• Hana Kunovičová

• Dátum a čas

Streda 15. 5. 2024

• BBC micro:bit | Krokomer

• Krokomer je už dnes bežnou súčasťou mobilných telefónov či inteligentných hodiniek. Vieme ale, ako funguje? Vďaka tomu, že máme k dispozícii akcelerometer, ktorý je súčasťou BBC micro:bitu, sme si mohli krokomer naprogramovať a tak zistiť, na akom princípe funguje. Zoznámili sme sa s vytvorením premennej, ktorej úlohou je pamätať si kroky a meniť ich počet na základe pokynov od užívateľa, v našom prípade vždy pri potrasení micro:bitom pripočíta 1. Program sme otestovali aj v praxi a to tak, že si žiaci BBC micro:bit „namontovali“ na nohu, dve minúty sa prechádzali po chodbe a počas tejto prechádzky si v hlave počítali kroky. Po tomto časovom limite sme narátané hodnoty zapísali do tabuľky a porovnali s hodnotou na micro:bite. Väčšinou boli hodnoty rozdielne, čo mohlo byť spôsobené napríklad tým, že žiaci počítali kroky na oboch nohách, no micro:bit mali len na jednej, alebo aj tým, akým spôsobom robili kroky. Zistili sme, že samotný program krokomeru je jednoduchý a ako už je zvykom, pridávame Vám ho aj sem, aby ste si mohli vyskúšať.

Video o tom, ako sme testovali naše krokomery.

Mgr. Hana Kunovičová