• Novinky

      • Educate Slovakia2019

      • V týždni od 28. 1. – 31. 1. 2019 prebiehal na našej škole projekt Educate Slovakia. Našu školu navštívili študenti Aqil z IndonézieAlana z Brazílie. Do projektu boli zapojení žiaci štvrtých a piateho ročníka. Všetky triedy absolvovali 5 vyučovacích hodín, kde sa postupne zoznamovali s kultúrou, tradíciami, nezvyčajnými hudobnými nástrojmi, prírodnou scenériou Indonézie a Brazílie. Stážisti otvorili aj tému životného prostredia ako globálneho problému ľudstva a vzdelávali žiakov v spôsoboch jeho ochrany.

       Počas týždňa si žiaci zahrali spolu hry a svoje nadobudnuté vedomosti zhmotnili v kresbách. Ale čo bolo najdôležitejšie, mali  hodiny v anglickom jazyku.

       Dňa 16. 2. 2019 o 15:00 sa bude konať v nákupnom centre N- Centro Nitra podujatie nazvané Global village. Stážisti tam budú  prezentovať  jedlá, nápoje a hudbu z Brazílie, Taiwanu a Indonézie. Pozvaní sú všetci žiaci v sprievode s rodičmi.

       Dúfame, že sme tento týždeň priblížili našim žiakom potrebu neustáleho vzdelávania sa v jazykoch a vnímania multikultúrnej spoločnosti, ktorej sme boli svedkami počas celého januárového týždňa.

       PhD. Zuzana Šimková, Mgr., Mgr. Viola Sviteková

      • Majstrovstvá okresu v korfbale

      • 30.1.2019 sa dvanásti štvrtáci zúčastnili majstrovstiev v netradičnom športe- korfbal. Naši žiaci nás výborne reprezentovali, hoci túto hru hrali prvýkrát.Jedno z družstiev, ktoré pozostáva  z chlapcov a dievčat obsadilo 1.miesto a druhé družstvo, taktiež zmiešané, v kategórii U 12 výborné druhé miesto. Žiaci mali výborné zážitky. Gratulujeme im!!!

       Mgr.N.Bobčeková

      • Preventívny program " Šikana v školskom prostredí"

      • V dňoch 23.1.2019 a 24.1.2019 sa v triedach 3.C a 5.A uskutočnil v spolupráci s CPPPaP Nitra preventívny program na tému "šikana v školskom prostredí". Program bol zameraný na poskytnutie všeobecných rád (čo je šikanovanie, ako sa nestať obeťou, prečo sa nestať agresorom, ako rozpoznať prítomnosť šikany a čo ďalej).

       Program bol vedený formou rôznych aktivít, ktorých cieľom bolo zvýšiť mieru spolupráce medzi žiakmi.

       Mgr. Jakubíková

      • Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

      • Dňa 16.1.2019 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Súťaže sa zúčastnil žiak šiesteho ročníka, ktorý obsadil krásne 10. miesto v kategňorii 1A žiačka deviateho ročníka, ktorá súťažila v kategórii 1B, obsadila 1. miesto a postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať 14.2.2019. Srdečne gratulujeme. 

       Mgr. Šimková,PhD.  

     • Zelená škola – aktivita ôsmakov
      • Zelená škola – aktivita ôsmakov

      • Naša škola je zapojená do projektu Zelená škola. V rámci aktivít tohto projektu na našej škole, žiaci 8. ročníka vytvárali na hodinách Informatiky vzdelávacie pracovné listy pre I. a II stupeň žiakov našej školy. Pracovné listy boli na tému triedenie odpadu. Žiaci využili svoje zručnosti pri práci s počítačom a spolu so svojou kreativitou vytvorili zábavné a zároveň aj edukatívne materiály. 

       Heldiová

        

     • " Stoličková"
      • " Stoličková"

      • Po prázdninách sme museli začať opakovaním. Na angličtine v druhom a treťom ročníku to boli anglické slovíčka, na slovenčine v štvrtom ročníku vybrané slová.  Na opakvanie sú najlepšie hry, keď sa učíme ani nevieme ako. Táto hra sa volala " Stoličková".  Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. Na tabuli boli napísané slovíčka v troch radoch a pred nimi boli stoličky. Víťazom je ten žiak, ktorý si skôr sadne na správnu stoličku  (je nad ňou dané anglické/ vybrané slovo napísané). Žiak, ktorý súboj vyhral, si sadá na svoje miesto v lavici. Druhý z dvojice, sa zaradí naspäť dozadu, do svojho radu. Idú ďalší dvaja z radu. Vyhráva rad žiakov, ktorý sa skôr minie. Cieľom hry bolo dostať do hláv detí význam, aj písomnú podobu anglického či vybraného slovíčka. Hravo! p. uč. Heldiová

      • Vianočný turnaj vo vybíjanej

      • Do galérie Vianočný tirnaj vo vybíjanej boli pridané fotografie.

       20.12.2018 sa v našej škole uskutočnil v rámci projektu Športom proti drogám Vianočný turnaj vo vybíjanej. Súťaže sa zúčastnili zmiešané družstvá chlapcov a dievčat 5. - 9. ročníka. Najviac sa darilo žiakom VII.A triedy. 

                           Z. Czakóová, E. Pružinský

      • Školské správy

      • Počas mesiaca december sa na našej škole uskutočnilo natáčanie s TV Nitričkou- Školské správy. Žiaci si vyskúšali rolu redaktorov a moderátorov a pripravili si zaujímavé reportáže o činnostiach, ktoré sa realizujú na ZŠ kráľa Svätopluka. Išlo im to výborne :-)

       Výsledok našej práce si môžete pozrieť na dole uvedenom linku.

       http://tvnitricka.sk/novinky-zo-zs-krala-svatopluka/

        

       Mgr. Alena Zverinová, Mgr. Sandra Jakubíková

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

     Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

     Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

       • Educate Slovakia2019

        V týždni od 28. 1. – 31. 1. 2019 prebiehal na našej škole projekt Educate Slovakia. Našu školu navštívili študenti Aqil z Indonézie a Alana z Brazílie. Do projektu boli zapojení žiaci štvrtých a piateho ročníka. Všetky triedy absolvovali 5 vyučovacích hodín, kde sa postupne zoznamovali s kultúrou, tradíciami, nezvyčajnými hudobnými nástrojmi, prírodnou scenériou Indonézie a Brazílie. Stážisti otvorili aj tému životného prostredia ako globálneho problému ľudstva a vzdelávali žiakov v spôsoboch jeho ochrany.

       • Majstrovstvá okresu v korfbale

        30.1.2019 sa dvanásti štvrtáci zúčastnili majstrovstiev v netradičnom športe- korfbal. Naši žiaci nás výborne reprezentovali, hoci túto hru hrali prvýkrát.Jedno z družstiev, ktoré pozostáva z chlapcov a dievčat obsadilo 1.miesto a druhé družstvo, taktiež zmiešané, v kategórii U 12 výborné druhé miesto. Žiaci mali výborné zážitky. Gratulujeme im!!!

      • Zelená škola – aktivita ôsmakov
       • Zelená škola – aktivita ôsmakov

        Naša škola je zapojená do projektu Zelená škola. V rámci aktivít tohto projektu na našej škole, žiaci 8. ročníka vytvárali na hodinách Informatiky vzdelávacie pracovné listy pre I. a II stupeň žiakov našej školy. Pracovné listy boli na tému triedenie odpadu. Žiaci využili svoje zručnosti pri práci s počítačom a spolu so svojou kreativitou vytvorili zábavné a zároveň aj edukatívne materiály.

      • " Stoličková"
       • " Stoličková"

        Po prázdninách sme museli začať opakovaním. Na angličtine v druhom a treťom ročníku to boli anglické slovíčka, na slovenčine v štvrtom ročníku vybrané slová. Na opakvanie sú najlepšie hry, keď sa učíme ani nevieme ako. Táto hra sa volala " Stoličková". Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. Na tabuli boli napísané slovíčka v troch radoch a pred nimi boli stoličky. Víťazom je ten žiak, ktorý si skôr sadne na správnu stoličku (je nad ňou dané anglické/ vybrané slovo napísané). Žiak, ktorý súboj vyhral, si sadá na svoje miesto v lavici. Druhý z dvojice, sa zaradí naspäť dozadu, do svojho radu. Idú ďalší dvaja z radu. Vyhráva rad žiakov, ktorý sa skôr minie. Cieľom hry bolo dostať do hláv detí význam, aj písomnú podobu anglického či vybraného slovíčka. Hravo! p. uč. Heldiová