• Novinky

      • Európsky Deň jazykov 2020

      • Tak ako každý rok, tak aj tento sme si pripomenuli významný deň, ktorý zohráva dôležitú úlohu v živote každého človeka. Jazyky a národnosti tvoria našu spoločnosť, a preto aj tento rok sme si so žiakmi našej školy v rámci hodín anglického jazyka zahrali rôzne hry a vytvorili krásne plagáty, aby sme zdôraznili dôležitosť učenia sa jazykov, pretože nie zbytočne sa hovorí: koľko jazykov ovládaš toľkokrát si človekom. 

       Mgr. Šimková, Mgr. Bobčeková, Mgr. Strihová

      • Európsky týždeň mobility

      • Európsky týždeň mobility sa každoročne koná v septembri. Aj tento rok v termíne od 16. do 22. 9. sme v ŠKD zamerali svoje aktivity na dopravu.  

       Témou tohtoročnej kampane bola Čistejšia doprava pre všetkých! Jej cieľom bolo tiež zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy a motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika a tak prispieť k zlepšeniu kvality ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

       Deti pri tejto príležitosti riešili dopravné situácie, skladali básničky navrhovali eko busy, kreslili a navrhovali dopravné značky, určovali dopravné značky, hovorili si o výbave bicykla, o doprave ktorá neznečisťuje ovzdušie a hádali dopravné hádanky.

       Pár fotiek ako sa nam darilo sme pripravili aj pre Vás! 

       27.9.  p.vych. A.Ölvecká

        

      • Týždeň dobrovoľníctva 2020 - finále

      • Dnešným dňom vyvrcholil na našej škole tretí rok Týždňa dobrovoľníctva, ktorý prebiehal formou zbierky pre n.o. Úsmev ako dar. Posledný deň sme ukončili prednáškou v triede siedmakov, kde zodpovedná osoba z Úsmevu bližšie priblížila ich prácu a klientelu, pre ktorú je zbierka určená.

       Všetkým rodičom a deťom, ktorí sa zapojili do zbierky patrí naše obrovské a úprimné ĎAKUJEM! Rodičom ďakujeme, že spolu s nami formujete svoje deti, aby boli citlivé a ohľaduplné voči ostatným ľuďom a snažili sa nezištne pomáhať. Ďakujeme učiteľom, ktorí nabádali deti k zbierke a dobročinnosti. A poďakovanie patrí deviatakom a siedmakom, ktorí išli príkladom a zapojili aj svoje fyzické sily pri vyprázdňovaní kabinetu. Verte tomu, mali čo nosiť. :-) 

       Spolu sa na škole v tomto roku zapojilo do dobrovoľníctva 220 žiakov a pedagógov.

       Ď A K U J E M E!!!   S T E  S K V E L Í !

       Mgr. Sviteková, Mgr. Šimková, PhD a kol. ZŠ

        

      • Už je nás skoro 150 - pridaj sa k nám!

      • Prvú polovicu Týždňa dobrovoľníctva máme za sebou. Ešte nás čakajú dva dni pondelok, utorok 21. 9 a 22. 9. 2020. K dnešnému dňu nás je na škole už takmer 150 dobrovoľníkov a ešte stále je šanca toto číslo zvýšiť.

       Tešíme sa na nových dobrovoľníkov s dobrým srdiečkom. Ďakujeme srdečne všetkým, ktorí už prispeli.

       Fotky ako prebiehala zbierka od prvého dňa.

       Mgr. Sviteková a kolektív ZŠ

        

      • Naše prvé projekty z vlastivedy

      • Žiaci 3. ročníka majú rozvrh obohatený o nový predmet-vlastiveda. Získavajú nové poznatky a tiež utvrdzujú prebraté učivo skupinovou prácou na projektoch. Z práce majú radosť a aj sa im podarila. Tešia sa na ďalšie témy.

       uč. E. Virágová+ žiaci III.A triedy

      • Biela pastelka 18.9.2020

      • Milí rodičia, zajtra sa na škole uskutoční dobrovoľná zbierka Biela pastelka pre nevidiacich a slabozrakých. Ak by ste mali záujem prispiesť, môžete deťom pribaliť nejaké drobné. Ďakujeme.

       Mgr. Strihová

      • Týždeň dobrovoľníctva

      • Milí rodičia a deti,

       Už tretí rok sa naša škola v spolupráci s Vami zapája do Týždňa dobrovoľníctva a to formou zbierky trvanlivých potravín, drogérie a školských pomôcok pre n.o. Úsmev ako dar. Tieto potreby budú využité na pomoc biologickým rodinám v kríze a náhradným rodinám, navyše školské pomôcky budú využité na aktivity s deťmi z centier pre deti a rodiny z Nitrianskeho kraja.

       Dobrovoľníkom sa môže sa stať každé dieťa, ktoré v termíne od 16. 9. 2020 - 22. 9. 2020 prinesie aspoň jednu z vyššie uvedených potrieb a odovzdá svojej triednej pani učiteľke.

       Srdečne Vám vopred ďakujeme a tešíme sa na veľa dobrých dobrovoľníckych srdiečok na škole.

       Mgr. Sviteková a kolektív ZŠ

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

     Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

     Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

       • Európsky Deň jazykov 2020

        Tak ako každý rok, tak aj tento sme si pripomenuli významný deň, ktorý zohráva dôležitú úlohu v živote každého človeka. Jazyky a národnosti tvoria našu spoločnosť, a preto aj tento rok sme si so žiakmi našej školy v rámci hodín anglického jazyka zahrali rôzne hry a vytvorili krásne plagáty, aby sme zdôraznili dôležitosť učenia sa jazykov, pretože nie zbytočne sa hovorí: koľko jazykov ovládaš toľkokrát si človekom.

       • Európsky týždeň mobility

        Európsky týždeň mobility sa každoročne koná v septembri. Aj tento rok v termíne od 16. do 22. 9. sme v ŠKD zamerali svoje aktivity na dopravu.

        Témou tohtoročnej kampane bola Čistejšia doprava pre všetkých! Jej cieľom bolo tiež zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy a motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika a tak prispieť k zlepšeniu kvality ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

       • Týždeň dobrovoľníctva 2020 - finále

        Dnešným dňom vyvrcholil na našej škole tretí rok Týždňa dobrovoľníctva, ktorý prebiehal formou zbierky pre n.o. Úsmev ako dar. Posledný deň sme ukončili prednáškou v triede siedmakov, kde zodpovedná osoba z Úsmevu bližšie priblížila ich prácu a klientelu, pre ktorú je zbierka určená.

        Všetkým rodičom a deťom, ktorí sa zapojili do zbierky patrí naše obrovské a úprimné ĎAKUJEM! Rodičom ďakujeme, že spolu s nami formujete svoje deti, aby boli citlivé a ohľaduplné voči ostatným ľuďom a snažili sa nezištne pomáhať. Ďakujeme učiteľom, ktorí nabádali deti k zbierke a dobročinnosti. A poďakovanie patrí deviatakom a siedmakom, ktorí išli príkladom a zapojili aj svoje fyzické sily pri vyprázdňovaní kabinetu. Verte tomu, mali čo nosiť. :-)