• Školská psychologička

rodičia a učitelia pondelok 13:00 - 15:00
            streda 7:30 - 9:30
            žiaci denne podľa dohody

Konzultácie je potrebné nahlásiť si vopred osobne, prostredníctvom EduPage alebo mailu: lubica.paulisova@zszobor.sk. Veľmi rada konzultácie prispôsobím Vašim potrebám.

Nájdete ma v pavilóne A, na poschodí v kabinete Školského psychológa a pedagogických asistentiek.

Čo robí školský psychológ?

● pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov s dôrazom na duševné zdravie a osobnú pohodu

● vytvárať v škole a jednotlivých triedach atmosféru bez napätia, stresu a úzkosti

● žiakom akceptovať „inakosť“ a pochopiť to, že každý z nás je iný a dobrý v niečom inom

● budovať žiakom pozitívny vzťah ku škole a vzdelaniu

● eliminovať negatívne prejavy spávania žiakov a naopak posilniť ich silné stránky

● napomáhať vytváraniu priateľských vzťahov založených na dôvere, pomoci a spolupráci medzi žiakmi navzájom, ako aj medzi žiakmi a učiteľmi

Pri poskytovaní psychologických služieb žiakom, zákonným zástupcom, zamestnancom školy sa školský psychológ riadi Etickým kódexom práce psychológa a rovnako aj Etickým kódexom práce školského psychológa.

Pre prácu každého školského psychológa je nevyhnutnou podmienkou úspešného zvládnutia pracovnej náplne úzka spolupráca so všetkými pedagógmi na škole. Keďže spoločným cieľom pedagógov i psychológov je  rozvoj osobnosti žiaka, spolupráca je nevyhnutná aj preto, že psychológ sa vo svojej činnosti opiera o údaje a hodnotenia učiteľov, ktoré sú nesmierne cenné a nápomocné.

HK 2023