Zápis do 1. ročníka na školský rok 2024/2025

Termín: v dňoch 08.-11.apríla 2024

Čas: od 14,00 – 17,00 hod.

Miesto: ZŠ kráľa Svätopluka, Pavilón B

Otvárame tri triedy 1.ročníka a môžeme prijať maximálne 60 detí. Uprednostníme deti z nášho školského obvodu časť Zobor. Kritériá pre prijatie:

1. Dieťa a jeho zákonný zástupca má trvalý pobyt v našom školskom obvode, čo dokladuje občianskym preukazom.

2. Dieťa a jeho zákonný zástupca má trvalý pobyt na Slovensku a býva v našom školskom obvode, čo dokladuje občianskym preukazom a predloží potvrdenie o bydlisku v našom školskom obvode.

3. Dieťa aj mimo školského obvodu za podmienky, že už má v našej škole staršieho súrodenca.

1. KROK

Zapísať dieťa elektronicky prostredníctvom prihlášky, ktorá bude aktivovaná

od 01.04.2024 do 07.04.2024.

Prihlášku nájdete v hornej lište - na stránke školy v záložke - elektronická prihláška.

Prosíme, aby ste všetky údaje uviedli správne, pričom používajte dĺžne aj mäkčene. Prihlášku si prosím vygenerujte, vytlačte a podpíšte oboma zákonnými zástupcami. Ak bude prihláška podpísaná oboma zákonnými zástupcami, bude stačiť ak na zápis príde s dieťaťom jeden zákonný zástupca. Ku každej prihláške je nutné priniesť neoddeliteľnú súčasť prihlášky Písomné vyhlásenie tlačivo s podpismi oboch zákonných zástupcov.

Ak nie je možné získať podpis druhého rodiča z dôvodu obmedzenia práv, zdravotného stavu, alebo je zadováženie podpisu spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, tak je nutné doniesť aj Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu.

Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu iba v prípade, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, vtedy je nutné doniesť Písomné vyhlásenie k podaniam týkajúcich sa výchovy a vzdelávania. Všetky úradné dokumenty, vrátane rozhodnutia o prijatí sa potom budú zasielať len  určenému rodičovi podľa prílohy č. 2.

2. KROK

K dispozícii bude rezervačný systém. Po odoslaní elektronickej prihlášky ju škola akceptuje a následne Vám do 14.04. 2023 pošle informáciu o možnosti rezervovať si konkrétny termín zápisu. Po rezervácii Vám na Vašu e-mailovú adresu príde správa o rezervovanom termíne. Žiadame Vás o využitie tohto systému a rezervovanie si Vami vybraného konkrétneho času zápisu. Predídete tak zbytočnému čakaniu.

3. KROK

Zákonný zástupca spolu so svojim dieťaťom príde osobne do školy

od 17. do 19. apríla 2023 v čase od 14:00 do 17:00 hod. do pavilónu B na základe rezervačného systému.

K zápisu je potrebné si priniesť:

- rodný list dieťaťa

- občiansky preukaz zákonného zástupcu,

- elektronicky vyplnenú, vygenerovanú, vytlačenú a podpísanú prihlášku oboma zákonnými zástupcami,

- prílohu k elektronickej prihláške - písomné vyhlásenie č.3,

- potvrdenie z MŠ ak chcete pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ,

- súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast ak chcete zapísať výnimočne dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok,

- v prípade záujmu si môžete objednať pre svoje dieťa školské pomôcky do 1. ročníka v sume 44,-€

Tešíme sa na Vaše dieťa i na Vás!

Spokojný úsmev na tvári dieťaťa je to najdôležitejšie. Žiak, ktorý je šťastný, bude šťastný celý život.

Bližšie informácie si môžete prečítať tu:   Ako si vybrať základnú školu a čo treba vedieť o zápise

Skolska_jedalen_.pdf

GDPR - Prehlásenie prevádzkovateľa