• Ocenenie "Srdce na dlani - dobrovoľník roka"

30. 1. 2020

S radosťou Vám ozamujeme, že dňa 29. januára 2020 bolo našej škole udelené ocenenie "Srdce na dlani - dobrovoľník roka" v kategórii škola priateľská k dobrovoľníctvu.

Ďakujeme všetkým žiakom a rodičom, ktorí sa zapojili v mesiaci september 2019 do Týždňa dobrovoľníctva a to zbierkou potravín a drogérie a tým prispeli k tomuto hodnotnému oceneniu.

Ocenenie sme prevzali spolu so zástupcami žiackeho parlamentu pod vedením p. uč. Šimkovej.

Ďakujeme a dúfame, že nás a Vaše deti budete naďalej podporovať v dobrovoľníckej práci a v pomoci druhým.

Mgr. Sviteková a žiacky parlament

• Lyžiarsky výcvik 7. ročník

30. 1. 2020

Ako každý rok, aj v tomto školskom roku dňa 20.1. – 24.1 2020 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu.

Kurzu sa zúčastnilo 23 žiakov po vedením pani učiteliek Chlebcovej, Malíkovej a pána učiteľa Pružinského.  Miestom konania výcviku bolo lyžiarske stredisko  Jasenská Dolina, kde boli vytvorené výborné podmienky pre výcvikový kurz žiakov základných škôl (výborne upravený svah, poma aj štvorsedačka, primeraná náročnosť zjazdovky.

Účastníci kurzu boli ubytovaní  v neďalekom penzióne. V mieste ubytovania mali žiaci možnosť využiť aj spoločné priestory pre stolný futbal a iné hry.

Cieľom lyžiarskeho kurzu bolo naučiť nelyžiarov základy lyžovania,  čo sa nám u všetkých žiakov podarilo splniť a u zdatnejších lyžiarov ich zdokonaľovanie a všetkým účastníkom rovnako poskytnúť možnosť športového vyžitia v zimnej prírode.

Pružinský, Chlebcová, Malíková

• Kurz korčuľovania 1.A, 1.B, 1.C

28. 1. 2020

Naši prváčikovia sa tento školský rok prvýkrát zúčastnili kurzu korčuľovania pod vedením pána Semančíka. Niektorí stáli na korčuliach po prvýkrát, no aj napriek tomu sa všetkým účastníkom podarilo kurz úspešne absolvovať.

Taktiež by sme chceli poďakovať rodičom, ktorí nám počas celého kurzu boli nápomocní.

Mgr. Nováková, Mgr. Košíková, Mgr. Zajačková, Mgr. Malíková

• Kurz korčuľovania 3.A,3.B

27. 1. 2020

Žiaci 3.A a 3.B triedy úspešne ukončili už tretí kurz korčuľovania. Radosť detí z pohybu na ľade a postupné zdokonaľovanie sa v technike korčuľovania je zmyslom týchto hodín, ktoré organizujeme v spolupráci s Krasoklubom Nitra pod vedením pána Semančíka.

Mgr. A. Jacková, Mgr. Z. Czakóová

• 66. ročník súťaže Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

21. 1. 2020

Dňa 23. 01.2020 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín – umelecký prednes poézie a prózy.

Hviezdoslavov Kubín

(školské kolo -23.01.2020)

I. kategória

poézia:

1. miesto - Adam Maršík (4.B)

2. miesto - Flavia Mrázová (3.A)

Tamara Morvayová(4.A)

3. miesto - Linda Hubinská(4.A)

-Natália Mačeková(2.C)

próza:

1. miesto –Michal Labaj (4.A)

2. miesto-   Janka Nelly Farkašová(4.A)

3. miesto -   Tatiana Mazúchová (3.C)

- Zayra Denkerová(3.B)

II. kategória

poézia:

1. miesto – Leyla Denkerová (5.A)

2. miesto-  Lea Kálmánová(5.B)

3. miesto - Janka Jánošíková (5.A)

próza:

1. miesto – Vanda Gáliková (5.A)

2. miesto-   Beáta Senková(6.A)

3. miesto -   Nela Hrebíková (5.B)

III. kategória

poézia:

1. miesto – Viktor Čičo (8.A)

2.miesto - Tereza Šillerová(8.A)

3.miesto -  Nina Bobčeková(8.A)

Víťazom blahoželáme a zároveň všetkým súťažiacim ďakujeme za umelecký zážitok a prajeme neustálu chuť a nadšenie súťažiť v tejto výnimočnej súťaži!

Mgr.Štefanková,Mgr.Servická,Mgr.Lahučká

22. 1. 2020

Školské správy v spolupráci s TV Nitričkou si môžete pozrieť už aj na našej webovej stránke. Nájdete ich v hornej lište, v priečinku TV NITRIČKA-ŠKOLSKÉ SPRÁVY.

Jakubíková, Zverinová

• Biologická olympiáda- školské kolo

21. 1. 2020

Dňa 9.1.2020 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Biologickej olympiády-katagória C.V praktickej a teoretickej časti si preverili svoje poznatky žiaci 8.A a 9.A triedy.Prihlásení žiaci dokázali, že ich biológia baví a stali sa úspešnými riešiteľmi.Avšak dvaja,s najväčším počtom bodov budú našu školu reprezentovať 10.2.2020 v okresnom kole.Ďakujem všetkým za účasť, boli ste skvelí.

• Turistický krúžok

19. 1. 2020

Turistický krúžok

Dňa 18.01.2020 sa 24 žiakov v rámci Turistického krúžku zúčastnilo vychádzky na Nitriansky hrad. V rámci vychádzky sme si prezreli DIECÉZNE MÚZEUM NITRIANSKEHO BISKUPSTVA - Expozíciu I. ("Keď písmo prehovorí").

Mgr. Peštová, Mgr. Malíková, Mgr. Zajačková

Sobota 27. 4. 2024