• Novinky

      • Projekt Živočíchy

      • Žiaci 1.A vytvorili na hodinách prvouky veľmi pekné projekty na tému Suchozemské a vodné živočíchy. Šikovným prvákom sa darilo a zo svojich výtvorov mali veľkú radosť.

       Mgr. Zuzana Olšanská

      • Zážitkové vyučovanie prvouky

      • Žiaci II.B sa zahrali na záhradkárov. Každý žiak si zasadil semienko hrachu. Je nádherné sledovať, ako sa deti ráno pri vstupe do triedy poberú k svojej rastlinke. Radi ju polejú, vymyslia oporu. Úrodu nečakáme, ale pozorovanie zmeny na hrachu sa nám páči. Najväčšiu radosť majú Veronika, Adamko, Alžbetka a Viki, pretože videli kvet a dokonca aj malý struk. Môžeme začať pomáhať rodičom aj starým rodičom. Mgr. Zajačková,Bc.Luptáková,žiaci II.B.

      • Celoslovenská umelecká súťaž Dňa rodiny 2021

      • 15. 5. 2021 bol MEDZINÁRODNÝ DEŇ RODINY. Žiaci II. B triedy sa venovali témam : Ako otec rozosmial mamku/ V náručí otca a mamy/ Otec mi dal veľa/ Akého otca potrebujem. Zapojili sme sa do literárnej aj výtvarnej súťaže.

       Triedna pani učiteľka, pani asistentka, žiaci II. B triedy

      • Skupinová práca - forma, ktorú obľubujeme

      • Moji tretiaci majú radi skupinovú prácu. Po osvojení a precvičení učiva ju zaraďujem do vyučovacieho procesu. Nielen si precvičia učivo, no aj sa učia vzájomnej spolupráci a tolerancii v skupine. Do skupín sa deti zaraďujú náhodným výberom, aby sa všetci naučili spolu pracovať. Dnes sme prezentovali vedomosti z prírodovedy - osvojené učivo o stavovcoch. Pozrite sa, aké krásne práce sme vytvorili.

       žiaci III.A + tr. uč. E. Virágová

      • Učíme sa slovné druhy netradične

      • Tématickým celkom slovenského jazyka v 3. ročníku je aj učivo o slovných druhoch. Po získaní základných vedomostí si žiaci 3.A hravou formou precvičovali   nadobudnuté vedomosti. Tvorili svoje stránky do vlastnej "Knihy o slovných druhoch". Darilo sa im skvele a zo svojej práce mali radosť.Môžte si ich výtvory pozrieť a presvedčiť sa, ako sa im darilo..

       žiaci III.A + tr. uč. E. Virágová

      • Projekt Slovensko

      • Jednou z mnohých možností, ako naučiť žiakov aktívne a efektívne sa učiť, je projektové vyučovanie.

       Robili sme projekt o Slovensku. Vyhľadávali sme mestá,rieky,nížiny,pohoria. Deti 3.C mali veľkú radosť.

       Mgr.Lenka Štefanková

      • Chceme vyhrať ovocie aj na budúci školský rok?

      • Maliny, jahody, čučoriedky, hrušky, hrozno, baby karotka... Každý týždeň dostávame ovocie a zeleninu pre všetkých žiakov našej školy. Minulý rok sme totiž vyhrali v súťaž Čerstvé hlavičky od Kauflandu. Okrem toho odoberáme ovocie aj z projektu školské ovocie. Chceli by ste, aby ste si (alebo vaše deti) na čerstvom ovocí mohli pochutnávať aj budúci školský rok? Hlasujte prosím za našu školu tu: www.cerstvehlavicky.sk

     • Ó FLUFFY PANCAKES
      • Ó FLUFFY PANCAKES

      • Palacinky, všade samé palacinky. Dnes sme si so 6.A, tak ako každý rok, napiekli chutné palacinky v rámci našej prierezovej témy recepty. Deti využili svoje kulinárne zručnosti a vedomosti z angličtiny a namixovali yummy pochúťku, na ktorej sme si všetci pochutili. Aj "náhodní" okoloidúci si mohli uchmatnúť...😉

       Deti boli ste perfektné vo varení, ale najmä v tom ako pekne a od srdca ste sa podelili s vašou pochúťkou aj s ostatnými maškrtníkmi. Ďakujem. 

       Mgr. Šimková, PhD. 

      • Počuli ste už o micro:bitoch?

      • V rámci projektu Enter sa naša škola zapojila do výzvy od Nadačného fondu Telekom a získali sme grant na zakúpenie sád  micro:bitov a doplnkov. Žiaci na hodinách môžu využívať najnovšie inovácie vo vzdelávaní, a tak sa zlepšovať a rozvíjať v digitálnych zručnostiach. Prostredníctvom micro:bitov žiaci hravou, interaktívnou formou spoznávajú svet programovania a prehlbujú tak svoje vedomosti a zručnosti v praxi.

       A čo je vlastne micro:bit? Malé hardvérové zariadenie, s ktorým sa dajú vytvoriť digitálne menovky, rôzne kreatívne projekty. Micro:bit vyvinula televízia BBC vo Veľkej Británii na podporu výučby programovania na hodinách informatiky.

        

                                                                                       PaedDr. J. Heldiová, Mgr. M. Pavkovová

      • My dream town in 2.C part 2

      • Podobne ako v prvej skupine aj v druhej skupine našej triedy sme sa my šikovní malí angličtinári pokúsili vytvoriť naše projekty o meste snov :-) Veď posúďte sami ako nám to išlo :-) p.uč. Malíková a jej šikovní druháci

      • My dream town in 2.C

      • Na predošlých hodinách sme sa naučili pomenovať budovy v meste po anglicky. Tak sme si vytvorili vlastné mestá s budovami a všetkým potrebným, čo by sme v našich mestách chceli navštíviť. Podarili sa nám krásne projekty :-) žiaci z 2.C a p.uč.Štrbíková

      • Mother´s Day

      • S blížiacim sa medzinárodným Dňom matiek sme sa s piatakmi rozhodli prekvapiť a potešiť nie iba naše mamičky, na ktoré si každý z nás automaticky spomenie v tento deň, ale najmä naše staré mamy, ktoré nám varia chutné jedlá, pomáhajú starať sa o nás, ľúbia nás a možno aj trocha rozmaznávajú.

       Myslím, že naše mamičky aj babičky môžu byť pyšné na svoje deti a vnúčence. Prajeme krásny Deň matiek!

       Mgr. Sviteková

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

     Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

     Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

       • Zážitkové vyučovanie prvouky

        Žiaci II.B sa zahrali na záhradkárov. Každý žiak si zasadil semienko hrachu. Je nádherné sledovať, ako sa deti ráno pri vstupe do triedy poberú k svojej rastlinke. Radi ju polejú, vymyslia oporu. Úrodu nečakáme, ale pozorovanie zmeny na hrachu sa nám páči. Najväčšiu radosť majú Veronika, Adamko, Alžbetka a Viki, pretože videli kvet a dokonca aj malý struk. Môžeme začať pomáhať rodičom aj starým rodičom. Mgr. Zajačková,Bc.Luptáková,žiaci II.B.

       • Skupinová práca - forma, ktorú obľubujeme

        Moji tretiaci majú radi skupinovú prácu. Po osvojení a precvičení učiva ju zaraďujem do vyučovacieho procesu. Nielen si precvičia učivo, no aj sa učia vzájomnej spolupráci a tolerancii v skupine. Do skupín sa deti zaraďujú náhodným výberom, aby sa všetci naučili spolu pracovať. Dnes sme prezentovali vedomosti z prírodovedy - osvojené učivo o stavovcoch. Pozrite sa, aké krásne práce sme vytvorili.

       • Učíme sa slovné druhy netradične

        Tématickým celkom slovenského jazyka v 3. ročníku je aj učivo o slovných druhoch. Po získaní základných vedomostí si žiaci 3.A hravou formou precvičovali nadobudnuté vedomosti. Tvorili svoje stránky do vlastnej "Knihy o slovných druhoch". Darilo sa im skvele a zo svojej práce mali radosť.Môžte si ich výtvory pozrieť a presvedčiť sa, ako sa im darilo..

       • Projekt Slovensko

        Jednou z mnohých možností, ako naučiť žiakov aktívne a efektívne sa učiť, je projektové vyučovanie.

        Robili sme projekt o Slovensku. Vyhľadávali sme mestá,rieky,nížiny,pohoria. Deti 3.C mali veľkú radosť.

        Mgr.Lenka Štefanková