Zápis do 1. ročníka na školský rok 2025/2026
20.03.2025 15:06Zápis do 1. ročníka na školský rok 2025/2026
Termín: 07.-09.apríla 2025
Čas: od 14,30 – 16,30 hod.
Miesto: ZŠ kráľa Svätopluka, Pavilón B
V ZŠ Kráľa Svätopluka začneme v školskom roku 2025/2026 v prvom ročníku uplatňovať vo výchovno-vzdelávacom procese nové kurikulum, ktoré bude žiakov smerovať k posilneniu zmysluplného učenia, rozvíjaniu kritického myslenia a zručností pri práci s informáciami. Obsah vzdelávania lepšie zohľadňuje individualitu žiakov, ich schopnosti a učebné tempo. Dôraz sa kladie na pohodu žiakov a budovanie ich hodnotovej orientácie .
Otvárame dve triedy 1.ročníka a môžeme prijať maximálne 50 detí. Uprednostníme deti z nášho školského obvodu časť Zobor. Kritériá pre prijatie:1. Dieťa a zákonný zástupca má trvalé, alebo prechodné bydlisko v obvode školy, občianstvo SR
2. Starší súrodenec dieťaťa je žiakom našej školy
3. Dieťa a zákonný zástupca má trvalý, alebo prechodný pobyt v meste Nitra, občianstvo SR
4. Dieťa a zákonný zástupca má trvalý, alebo prechodný pobyt v SR, občianstvo SR
5. Dieťa a zákonný zástupca má trvalé, alebo prechodné bydlisko v obvode školy, občianstvo iného štátu
OZ ZOBOR
03.03.2025 12:07Milí rodičia a priatelia školy!
Darujte 2% z dane
Ďakujeme Vám za príspevok z Vašich daní za predchádzajúce roky, veríme, že podporíte zlepšenie a skvalitnenie výchovno- vzdelávacieho procesu na našej škole i naďalej. Aj v tomto roku máte možnosť prispieť 2% z Vašich daní. Tlačivo si môžete stiahnuť tu - Vyhlásenie. Vyplnené prosím odovzdať na daňový úrad - do 30. apríla 2025, alebo ho prineste do školy na sekretariát a my ho odnesieme za Vás!Vopred Vám ďakujeme!OZ ZOBOR-HK2025-
Novinky
Zistite, čo je nové na našej škole- 18dec
Historicko-geografický deň 4. - základná vojenská služba v ČSĽA
Ďalší deň nášho cyklu historicko-geografických prezentácií vo štvrtok 14. decembra 2023 sa niesol v znamení vojenskej a geopolitickej tematiky..
~ So žiakmi 5.-9. ročníka sme sa preniesli o celé desaťročia do minulosti pred rok 89', do totalitných čias socialistického Československa a súdruh major našim žiakom a žiačkám priblížil ako mohla vyzerať základná vojenská služba v Československej ľudovej armáde (ČSĽA), kedy všetci zdraví muži museli ísť povinne na vojnu a odslúžiť vlasti 2 roky. Žiaci na vlastné oči mohli vidieť ako vyzerala uniforma vz. 73, aké súčasti ústroja nosievali dôstojníci, či ako mohla prebiehať služba dozorného útvaru..
~ So žiakmi, najmä s deviatakmi, sme však pokračovali ďalej do minulosti až k obdobiu "starej Európy" a I. svetovej vojne, kde sme si - aj pomocou dejepisnej mapy, konkrétnych príkladov a udalostí ako nám ich história zanechala - vysvetlili rôzne dôležité súvislosti novodobých dejín..
~ Pozreli sme sa ako sa kolobeh dejín vyvíjal na východe Európy ešte v časoch cárskeho Ruska, akými problémami a nedostatkami sa potýkali bojujúce strany na východnom fronte pred viac než 100 rokmi a v podstate v mnohom pretrvávajú až do dnešných dní.. prečo Rusko skončilo vo Veľkej vojne predčasne.. ako sa k moci dostala na krátku dobu aj v Rusku Dočasná (demokratická) vláda.. a po jej zvrhnutí boľševici.. ako zakrátko na to vznikol Sovietsky zväz, ktorý mal pretrvať "na večné časy".. a ako tento totalitný režim na dlhé ďalšie desaťročia ovplyvnil beh sveta i našu spoločnú vlasť Čechov a Slovákov..
~ Takto si máme možnosť uvedomiť, že nielen geopolitika a historické osobnosti sú tými čo určujú ako sa budú dejinné udalosti vyvíjať, ale svoje zohrávajú napr. aj geografické prírodné danosti a téren krajiny.. Dobrým príkladom môže byť práve tisícky km dlhý východný front siahajúci od Fínska až k Čiernemu moru, ale prepojiť to môžeme aj so súčasnou vojnou na Ukrajine, kde musí byť každý boj na nekonečných rovinách nesmierne náročným..
Žiaci v V.A nám zase priniesli ukázať staré mince, ktoré sa ešte donedávna používali v niektorých európskych krajinách pred zavedením eura ako rakúsky šiling, nemecké marky a slovenské koruny. Aj to je dôkaz, že mnohých žiakov dejepis naoazj baví a správna motivácia ich môže podnietiť i k vlastnej iniciatíve a aktivite.
Názorným, priamym a interdisciplinárnym prístupom, najmä vo vzťahu histórie a geografie, môžeme viesť žiakov ku kritickému mysleniu, čo je mnohokrát to čo chýba nielen deťom a študentom, ale aj nám dospelým.. Je preto dôležité, aby mladá generácia uvažovala v súvislostiach a vedela tak lepšie porozumieť dôležitým historicko-geografickým, geopolitickým i spoločenským javom.. pretože ako sa správne vraví ~ "všetko so všetkým súvisí"..
Mgr. Martin Bogyo
- 18dec
Svätoplukovo kráľovstvo ožíva - školské kolo výtvarnej časti
Tohtoročný 15. ročník súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva sa niesol hlavne v duchu návrhu loga súťaže. Do školského kola výtvarnej časti sa zapojili celé kolektívy tried - 9.A, 9.B, 8.A, 8.B, 7.A, 7.B, 6.A, 6.B, 5.A, 3.A, 4.B. Z množstva výtvarných prác postupujú do celoslovenského kola práce žiakov z 9.B - Amira, Lucia, Veronika, Sofia, 8.B - Yana, Sofia, 8.A - Nikola. Títo žiaci súťažia v 3. kategórii. V 2. kategórii súťažia 7.A - Kristína, 7.B - Adam, Veronika, Marek, 5.A - Luna, Karolína. V 1. kategórii súťažia 4.B - Filip, 3.A - Amélia, Mia, Vanesa. Pozrite si foto, možno si tam nájdete tú svoju prácu. Všetkým, ktorí sa zapojili ďakujem za vytrvalosť pri tvorbe. Prajem úspech a samozrejme majte chuť naďalej tvoriť a rozvíjať svoju kreativitu. Kto sa umiestni na troch prvých priečkach celoslovenského kola sa dozvieme v apríli 2024. Finalistom držím palce!
Žiakov pripravovali: Jana Chlebcová, Nataša Bobčeková, Alica Jacková
64
- 17dec
Historicko-geografický deň 3. - poslanie maltézskych rytierov a živá história v podaní žiakov
Pokračujeme v cykle tematických prezentácií pre našich žiakov venovaných nielen rôznym historicko-geografickým témam názorným, záživným a motivačným spôsobom.
~ V stredu 13. decembra 2023 sme sa venovali špeciálnej téme a odprezentovali si vyše 900 ročnú históriu a dobročinné pôsobenie Maltézskeho rádu naprieč dlhými storočiami až do súčasnosti.. od obdobia križiackych výprav a pôsobenia rytierskeho Rádu sv. Jána Jeruzalemského (predchodca Maltézskeho rádu) vo Svätej zemi.. Priblížili sme si pôvodné poslanie rytierov johanitov pri obrane kresťanskej viery, ochrane a starostlivosti o pútnikov od prvého špitálu, ktorý vznikol v Jeruzaleme ešte na konci 11. storočia, kde sa rytieri starali o chorých, ranených a pocestných.. cez obdobie stredoveku, kedy rytieri johaniti sídlili na gréckom Rodose a od 16. storočia na Malte (odtiaľ pochádza aj názov Maltézsky rád, maltézski rytieri).. až po súčasné dobročinné pôsobenie Maltézskeho rádu aj cez jeho dobročinné výkonné charitatívne organizácie - u nás je to Maltézska pomoc Slovensko - a tisícky jej dobrovoľníkov po celom svete..
~ Pozreli sme sa aj na súčasné pôsobenie Maltézskej pomoci na Slovensku, na to aké rozličné projekty a aktivity maltézski dobrovoľníci organizujú počas roka, zamerané na pomoc a podporu chorým, hendikepovaným, ľuďom bez domova, utečencom z Ukrajiny, seniorom a ďalším zraniteľným skupinám.. Keďže v Nitre máme aj centrum Maltézskej pomoci vysvetlili sme si aj pôsobenie našich maltézskych dobrovoľníkov v Nitre, najmä pri celoročnej starostlivosti o Hospic u Bernadetky a organizovaní každoročného Maltézskeho punču na vianočných trhoch - kde finančný výťažok ide práve na pomoc a skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre pacientov tohto dôležitého zdravotníckeho zariadenia Nitrianskeho kraja, ale aj na ďalšie diela a aktivity Maltézskeho rádu na Slovensku..
~ Aj toto je jedinečná možnosť na to, ako medzi mládežou zvyšovať povedomie o dôležitosti dobrovoľníctva pre našu spoločnosť a predovšetkým uvedomiť si, že na svete nežijeme len sami pre seba, ale keď treba je dôležité vnímať a vedieť podať aj pomocnú ruku iným ľuďom v núdzi.. Vďaka takejto interaktívnej prezentácii sa deti, žiaci a mladí ľudia majú možnosť priamo zoznámiť s možnosťami dobrovoľníctva a poslaním Zvrchovaného Maltézskeho rádu, kde maltézski rytieri, dámy a desiatky tisíc dobrovoľníkov pomáhajú aj v súčasnosti v humanitárnej, zdravotníckej a sociálnej oblasti vo viac ako 100 krajinách po celom svete.
V tento deň sme si však nepredstavili iba uniformu, ktorú dnes nosia členovia Maltézskej pomoci Slovensko, ale zvláštnu pochvalu a uznanie si zaslúžia aj žiaci a najmä žiačky V.C triedy, ktoré si pre nás pripravili originálne kostýmy historických postáv našich dejín. Žiačky Melissa, Miška, Adelka, Lea a Lilien oblečené za uhorskú kráľovnú Máriu Teréziu nám aj odprezentovali svoje krásne kostýmy a povedali rôzne zaujímavosti vďaka čomu sme sa mali možnosť dozvedieť viac o živote a vláde tejto našej významnej a múdrej panovníčke. Predstavili sme si aj túlavého chlapca v podaní Adelky, ktorý chodí po krajine, aby si našiel babu a usadil sa. Ďalšiu obľúbenú postavu slovenského národa - legendárneho Jánošíka, ktorý údajne ako vieme "bohatým bral a chudobným dával" nám živo a názorne odprezentovala naša Ella. Ďalší žiaci si pre nás pripravili ukážky slovenských korún a staré vreckové hodinky, ktoré sa nosievali zavesené na retiazke..
12Mgr. Martin Bogyo
- 17dec
Historicko-geografický deň 2. - Slovensko v časoch stredoveku
V utorok 12. decembra 2023 sme pokračovali vo vyučovaní v rámci nášho cyklu historicko-geografických prezentácií zameraných na tematické a názorné spoznávanie našej histórie motivujúcou a záživnou formou..
~ Tentokrát medzi našich žiakov zavítala uhorská šľachta, aby sme sa preniesli do čias stredovekého Uhorského kráľovstva a na územie dnešného Slovenska v 13. storočí, aby sme si tak priblížili vládu nášho uhorského kráľa Bela IV., keď Európa a Uhorsko zažili ničivý vpád Mongolov z ázijských stepí (tzv. Tatársky vpád do Uhorska), ale aj to slávne obdobie, kedy mesto Nitra v roku 1248 získalo svoje kráľovské mestské výsady.. Tieto privlilégiá získala za vernosť a pomoc svojmu kráľovi, ktorý po prehratej bitke pri rieke Slaná unikal pred mongolskými dobyvateľmi práve cez Nitru, ktorá kráľovi poskytla čestvé kone a vojakov z hradnej posádky, aby mohol ďalej unikať do bezpečia až k Jadranskému moru na samý juh Uhorského kráľovstva..
~ Pozreli sme sa aj na to čo konkrétne mohla nosiť urodzená šľachta, teda ako mohol byť v časoch vrcholného stredoveku taký uhorský šľachtic oblečený, vystrojený a vyzbrojený.. Ukázali sme si ako mohla vyzerať stredoveká kráľovský listina, repliky mincí ako boli strieborné české groše a zlaté florény, ktoré dal v Kremici v slávnej mincovni raziť už náš kráľ Karol Róbert z Anjou pred takmer 700 rokmi.. Vysvetlili sme si tiež ako vyzerala stredoveká spoločnosť od panovníka, cez šľachtu až po najpočetnejšiu vrstvu poddaných.. ako vyzeral život počas vojny i mieru a aké mali postavenie v spoločnosti statoční a šľachetní rytieri.. Práve oni mali za úlohu okrem vernosti svojmu kráľovi a pánovi, nielen povinnosť bojovať po jeho boku, ale aj ochraňovať ženy, deti, siroty, bezbranných a všetkých tých, ktorí si v drsných a ťažkých stredovekých časoch sami pomôcť nedokázali..
Žiakov asi najviac zaujal rytierov meč, ktorý si mali možnosť so záujmom prezrieť a reálne vyskúšať aký bol ťažký a predstaviť si tak, aké muselo byť náročné s mečom v ruke v stredoveku bojovať.. Vďaka "živému stredoveku" sme si mohli tak aspoň na chvíľu priblížiť tie slávne časy hradov, kráľov, rytierov a princezien a zistoť, že stredovek to nie sú len pekné príbehy z rozprávok, ale skutočná historická doba, v ktorej naši predkovia prežili pod vládou uhorských kráľov dlhé storočia.
6Mgr. Martin Bogyo
- 17dec
Šťastie, zdravie, pokoj svätý
Žiaci krúžku Zoborček si nacvičili vianočný program, ktorým nám pripomenuli narodenie Ježiška. Vystupovali a spievali koledu vo vianočnom mestečku na Svätoplukovom námestí.
23p. uč. Mgr. Mariana Pirošová, p. vych. Bc. Jana Žáková, p. asistentka Mgr. Michaela Macháliková
- 15dec
Vianočné pozdravy z Jakloviec dorazili do školy
Dňa 15.12. pán poštár priniesol do školy obálky plné vianočných pozdravov pre žiakov 2.A, 4.B a 6.B triedy.
Prišli naozaj krásne pozdravy,ktorým sa naši žiaci veľmi potešili. Aj takto sme si vzájomne spríjemnili na oboch školách predvianočný čas.
Ďakujem aj pani učiteľke Sklárovej,ktorá namiesto mňa doručila pozdravy žiakom do tried. Bola to veľká pomoc.
p.uč. Štrbíková
- 15dec
- 13dec
Darček od Mikuláša
Na kraj lesa, na kraj hory,
velikánsky panák stojí.
Nos má z mrkvy, v ruke drúk.
Je to silák, ako buk!
9Malé zaspomínanie na minulý týždeň.
6.decembra ráno, keď sme sa zobudili nás Mikuláš veľmi milo prekvapil. Okrem sladkých balíčkov v okne, nás čakalo ešte väčšie prekvapenie za oknom - sneh! Už sme sa ho nevedeli dočkať.
Túto šancu sme v školskom klube museli využiť naplno. Súťaž v stavaní snehuliakov nám priniesla veľa zábavy a radosti. Ani jedna rukavička nezostala suchá. Výsledok našej zážitkovej aktivity môžete vidieť na fotografiách. Odmenou nám bol super pocit a milý diplom, ktorý nám to bude pripomínať.
Bolo to popoludnie plné zábavy a už teraz sa tešíme na ďalšiu snehovú nádielku.
deti 5.oddelenia a p.vych. Ölvecká
- 13dec
Šaliansky Maťko
Dňa 11. 12. 2023 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže v interpretácii slovenských povestí Šaliansky Maťko. Každoročne sa realizuje v našej školskej knižnici. Pred porotou i svojimi spolužiakmi ukázali žiaci 2. – 5. ročníka svoje umenie v recitovaní. Všetci sa snažili zo všetkých svojich síl, vyhrať však mohli len tí najlepší:
I. kategória /2. a 3. ročník/
1. miesto – Marianna Šmidáková, III. B – postup do okresného kola
2. miesto – Šimon Čepilek, II. B
3. miesto – Mia Kristína Němcová, III. A
II. kategória /4. a 5. ročník/
1. miesto – Andrea Ševčíková, IV. C – postup do okresného kola
2. miesto – Nina Muziková, V. C
3. miesto – Ela Zlámalová, IV. A
Všetkým súťažiacim ďakujeme za príjemne strávené dopoludnie a za krásny umelecký zážitok. Deťom ďakujeme za dôslednú prípravu a srdečne im blahoželáme! Víťazom prajeme veľa šťastia v okresnom kole.
Mgr. Marianna Rigová, Mgr. Nataša Bobčeková, Mgr. Gabriela Bučeková
15
- 12dec
Historicko-geografický deň 1. - keď Nitriansko a Veľká Morava ožíva
V pondelok 11. decembra 2023 sme v rámci vyučovacích hodín dejepisu a geografie úspešne zahájili ďalší cyklus historicko-geografických tematických prezentácií a prednášok, počas ktorých sa žiaci 5.-9. ročníka majú možnosť bližšie zoznámiť so živou históriou zameranou na rôzne obdobia našich slovenských i svetových dejín..
Keďže sme ZŠ kráľa Svätopluka a zároveň žijeme a pôsobíme v Nitre, náš plánovaný historicko-geografický týždeň sme začali práve tým významným a slávnym obdobím našich dejín, ktorým je Nitrianske kniežatstvo a Veľká Morava v 9. storočí.. S našimi žiakmi sme sa tak preniesli do čias staroslávnej Nitravy a Veľkomoravskej ríše.. Zavítal k nám kniežací družiník, veľmož z hradiska Bojná, aby sme si tak záživnou a názornou formou priblížili život a udalosti v časoch Nitrianskeho kniežatstva, kedy na území dnešného Slovenska vládol prvý historicky známy knieža Pribina. Hoci o ňom veľa nevieme, z dochovaných písomných prameňov sa dozvedáme významnú zmienku, podľa ktorej dal Pribina na svojom majetku v Nitre okolo roku 830 postaviť prvý kresťanský chrám - vtedy jediný nielen na našom území, ale v celej stredovýchodnej Európe - čo svedčí o dôležitom kristianizačnom a civilizačnom úsilí.. Pripomenuli sme si aj vládu našich veľkomoravských kniežat, najmä Rastislava a Svätopluka, život našich slovanských predkov i šírenie kresťanstva, príchod solúnskych bratov na Veľkú Moravu sv. Konštantína-Cyrila a Metoda a pôsobenie Cyrilometodskej misie na našom území v 9. storočí.
Je preto dôležité, aby naši žiaci a mladá generácia vnímala, spoznávala a zároveň sa učila byť hrdou na našu významnú históriu ako vzácne duchovné a kultúrno-historické dedičstvo, ktoré nám zanechali naši predkovia a ktoré naprieč viac ako 1100 ročnou históriou pretrvalo až do súčasnosti. Je len na nás ako sa k našej histórii postavíme my súčasní ľudia a či toto naše dedičstvo zachováme aj pre budúce generácie po nás.. Na to je však potrebné poznávať minulosť a pestovať si zdravé historické povedomie, aby sme si boli vedomí kto sme a kam patríme.
6Mgr. Martin Bogyo
- 12dec
Modely optických prístrojov
17Žiaci 8.B mali projekt z fyziky, ktorého cieľom bolo skonštruovať model niektorého optického prístroja. Mohli si vybrať napr. lupu, ďalekohľad, mikroskop či periskop. V druhej časti optiky sme sa venovali odrazu a lomu svetla, šošovkám, a práve tieto vedomosti, ktoré nadobudli, mohli prakticky uplatniť v týchto modeloch. Niektoré boli naozaj vypracované na veľmi dobrej úrovni.
Mgr. Macáková
- 12dec
Prednáška na UKF pre žiacky parlament
Dňa 11.12. 2023 sa žiacky parlament zúčastnil poslednej prednášky na UKF. Tentokrát sme si vypočuli zaujímavé veci na tému Ekopolitika z úst europoslanca Michala Wiezika.
Bola to naozaj pútavá a podnetná prednáška. Naše dve aktívne žiacky Veronika Gašperanová a Agatka Klimentová dokonca získali od pána Wiezika aj tričká za svoju aktivitu :-)Už teraz sa tešíme na nové a podnetné prednášky na pôde UKF.
p.uč. Štrbíková a ŽP
- 12dec
Druhý krok - 5. ročník
Nadácia Televízie Markíza vyhlásila 23.10.2023 v rámci projektu „Odpíšeme Ti“ nepeňažnú grantovú výzvu na vzdelávací preventívny program DRUHÝ KROK, zameraný na prevenciu pred šikanovaním medzi žiakmi piatych ročníkov základných škôl. Naša škola sa do tohto projektu zapojila a bola vybraná spolu s ďalšími 30 školami.
DRUHÝ KROK je preventívny program zameraný na sociálno-emocionálny rozvoj detí v materských školách, na 1.stupni základných škôl a 5. ročníka základných škôl . V rámci programu sa deti prostredníctvom vyškolených pedagógov a psychológov učia byť empatickými, vcítiť sa do situácie iného, dobre komunikovať s inými, správne riešiť konflikty, neubližovať iným a zvládať agresiu a hnev.
Preventívny program DRUHÝ KROK ponúka riešenie existujúcich problémov v školských zariadeniach, kde čím ďalej, tým viac narastá agresivita, šikanovanie, útoky na spolužiakov a učiteľov a intolerancia voči odlišnostiam. Súčasťou výučbových materiálov programu sú veľkoplošné fotografie, ktoré znázorňujú situácie z každodenného života detí a obsahujú presnú metodickú inštrukciu pre učiteľov, ako s nimi na vyučovaní pracovať. Vďaka nim môžu učitelia vysvetliť a poradiť deťom, ako zvládať agresiu, násilie, hyperaktivitu či introverziu a ako si rozvíjať empatiu, komunikačné zručnosti, morálne správanie a celkovú súdržnosť v triede.
Preventívny program v origináli SECOND STEP je už bežnou súčasťou vyučovania v materských a základných škôl v mnohých krajinách sveta ako napr. vo Fínsku, Nemecku, Dánsku, Nórsku, Švédsku, Veľkej Británii, Rakúsku, Islande, Lotyšsku, Kanade, USA, Japonsku či Austrália.
Na Slovensku sa program dostal do škôl vďaka združeniu PROFKREATIS plus, ktorý je držiteľom licencie pre Slovensko.
V súčasnosti je do projektu DRUHÝ KROK zapojených už 260 slovenských základných škôl.
Preventívne aktivity sa na našej škole budú konať od januára 2024 v triedach 5. ročníka.
Mgr. Sandra Jakubíková, Mgr. Jana Košútová
- 12dec
Mikulášsky florbalový turnaj
12Dňa 8.12 2023 sme v našej škole zorganizovali Mikulášsky turnaj vo florbale. Svoju zanietenosť športu, bojovnosť a súťaživosť tak mali možnosť ukázať v priateľskej atmosfére všetci žiaci a všetky družstvá.
Tento turnaj prilákal do telocvične skoro stovku žiakov, ktorí si prišli zasúťažiť. Teší nás, že mnohí zo zúčastnených nechali bokom svoje iné mimoškolské aktivity a prišli bojovať za svoje triedne kolektívy. Podujatie sa žiakom veľmi páčilo, preto si ho zopakujeme, no v inej súťažnej disciplíne.
Pružinský, Káčer
- 11dec
VESELÉ VIANOCE do Kroměříža
Deti v 7.,8. a 9. ročníku na hodinách ruského jazyka a výtvarnej výchovy pripravili vianočné prianie pre parťákov do partnerskej školy v Kroměříži. Žiaci si tam nájdu priania v mnohých svetových jazykoch - ukrajinsky, nemecky, rusky, slovensky, anglicky.... Môžu si tiež prečítať príbehy niektorých z nás, pozrieť maľované a kreslené obrázky. Pozdrav je vo forme veľkej knihy, dúfame, že sa im zapáči. Posielame ju poštou.
Jana Chlebcová
7
- 11dec
Riaditeľské voľno 22.12.2023
Vážení rodičia,
oznamujeme Vám, že dňa 22.12.2023 v piatok, riaditeľka školy udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov. Posledný deň vyučovania pred prázdninami je štvrtok 21.12.2023 a nástup do školy po Vianočných prázdninách bude 08.01.2024 v pondelok.
Prajeme Vám krásne sviatky.
- 10dec
Vianočné pozdravy našej partnerskej škole v Čechách
Naši siedmaci na hodine anglického jazyka napísali pozdravy pre žiakov našej partnerskej školy v Čechách v Kroměříži. Tieto pozdravy sme im zaslali elektronickou poštou. Tešíme sa na ich odpoveď a budúcu spoluprácu.
Mgr. Sviteková, Mgr. Šimková PhD
- 10dec
Vianočné pozdravy na hodinách ANJ v triedach 2.A, 4.B a 6.B
Na uplynulých hodinách anglického jazyka sme usilovne pracovali na výrobe vianočných pozdravov pre žiakov ZŠ v Jaklovciach na východe Slovenska. Kontakt na školu sme získali na Malte cez ErasmusPlus.
Touto aktivitou sme upevnili medzipredmetové vzťahy anj a výtvarná výchova a troška sme si obnovili aj tak už do zabudnutia upadajúci trend posielania vianočných pozdravov.
Všetky triedy sa už veľmi tešia na vianočné pozdravy,ktoré prídu pre nich z Jakloviec :-)V pláne máme aj iné spoločné aktivity s touto ZŠ.
p.uč. Štrbíková a žiaci z tried 2.A, 4.B a 6.B
- 08dec
Rovesnícke vzdelávanie
13Učili nás dnes naši starší kamaráti!To si mohli povedať, žiaci z III.A.Áno, žiaci zo VII.B si pripravili zaujímavé spestrenie vyučovania pre svojich mladších kolegov.Počas dvoch hodín preverili vedomosti zaujímavým kvízom z angličtiny-Hra Milionár, hra Bingo na násobenie, delenie na matematike, hra Twister v rámci prírodovedy.Žiakom Michalovi,Adamovi, Veronike a Tatiane patrí veľké uznanie,boli skvele pripravení a tretiakov naozaj zaujali.Parádne si zopakovali a precvičili učivo, ktoré teraz akurát tretiaci preberajú.Ďakujeme!
tr.uč.E.Kozmanová a N.Bobčeková
- 08dec
Nevšedné hodiny ruštiny
Na dnešnej ruštine v 8.B a 9.A sme mali milú návštevu z Moskvy. Pani Galina nám porozprávala o ruských suveníroch, o zvláštnej technike výroby, o živote v Rusku, o Moskve, o ruskom školskom systéme aj o dôsledkoch vojny na obchodovanie a mnohých iných zaujímavostiach života v tejto rozľahlej krajine. Mohli sme si popozerať krásne zdobené šperkovnice, poháre, nádoby z rôzneho materiálu. Napokon deti ochutnali pravé ruské sladkosti, ktorí im priniesla. Strávili sme príjemné hodiny a dozvedeli sme sa mnoho informácií a zaujímavostí. Ruskej reči porozumeli dokonca aj nemčinári, ruštinári si zopakovali pojmy a naučili sa nové slovné spojenia.
Jana Chlebcová
2
Ochrana osobných údajov
Napíšte nám
komunikujem so serverom, počkajte, prosím