• Projekt Erasmus+ na Malte

Vedúca projektu na škole: Mgr. Veronika Štrbíková

Termín stáže: 2.10.2023 – 6.10.2023

Kde: St. Julian´s, Malta jazyková škola ETI

Vzdelávacie kurzy: Learning Fun and Games – Primary ; Empowerment in ICT skills - Adults

Organizácia: Národná agentúra programu ErasmusPlus pre vzdelávanie a odbornú prípravu

Obsah projektu: moderné a inovatívne spôsoby a metódy výučby cudzích jazykov a využívania moderných technológii a prístupov

Cieľ projektu: spoznať nové techniky a metódy vyučovania cudzích jazykov a kultúr a implementovať ich do vyučovacieho procesu.

Priebeh projektu: Absolvovanie vzdelávania a následná implementácia nových vedomostí a zručností cez workshopy do vyučovania cudzích jazykov na škole

Participanti projektu: Mgr. Veronika Štrbíková; Mgr. Zuzana Šimková, PhD.

HK2023

• Erasmus+ a stáž na Malte 2023

• Tento rok sme sa už po druhýkrát zapojili do Erasmus + projektu. PROGRAM ERASMUS+

Projekt č. 2023-1-SK01-KA122-SCH-000144261 nám umožnil vycestovať na stáž na Maltu, ktorá sa konala od 2.10 - 6.10.2023. Počas tejto stáže sa pani učiteľka Štrbíková a Šimková zúčastnili úžasného vzdelávania zameraného na podporu výučby cudzích jazykov. Celý týždeň prebiehali intenzívne kurzy, na ktorých sme sa dozvedeli množstvo cených rád ako obohatiť výučbu cudzích jazykov o inovatívne hry, aktivity využitím aj moderných informačno-komunikačných technológii. Absolvovali sme 25 hodinové vzdelávanie v dvoch rôznych kurzoch a nadobudli sme nielen nové perfektné poznatky, ale aj priateľstvá, ktoré v budúcnosti môžu priniesť zaujímavú slovensko-zahraničnú spoluprácu.

Ďakujeme pani riaditeľke, že nám toto úžasné vzdelávanie opäť umožnila. Veríme, že sa nám opäť podarí získať ďalší projekt cez Erasmus, a tak opäť priniesť niečo nové do nášho edukačného systému.

Ďakujeme.

Mgr. Šimková, PhD., Mgr. Štrbíková.

HK2023