svätý Mikuláš. Počas prvých troch vyučovacích hodín, Svätý Mikuláš pozdravil všetky deti našej školy a ako odmenu za poslúchanie a zaspievanie básničiek a pesničiek im Mikuláš daroval krásny balíček. Tešíme sa, že sme takto pekne spolu oslávili tento vianočný sviatok. 

       Mgr. Šimková, PhD., Mgr. Peštová.

      • Mikulášsky stolnotenisový turnaj na našej škole

      • Dňa 7.decembra sa konal každoročný turnaj v stolnom tenise.Hrali tretiaci a štvrtáci, v dvoch skupinách.Z nich postúpili dvaja a tí hrali o tretie a štvrté miesto a víťazi skupín finále o prvé miesto. Víťazom sa stal S.Rumanovský, druhý skončil O.Zamboj, tretí F.Richtárik.Všetci si dobre zahrali a zašportovali! 

       Mgr.N.Bobčeková

        

        

      • Technická olympiáda - okresné kolo

      • Víťazi školského kola technickej olympiády sa zúčastnili 9. ročníka TO.

       Našu školu v priestoroch SOU a ZŠ Nábrežie Mládeže kategórii  A- starších žiakov reprezentovala dvojica žiakov A. Lobodáš a A. Žember a za B. kategóriu- mladších žiakov  T. Šillerová.

       Priebeh súťaže pozostával z dvoch častí, v prvej časti žiaci písali test a v druhej časti vyrábali a skonštruovali konkrétny výrobok. Hodnotiaca komisia vyhodnotila testy i obodovala skonštruované výrobky. Žiaci s najvyšším počtom bodov postupujú do regionálneho kola.

       Pružinský

      • Basketbalový turnaj - IV. ročník

      • Dňa, 30.11. sa na našej škole uskutočnil basketbalový turnaj. Sily si zmerali zmiešané družstvá chlapcov a dievčat IV. ročníkov. Naši štvrtáci ukázali, že basketbal hrať vedia a zápasy mali veľmi dobrú úroveň. Napokon sa z víťazstva tešilo družstvo zo IV.B triedy.

        

       Pružinský, Gabriel - tréner

      • Predaj klubáckeho kalendára začína

      • Konečne sme sa dočkali! V utorok 10.12. 2019 zahájime predaj nášho prvého klubáckeho kalendára. Cena za kus bude 7. Predávať sa začne poobede, po oddeleniach spolu s odmeňovaním detí, ktoré prispeli najviac do zbierky. Dúfame, že vyzbierané peniaze pomôžu zvieratkám v Šuranoch prečkať zimu v teplúčku a s plným bruškom. 

       Všetkým ďakujeme.

       vych. M. Vörösová

      • Po stopách Habsburgovcov

      • Dňa 4.12.2019 sa konala exkurzia do Viedne s názvom Po stopách Habsburgovcov. Účastníkmi zájazdu boli žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Počas exkurzie nám pani sprievodkyňa poukazovala najkrajšie zákutia Viedne, porozprávala nám o historických zaujímavostiach mnohých viedenských pamiatok a ukázala nám najkrajšie menšie, ale aj tie najväčšie viedenské vianočné trhy. Žiaci mali možnosť ochutnať nielen videnskú kultúru, ale aj viedenské dobroty plnými dúškami. Počas dňa sme spolu zažili množstvo krásnych zážitkov, na ktoré budeme dlho spomínať. Tešíme sa na ďalšiu podobnú akciu. 

       Pridávam prvé foto, viac foto v pondelok.

       Mgr. Šimková, PhD., PhDr. Pokoraczká, Mgr. Sviteková, Mgr. Servická.

      • Šaliansky Maťko- súťaž v prednese povestí

      • Dňa 5.12.2019 sa uskutočnilo školské kolo Šalianskeho Maťka.Žiaci prejavili naozaj veľký záujem o naše povesti, pretože súťažiacich bolo  až tridsať. Súťažili žiaci a žiačky druhého až siedmeho ročníka. Všetkým výhercom gratulujeme, aj ostatným za účasť i predvedené prednesy, ktoré boli veľmi dobré a zaujímavé.Víťazky sú žiačky tretieho,  štvrtého a šiesteho ročníka a postupujú do okresného kola. 

       Mgr.Ľ.Malíková,Mgr.N.Bobčeková,PhDr.D.Servická

      • Noc výskumníkov-CLIL metóda

      • Dňa 27.9.2019 sme sa s našou triedou 8.A rozhodli navštíviť podujatie s názvom Noc výskumníkov, ktoré sa konalo v Bratislave v Starej tržnici, kde bolo nespočetne veľa stánkov, v ktorých si žiaci mohli vyskúšať ako funguje chémia, biológia a cudzie jazyky v praxi. Týmto spôsobom si decká mohli vyskúšať cudzí jazyk v autentickom prostredí, čím sme využili metódu CLIL. Akcia nás obohatila o veľa nových poznatkov z daných odborov. Hlavným moderátorom podujatia bol Vlado Voštinár, s ktorým sa deti mohli vyfotiť. Počas dňa sme zažili mnoho zážitkov, na ktoré budeme s úsmevom spomínať. (Vystupujemeee- Štúrovo-chotár, veď prečo nevystúpiť na poli + celý vlak s nami (skoro) :) Vydarená akcia za nami, tešíme sa na ďalšiu podobnú. 

       Mgr. Šimková, PhD.

      • Európsky deň jazykov na hodinách ANJ

      • Dňa 26.9. sme si na hodinách angličtiny pripomenuli Európsky deň jazykov. Žiaci pripravili krásne obrázky s viacjazyčnou tematikou, ktoré kreatívne vystihovali tento sviatok.

       Mgr. Sviteková, Mgr. Šimková, PhD

      • Medzinárodný projekt - Záložka do knihy spája školy

      • Tento rok  sa  už po 10.krát zapájame do projektu "Záložka do knihy".Heslo tohto ročníka je:"LIst za listom -baví ma čítať".Výzva pre pani učiteľky 2.-4. ročníka a pani vychovávateľky: Vopred ďakujeme za záložky, ktoré so svojimi deťmi zhotovíte pre našu partnerskú školu v Malči, v Českej republike. Príjemnú pohodu pri zhotovovaní záložiek želá

       Eva Virágová

      • Technika

      • Na hodinách techniky žiakov čakala téma vlastný vyrobok z dreva. Žiaci si vyskúšali meranie, pílenie dreva, prácu s brúsnym papierom na opracovanie dreva zabíjanie klincov kladivom a ďalšie pracovné postupy pri opracovaní dreva.  Žiaci boli veľmi zruční a jednotlivé činnosti vykonávali s radosťou.

       Pružinský

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

      • Prázdninový klub II.týždeň

       Ani sme sa nenazdali a druhý týždeň prázdninového klubu je za nami. Dopoludňajšie aktivity s p. uč. Blankou a vych. Marcelou tvorili hlavne športové súťaže vo flórbale, vybíjanej a vychádzke na Šindolku. Maxičlovko bolo hlavne o šťastí a vytrvalosti. Šport sa striedal s tvorivosťou a kreativitou detí. Zapojili sme do súťaže č. Adamka na tému „ufo“ a zhotovili vlastnú stavebnicu z recyklovaného materiálu. Popoludní p. vych. Andrejka a Mirka pokračovali v tvorivých aktivitách. Po obede a odpočinku, spojením čítania, rozprávania a počúvania hudby deti opäť tvorili a športovali.Pracovali na kruhu, batikovali tričká, pracovali aj s modelovacou hmotou, skákali: na skákacej gume, po dinosaurích stopách a precvičili si nôžky rehabilitačnými cvičeniami. Aj vedomostné súťaže spestrili chvíle strávené v prázdninovom klube.

      • Letná škola, popoludnie 1. týždeň


       Ahojte deti!

       Poďte si s nami zaspomínať na popoludnia strávené v letnej škole počas prvého týždňa:


       -V pondelok sme si čítali z kníh o zvieratkách: Skrytý talent a 101 dalmatínov. Kto mal záujem učil sa pliesť kľúčenku z bužírky.

       -V utorok sme sa vybrali k zoborskému jazierku, čítali sme si o jeho histórii. Pozorovali sme rastlinstvo a živočíšstvo v jazierku a jeho okolí. Videli sme aj ulovené žubrienky a relaxovali sme v priľahlom športovom areáli.

      • Oznam pre deti v druhom týždni letného klubu

       Ahojte deti!

       V pondelok sa začína druhý týždeň letného klubu a tak by sme Vám chceli pripomenúť, že dopoludnia okrem športových aktivít, na ktoré budete potrebovať vhodnú obuv, oblečenie a zvlášť obuv do telocvične, si prineste: peračník s farbičkami, perom, ceruzkou, lepidlom, nožnicami, staré vodové, alebo temperové farby a jeden väčší štetec.

      • Príbeh nekončí...

       Aj keď pred pár dňami nadišiel čas, kedy naša milá pani učiteľka Blanka Berecová nebude už každé ráno kráčať po chodníku pod oknami svojej triedy, nemrkne očkom na nástenku, čo nové sa bude diať a nepoužije svoju obľúbenú vetu „poďme robiť“ , nič sa nemení na tom, že stále bude v našich mysliach a budeme veľmi radi, keď príde medzi nás a zaspomíname si na staré dobré časy.

      • Júnová tvorba

       Pozrite si práce mladších žiakov, ktoré vytvorili v júni v domácom prostredí. Prajem ešte veľa tvorivých nápadov.

       13.6.2020 Jana Chlebcová