• Turistický krúžok-február

• Dňa 29.2.2020 sme v rámci turistického krúžku navštívili výstavu: Nežná krása orchideí 2020.Výstava sa konala v Botanickej záhrade SPU Nitra.Cestou zo školy sme kráčali popri rieke,počasie bolo priaznivé,pred výstavou sme ešte videli lesnú zver,ktorá je súčasťou areálu SPU Nitra.Výstava sa všetkým veľmi páčila.

Mgr.G.Peštová,Mgr.R.Zajačková,Mgr.Ľ.Malíková

• Olympiáda z anglického jazyka

• Tak ako každý rok, tak aj tento rok sa konala olympiáda z anglického jazyka. Školského kola sa zúčastnilo naozaj veľmi velké množstvo žiakov. Žiaci si zasúťažili v troch kategóriách 1A, 1B a 1C. Popasovali sa s lexikálnou, morfologickou a komunikatívno-posluchovou stránkou jazyka. V jednotlivých kategóriách sme mali nasledujúcich víťazov/postupujúcich:

kat. 1A- Sádeq A.-7.A

kat. 1B-Adam Ž.- 9.A

kat. 1C-Sára Z.-7.A

Daní žiaci postúpili do krajského kola, kde Sádeq obsadil krásne 7. miesto a Adam 29. miesto. Sára postúpila do krajského kola, kde obsadila parádne 5. miesto.

Srdečne gratulujeme :)

Mgr. Šimková, PhD., Mgr. Sviteková

• Story - recitačná súťaž v anglickom jazyku

• Chceli by sme Vás informovať, že dňa 9. 3. 2020, /1. - 3. vyučovaciu hodinu, v klube, pavilón A/ bude prebiehať na našej škole školské kolo recitačnej súťaže v anglickom jazyku. Zapojiť sa môžu žiaci 3.-9. ročníka. Podmienkou je naučiť sa text v anglickom jazyku - próza, poézia v trvaní 2 minúty /nie dlhšie/. Zahlásiť sa a viac informácií získate u svojej učiteľky ANJ, ktorá Vám môže pomôcť, či už zhodnotiť vami vybraný text, alebo pomôcť vybrať.

Do mestského kola postúpia víťazi jednotlivých kategórií. Mestské kolo v CVČ Domino bude dňa 18. 3. 2020.

• Žiacky parlament v projekte s názvom Mladí v projekte

• Dňa 25.2.2020 sa konala ďalšia prednáška pre členov žiackeho parlamentu, ktorú si pripravili univerzitní študenti pre našich žiakov. Daná prednáška je pokračovaním projektu, ktorého sme členmi už 3. rok s názvom Mladí v projekte. Cieľom projektu je vzdelávanie žiakov v oblasti politiky, sociálnej sféry a občianskeho práva. Dnešná prednáška bola venovaná parlametným voľbám, počas ktorej si žiaci vyskúšali svoje vedomosti v hre kahoot a následne mali možnosť odovzdať svoj hlas jednej z kandidujúcich strán. Ďalšou súčasťou projektu bude veľmi zaujímavá a prínosná aktivita pre našich žiakov a školu, o ktorej vám povieme v nasledujúcej novinke :)

• Lazy Day

• Dňa 14.2. 2020 sme na našej škole oslávili Lazy Day- Deň lenivosti. Aj takéto dni patria ku každodennému životu, a preto sme si v tento deň ukázali, že aj lazy day sa dá prežiť plnohodnotne, zábavne a zároveň náučne, aj keď sa nikomu nechce. Žiaci 2. stupňa prišli vo svojich pohodlných pyžamách, v ktorých sa im určite ľahšie zvládol tento deň. Na hodine anglického jazyka sme si so žiakmi 8. ročníka urobili funny hodinu, na ktorej sme hrali Šarádu, urobili si bunkre a popritom sme popíjali chutné kakavko a sladké a slané dobrôtky. Celý čas sme využívali naše znalosti z anglického jazyka a bola veľká FUN :) Ďakujem za pekný deň.

• Biologická olympiáda- okresné kolo

• Dňa 10.2.2020 sa na ZŠ Fatranská uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády kategórie C. Zo školského kola postúpili žiaci Alex / 9.A/ a Rudolf / 8.A/. V okresnom kole preukázali veľa vedomostí a stali sa úspešnými riešiteľmi.Z 20 účastníkov Alex skončil na 5.mieste a Rudolf na 8.mieste. Srdečne gratulujeme!

• SOPKY

• Žiaci 5.B triedy si na hodinu geografie pripravili nádherné 3D modely sopiek. Okrem projektov, ktoré sú vystavené na dolnej chodbe B pavilónu si niektorí zvolili chemické pokusy, ktorými nám priblížili výbuch sopky.Žiaci boli veľmi kreatívni a využili na modelovanie nespočetné množstvo materiálu.

Mgr. Alena Zverinová

• VALENTÍNSKA POŠTA

• Deň sv. Valentína sa blíži a ak by si chcel/a potešiť niekoho milým pozdravom máte jedinečnú príležitosť. Schránka na pozdravy sa nachádza na dolnej chodbe v pavilóne B.  V piatok 14.2.2020 sa pozdravy budú rozdávať.

Tak neváhaj a využi šancu potešiť druhých a spríjemni im deň!! Určite bude dobrý pocit stáť za to!!!

Mgr. Sandra Jakubíková

• Školská stolnotenisová liga

• Dňa 31.1. 2020 sa na ZŠ Kniežaťa Pribinu odohralo 1. kolo školskej stolnotenisovej ligy.

Našu školu reprezentovalo 5 žiakov,  traja chlapci a dve dievčatá. V 1. kole sa darilo O. Kluchovi a N. Bobčekovej ktorí obsadil 2. miesto, A. Slížova 3. miesto, T. Ölvecky 4. miesto a M. Maník 7. miesto.

• Turistický krúžok-február

• Olympiáda z anglického jazyka

• Story - recitačná súťaž v anglickom jazyku

Chceli by sme Vás informovať, že dňa 9. 3. 2020, /1. - 3. vyučovaciu hodinu, v klube, pavilón A/ bude prebiehať na našej škole školské kolo recitačnej súťaže v anglickom jazyku. Zapojiť sa môžu žiaci 3.-9. ročníka. Podmienkou je naučiť sa text v anglickom jazyku - próza, poézia v trvaní 2 minúty /nie dlhšie/. Zahlásiť sa a viac informácií získate u svojej učiteľky ANJ, ktorá Vám môže pomôcť, či už zhodnotiť vami vybraný text, alebo pomôcť vybrať.

• Žiacky parlament v projekte s názvom Mladí v projekte

• Lazy Day

Dňa 14.2. 2020 sme na našej škole oslávili Lazy Day- Deň lenivosti. Aj takéto dni patria ku každodennému životu, a preto sme si v tento deň ukázali, že aj lazy day sa dá prežiť plnohodnotne, zábavne a zároveň náučne, aj keď sa nikomu nechce. Žiaci 2. stupňa prišli vo svojich pohodlných pyžamách, v ktorých sa im určite ľahšie zvládol tento deň. Na hodine anglického jazyka sme si so žiakmi 8. ročníka urobili funny hodinu, na ktorej sme hrali Šarádu, urobili si bunkre a popritom sme popíjali chutné kakavko a sladké a slané dobrôtky. Celý čas sme využívali naše znalosti z anglického jazyka a bola veľká FUN :) Ďakujem za pekný deň.

• Biologická olympiáda- okresné kolo