• E - TWINNING

• „Hello! Hallo! Zdrastvuj! Ahoj!“

• Projekt  „Hello!  Hallo! Zdrastvuj! Ahoj!“ bol vytvorený na oslavu rozmanitosti jazykov na oslavu Európskeho dňa jazykov, ktorý sa  oficiálne slávi 26. 9. 2016.

Projekt je zameraný pre žiakov 4. – 9. ročníka ZŠ. V daný deň žiaci preberajú rolu učiteľov a vzdelávajú svojich spolužiakov v 4 jazykoch – anglickom, nemeckom, ruskom a slovenskom o reáliách, zvykoch a tradíciách v daných krajinách.

Vytvoria sa štyri skupiny študentov podľa jazykov, ktoré sa učia na ZŠ kráľa Svätopluka. Počas dňa bude prebiehať výstava cudzojazyčných kníh v jednotlivých triedach. Deti budú zapojené do rozličných jazykových hier. Žiaci budú pozerať rozprávky,  počúvať piesne a čítať rozprávky v cudzom jazyku.

Anglicky hovoriaca skupina bude mať IKT prezentácie a prezentácie na papieri o anglicky hovoriacich krajách, budú hrať hry ako pexeso, pamäťové hry a priraďovať krajiny k obrázkom.

Nemecká skupina okrem hore uvedených činností pripraví koláž fotiek a obrázkov z jednotlivých častí Rakúska a Nemecka.

Ruská skupina bude mať IKT prezentácie, žiaci budú učiť ostatných žiakov písať Azbukou. Budú pozerať rozprávky a počúvať ruské piesne.

Slovenská skupina bude prezentovať Slovensko vyrábaním plagátov. V triede bude výstava suvenírov.

Mgr Sviteková, Mgr Šimková