• Novinky

      • Turistický krúžok-február

      • Dňa 29.2.2020 sme v rámci turistického krúžku navštívili výstavu: Nežná krása orchideí 2020.Výstava sa konala v Botanickej záhrade SPU Nitra.Cestou zo školy sme kráčali popri rieke,počasie bolo priaznivé,pred výstavou sme ešte videli lesnú zver,ktorá je súčasťou areálu SPU Nitra.Výstava sa všetkým veľmi páčila.

       Mgr.G.Peštová,Mgr.R.Zajačková,Mgr.Ľ.Malíková   

      • Olympiáda z anglického jazyka

      • Tak ako každý rok, tak aj tento rok sa konala olympiáda z anglického jazyka. Školského kola sa zúčastnilo naozaj veľmi velké množstvo žiakov. Žiaci si zasúťažili v troch kategóriách 1A, 1B a 1C. Popasovali sa s lexikálnou, morfologickou a komunikatívno-posluchovou stránkou jazyka. V jednotlivých kategóriách sme mali nasledujúcich víťazov/postupujúcich:

       kat. 1A- Sádeq A.-7.A

       kat. 1B-Adam Ž.- 9.A

       kat. 1C-Sára Z.-7.A

       Daní žiaci postúpili do krajského kola, kde Sádeq obsadil krásne 7. miesto a Adam 29. miesto. Sára postúpila do krajského kola, kde obsadila parádne 5. miesto. 

       Srdečne gratulujeme :)

       Mgr. Šimková, PhD., Mgr. Sviteková

      • Story - recitačná súťaž v anglickom jazyku

      • Chceli by sme Vás informovať, že dňa 9. 3. 2020, /1. - 3. vyučovaciu hodinu, v klube, pavilón A/ bude prebiehať na našej škole školské kolo recitačnej súťaže v anglickom jazyku. Zapojiť sa môžu žiaci 3.-9. ročníka. Podmienkou je naučiť sa text v anglickom jazyku - próza, poézia v trvaní 2 minúty /nie dlhšie/. Zahlásiť sa a viac informácií získate u svojej učiteľky ANJ, ktorá Vám môže pomôcť, či už zhodnotiť vami vybraný text, alebo pomôcť vybrať.

       Do mestského kola postúpia víťazi jednotlivých kategórií. Mestské kolo v CVČ Domino bude dňa 18. 3. 2020.

       Mgr. Sviteková 

        

      • Žiacky parlament v projekte s názvom Mladí v projekte

      • Dňa 25.2.2020 sa konala ďalšia prednáška pre členov žiackeho parlamentu, ktorú si pripravili univerzitní študenti pre našich žiakov. Daná prednáška je pokračovaním projektu, ktorého sme členmi už 3. rok s názvom Mladí v projekte. Cieľom projektu je vzdelávanie žiakov v oblasti politiky, sociálnej sféry a občianskeho práva. Dnešná prednáška bola venovaná parlametným voľbám, počas ktorej si žiaci vyskúšali svoje vedomosti v hre kahoot a následne mali možnosť odovzdať svoj hlas jednej z kandidujúcich strán. Ďalšou súčasťou projektu bude veľmi zaujímavá a prínosná aktivita pre našich žiakov a školu, o ktorej vám povieme v nasledujúcej novinke :) 

       Mgr. Šimková, PhD. 

     • Lazy Day
      • Lazy Day

      • Dňa 14.2. 2020 sme na našej škole oslávili Lazy Day- Deň lenivosti. Aj takéto dni patria ku každodennému životu, a preto sme si v tento deň ukázali, že aj lazy day sa dá prežiť plnohodnotne, zábavne a zároveň náučne, aj keď sa nikomu nechce. Žiaci 2. stupňa prišli vo svojich pohodlných pyžamách, v ktorých sa im určite ľahšie zvládol tento deň. Na hodine anglického jazyka sme si so žiakmi 8. ročníka urobili funny hodinu, na ktorej sme hrali Šarádu, urobili si bunkre a popritom sme popíjali chutné kakavko a sladké a slané dobrôtky. Celý čas sme využívali naše znalosti z anglického jazyka a bola veľká FUN :) Ďakujem za pekný deň. 

       Mgr. Šimková, PhD. 

      • Biologická olympiáda- okresné kolo

      • Dňa 10.2.2020 sa na ZŠ Fatranská uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády kategórie C. Zo školského kola postúpili žiaci Alex / 9.A/ a Rudolf / 8.A/. V okresnom kole preukázali veľa vedomostí a stali sa úspešnými riešiteľmi.Z 20 účastníkov Alex skončil na 5.mieste a Rudolf na 8.mieste. Srdečne gratulujeme!

       Ing.E.Kozmanová

      • SOPKY

      • Žiaci 5.B triedy si na hodinu geografie pripravili nádherné 3D modely sopiek. Okrem projektov, ktoré sú vystavené na dolnej chodbe B pavilónu si niektorí zvolili chemické pokusy, ktorými nám priblížili výbuch sopky.Žiaci boli veľmi kreatívni a využili na modelovanie nespočetné množstvo materiálu.

                                                                                                                                    Mgr. Alena Zverinová

      • VALENTÍNSKA POŠTA

      • Deň sv. Valentína sa blíži a ak by si chcel/a potešiť niekoho milým pozdravom máte jedinečnú príležitosť. Schránka na pozdravy sa nachádza na dolnej chodbe v pavilóne B.  V piatok 14.2.2020 sa pozdravy budú rozdávať.

       Tak neváhaj a využi šancu potešiť druhých a spríjemni im deň!! Určite bude dobrý pocit stáť za to!!!

        

       Mgr. Sandra Jakubíková

      • Školská stolnotenisová liga

      • Dňa 31.1. 2020 sa na ZŠ Kniežaťa Pribinu odohralo 1. kolo školskej stolnotenisovej ligy.

       Našu školu reprezentovalo 5 žiakov,  traja chlapci a dve dievčatá. V 1. kole sa darilo O. Kluchovi a N. Bobčekovej ktorí obsadil 2. miesto, A. Slížova 3. miesto, T. Ölvecky 4. miesto a M. Maník 7. miesto.

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

     Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

     Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

       • Turistický krúžok-február

        Dňa 29.2.2020 sme v rámci turistického krúžku navštívili výstavu: Nežná krása orchideí 2020.Výstava sa konala v Botanickej záhrade SPU Nitra.Cestou zo školy sme kráčali popri rieke,počasie bolo priaznivé,pred výstavou sme ešte videli lesnú zver,ktorá je súčasťou areálu SPU Nitra.Výstava sa všetkým veľmi páčila.

       • Olympiáda z anglického jazyka

        Tak ako každý rok, tak aj tento rok sa konala olympiáda z anglického jazyka. Školského kola sa zúčastnilo naozaj veľmi velké množstvo žiakov. Žiaci si zasúťažili v troch kategóriách 1A, 1B a 1C. Popasovali sa s lexikálnou, morfologickou a komunikatívno-posluchovou stránkou jazyka. V jednotlivých kategóriách sme mali nasledujúcich víťazov/postupujúcich:

       • Story - recitačná súťaž v anglickom jazyku

        Chceli by sme Vás informovať, že dňa 9. 3. 2020, /1. - 3. vyučovaciu hodinu, v klube, pavilón A/ bude prebiehať na našej škole školské kolo recitačnej súťaže v anglickom jazyku. Zapojiť sa môžu žiaci 3.-9. ročníka. Podmienkou je naučiť sa text v anglickom jazyku - próza, poézia v trvaní 2 minúty /nie dlhšie/. Zahlásiť sa a viac informácií získate u svojej učiteľky ANJ, ktorá Vám môže pomôcť, či už zhodnotiť vami vybraný text, alebo pomôcť vybrať.

       • Žiacky parlament v projekte s názvom Mladí v projekte

        Dňa 25.2.2020 sa konala ďalšia prednáška pre členov žiackeho parlamentu, ktorú si pripravili univerzitní študenti pre našich žiakov. Daná prednáška je pokračovaním projektu, ktorého sme členmi už 3. rok s názvom Mladí v projekte. Cieľom projektu je vzdelávanie žiakov v oblasti politiky, sociálnej sféry a občianskeho práva. Dnešná prednáška bola venovaná parlametným voľbám, počas ktorej si žiaci vyskúšali svoje vedomosti v hre kahoot a následne mali možnosť odovzdať svoj hlas jednej z kandidujúcich strán. Ďalšou súčasťou projektu bude veľmi zaujímavá a prínosná aktivita pre našich žiakov a školu, o ktorej vám povieme v nasledujúcej novinke :)

      • Lazy Day
       • Lazy Day

        Dňa 14.2. 2020 sme na našej škole oslávili Lazy Day- Deň lenivosti. Aj takéto dni patria ku každodennému životu, a preto sme si v tento deň ukázali, že aj lazy day sa dá prežiť plnohodnotne, zábavne a zároveň náučne, aj keď sa nikomu nechce. Žiaci 2. stupňa prišli vo svojich pohodlných pyžamách, v ktorých sa im určite ľahšie zvládol tento deň. Na hodine anglického jazyka sme si so žiakmi 8. ročníka urobili funny hodinu, na ktorej sme hrali Šarádu, urobili si bunkre a popritom sme popíjali chutné kakavko a sladké a slané dobrôtky. Celý čas sme využívali naše znalosti z anglického jazyka a bola veľká FUN :) Ďakujem za pekný deň.