• Projekt Živočíchy

• Žiaci 1.A vytvorili na hodinách prvouky veľmi pekné projekty na tému Suchozemské a vodné živočíchy. Šikovným prvákom sa darilo a zo svojich výtvorov mali veľkú radosť.

Mgr. Zuzana Olšanská

• Zážitkové vyučovanie prvouky

• Žiaci II.B sa zahrali na záhradkárov. Každý žiak si zasadil semienko hrachu. Je nádherné sledovať, ako sa deti ráno pri vstupe do triedy poberú k svojej rastlinke. Radi ju polejú, vymyslia oporu. Úrodu nečakáme, ale pozorovanie zmeny na hrachu sa nám páči. Najväčšiu radosť majú Veronika, Adamko, Alžbetka a Viki, pretože videli kvet a dokonca aj malý struk. Môžeme začať pomáhať rodičom aj starým rodičom. Mgr. Zajačková,Bc.Luptáková,žiaci II.B.

• Celoslovenská umelecká súťaž Dňa rodiny 2021

• 15. 5. 2021 bol MEDZINÁRODNÝ DEŇ RODINY. Žiaci II. B triedy sa venovali témam : Ako otec rozosmial mamku/ V náručí otca a mamy/ Otec mi dal veľa/ Akého otca potrebujem. Zapojili sme sa do literárnej aj výtvarnej súťaže.

Triedna pani učiteľka, pani asistentka, žiaci II. B triedy

• Skupinová práca - forma, ktorú obľubujeme

• Moji tretiaci majú radi skupinovú prácu. Po osvojení a precvičení učiva ju zaraďujem do vyučovacieho procesu. Nielen si precvičia učivo, no aj sa učia vzájomnej spolupráci a tolerancii v skupine. Do skupín sa deti zaraďujú náhodným výberom, aby sa všetci naučili spolu pracovať. Dnes sme prezentovali vedomosti z prírodovedy - osvojené učivo o stavovcoch. Pozrite sa, aké krásne práce sme vytvorili.

žiaci III.A + tr. uč. E. Virágová

• Učíme sa slovné druhy netradične

• Tématickým celkom slovenského jazyka v 3. ročníku je aj učivo o slovných druhoch. Po získaní základných vedomostí si žiaci 3.A hravou formou precvičovali   nadobudnuté vedomosti. Tvorili svoje stránky do vlastnej "Knihy o slovných druhoch". Darilo sa im skvele a zo svojej práce mali radosť.Môžte si ich výtvory pozrieť a presvedčiť sa, ako sa im darilo..

žiaci III.A + tr. uč. E. Virágová

• Projekt Slovensko

• Jednou z mnohých možností, ako naučiť žiakov aktívne a efektívne sa učiť, je projektové vyučovanie.

Robili sme projekt o Slovensku. Vyhľadávali sme mestá,rieky,nížiny,pohoria. Deti 3.C mali veľkú radosť.

Mgr.Lenka Štefanková

• Chceme vyhrať ovocie aj na budúci školský rok?

• Maliny, jahody, čučoriedky, hrušky, hrozno, baby karotka... Každý týždeň dostávame ovocie a zeleninu pre všetkých žiakov našej školy. Minulý rok sme totiž vyhrali v súťaž Čerstvé hlavičky od Kauflandu. Okrem toho odoberáme ovocie aj z projektu školské ovocie. Chceli by ste, aby ste si (alebo vaše deti) na čerstvom ovocí mohli pochutnávať aj budúci školský rok? Hlasujte prosím za našu školu tu: www.cerstvehlavicky.sk

• Ó FLUFFY PANCAKES

• Palacinky, všade samé palacinky. Dnes sme si so 6.A, tak ako každý rok, napiekli chutné palacinky v rámci našej prierezovej témy recepty. Deti využili svoje kulinárne zručnosti a vedomosti z angličtiny a namixovali yummy pochúťku, na ktorej sme si všetci pochutili. Aj "náhodní" okoloidúci si mohli uchmatnúť...😉

Deti boli ste perfektné vo varení, ale najmä v tom ako pekne a od srdca ste sa podelili s vašou pochúťkou aj s ostatnými maškrtníkmi. Ďakujem.

• Počuli ste už o micro:bitoch?

• V rámci projektu Enter sa naša škola zapojila do výzvy od Nadačného fondu Telekom a získali sme grant na zakúpenie sád  micro:bitov a doplnkov. Žiaci na hodinách môžu využívať najnovšie inovácie vo vzdelávaní, a tak sa zlepšovať a rozvíjať v digitálnych zručnostiach. Prostredníctvom micro:bitov žiaci hravou, interaktívnou formou spoznávajú svet programovania a prehlbujú tak svoje vedomosti a zručnosti v praxi.

A čo je vlastne micro:bit? Malé hardvérové zariadenie, s ktorým sa dajú vytvoriť digitálne menovky, rôzne kreatívne projekty. Micro:bit vyvinula televízia BBC vo Veľkej Británii na podporu výučby programovania na hodinách informatiky.

PaedDr. J. Heldiová, Mgr. M. Pavkovová

• My dream town in 2.C part 2

• Podobne ako v prvej skupine aj v druhej skupine našej triedy sme sa my šikovní malí angličtinári pokúsili vytvoriť naše projekty o meste snov :-) Veď posúďte sami ako nám to išlo :-) p.uč. Malíková a jej šikovní druháci

• My dream town in 2.C

• Na predošlých hodinách sme sa naučili pomenovať budovy v meste po anglicky. Tak sme si vytvorili vlastné mestá s budovami a všetkým potrebným, čo by sme v našich mestách chceli navštíviť. Podarili sa nám krásne projekty :-) žiaci z 2.C a p.uč.Štrbíková

• Mother´s Day

• S blížiacim sa medzinárodným Dňom matiek sme sa s piatakmi rozhodli prekvapiť a potešiť nie iba naše mamičky, na ktoré si každý z nás automaticky spomenie v tento deň, ale najmä naše staré mamy, ktoré nám varia chutné jedlá, pomáhajú starať sa o nás, ľúbia nás a možno aj trocha rozmaznávajú.

Myslím, že naše mamičky aj babičky môžu byť pyšné na svoje deti a vnúčence. Prajeme krásny Deň matiek!

• Zážitkové vyučovanie prvouky

Žiaci II.B sa zahrali na záhradkárov. Každý žiak si zasadil semienko hrachu. Je nádherné sledovať, ako sa deti ráno pri vstupe do triedy poberú k svojej rastlinke. Radi ju polejú, vymyslia oporu. Úrodu nečakáme, ale pozorovanie zmeny na hrachu sa nám páči. Najväčšiu radosť majú Veronika, Adamko, Alžbetka a Viki, pretože videli kvet a dokonca aj malý struk. Môžeme začať pomáhať rodičom aj starým rodičom. Mgr. Zajačková,Bc.Luptáková,žiaci II.B.

• Skupinová práca - forma, ktorú obľubujeme

• Učíme sa slovné druhy netradične

Tématickým celkom slovenského jazyka v 3. ročníku je aj učivo o slovných druhoch. Po získaní základných vedomostí si žiaci 3.A hravou formou precvičovali nadobudnuté vedomosti. Tvorili svoje stránky do vlastnej "Knihy o slovných druhoch". Darilo sa im skvele a zo svojej práce mali radosť.Môžte si ich výtvory pozrieť a presvedčiť sa, ako sa im darilo..

• Projekt Slovensko

Jednou z mnohých možností, ako naučiť žiakov aktívne a efektívne sa učiť, je projektové vyučovanie.

Mgr.Lenka Štefanková