• Užitočné kontakty pre žiakov, rodičov, ale aj učiteľov

Poradňa pre mladých – Ipčko - ipcko.sk/

• Bezplatná, anonymná psychologická pomoc NONSTOP (chat/ email)

Online anonymná psychologická poradňa - ICM: psycholog@icm.sk

Linka detskej dôvery: www.linkadeti.sk/domov

• Ak Ti niekto ubližuje či už slovami alebo činmi, či doma alebo v škole
            • Od 8.00 do 20.00 na tel.č. 0907 401 749

Liga za duševné zdravie: linkanezabudka.sk/

• Bezplatná, anonymná psychologická pomoc NONSTOP (telefón/ email)

Linka detskej istoty: www.ldi.sk

• Bezplatná, anonymná psychologická pomoc NONSTOP (telefón/chat/ email)

Projekt Sebadôvera Dove - projektsebadovery.sk/

• Na stránke nájdete veľmi užitočnú príručku pre Vás a Vaše dieťa. Pretože čas trávený na sociálnych sieťach je mnohokrát sprevádzaný toxicitou niektorých užívateľov a to môže ovplyvňovať sebaobraz a sebadôveru detí.

Chuť žiť - chutzit.sk/

• Bezplatná linka pomoci 0800 221 080
            • Na stránke je možnosť online anonymného poradenstva (telefón/email) ohľadom porúch príjmu potravy. Či už poznáte niekoho, kto má narušený vzťah k jedlu a chcete mu pomôcť alebo porozumieť tomu, čo sa v ňom môže odohrávať.
            • Viete sa dopátrať aj k edukačným webinárom alebo k bezplatným a veľmi užitočným online kurzom pre rodičov aj učiteľov webinare.chutzit.sk/online-kurzy/

Intymyta – intymyta.sk/

• Na stránke sú materiály, ale aj workshopy pre rodičov, ktoré vás pripravia k empatickému sprevádzaniu dieťaťa vzťahmi a sexualitou
            • Učitelia tu vedia nájsť praktické rady ako vekovo vhodne reagovať na intímne otázky žiakov. Dostupné sú taktiež aj workshopy na zlepšovanie soft skills v témach sexuálnej výchovy.

www.zodpovedne.sk

• Informácie o ohrozeniach na internete
            • Možnosti školenia pre rodičov, žiakov, pedagogických aj odborných zamestnancov

www.stalosato.sk

• Nikto nemá právo Ti ubližovať a vždy máš právo povedať NIE!
            • fenomén grooming, sexuálne zneužívanie a vykorisťovanie detí a mladých ľudí v online priestore

www.detinanete.sk

• Všetko o technológiách a online priestore

HK 2023