• Novinky

      • Medzinárodný projekt:"Záložka do knihy spája školy"

      • Zhotovovanie záložiek je na našej škole už tradíciou. Aj tento školský rok  sa zapájame do tohto projektu. Téma na tento rok je: Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice.

       Nami vyrobené záložky potešia žiakov z našej partnerskej školy v Česku v malebnej dedinke Maleč. Záložky prosím odovzdať v pracovni A1- pavilón A do 26. 10. 2018.

       Pri výrobe záložiek nám prajem tvorivú fantáziu, šikovné ručičky a pestré farbičky.

       E. Virágová

      • Medzinárodný deň eura

      • 24.september je medzinárodným dňom eura. Naši najmladší žiaci sa zahrali na bankárov a tiež výrobcov eurových bankoviek. Získavali cenné skúsenosti  s prácou v skupinách, prezentáciou svojej práce.Deťom sa zážitková forma vyučovania páčila. Počas celého školského roka  budeme u  žiakov  budovať základy  finančnej gramotnosti.

       J. Bojnanská, L. Štefanková, E. Virágová

      • Európsky deň jazykov

      • Deň 26. september je celosvetovo označovaný ako Deň európskych jazykov, a preto sme sa aj tento rok rozhodli daný deň osláviť. Na hodinách anglického jazyka si žiaci jednotlivých ročníkov zahrali jazykové hry plné zábavy a smiechu. Osvojili si a precvičili jazykové a komunikačné štruktúry. Vybrané jazykové hry rozvíjajú nie len jazykovú, lexikálnu a morfologickú stránku jazyka, ale aj multikulturalitu, komunikáciu a medziľudské vzťahy.

       Mgr. Šimková, PhD.

      • Malý školský maratón – Európsky týždeň športu 1- 9.roč.


      • Športuj s nami zdravo, zvládneme to hravo!

       V rámci Európskeho týždňa športu sme sa opäť stretli na štarte "maratónu", aby sme dokázali, že sa športu nebojíme a podporili naše mesto Nitra v snahe získať titul "Mesto športu". Bežal každý, kto mohol od prvákov po deviatakov.

       B. Berecová, E. Pružinský, A. Zverinová

      • Šport bez limitov

      • Dňa 28.9. v našej  telocvični na škole mali žiaci 1. - 9. ročníka už po druhýkrát možnosť opäť vidieť freestylové triky, zábavné prvky, rekvizity, súťaže, workshop a zapájanie publika - žiakov. Novinkou bolo akrobatické smečovanie do koša z trampolíny. Maskot HUP-ko sprevádzal celým programom. Skupina HANDS UP CREW predstavila špeciálny program, ktorého poslaním je ukázať deťom nový spôsob sebarealizácie a týmto ich motivovať k pohybovej aktivite zážitkovou formou.                       Bojnanská Jana

      • Biela pastelka 2018

      • V piatok, 21. septembra sme sa opäť zapojili do pomoci pre nevidiacich a slabozrakých a dobrovoľným finančným príspevkom ste prispeli aj vy. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. O vyzbieranej sume Vás budeme informovať v sekcii "Zdravá škola".         

              Mgr. Macáková a dobrovoľníčky žiačky 9.A 

       Ď A K U J E M E

      • Kolobežkový maratón

      • Európsky týždeň mobility  sa každoročne koná v termíne od 16. – 22. septembera. V tomto roku sa niesol v znamení hesla KOMBINUJ A CHOĎ!

       Aj deti v ŠKD sa zapojili. Zorganizovali sme pre deti už piaty ročník kolobežkového maratónu. Po kolečku na kolobežkách pani vych. pripravili pre deti aj dopravné aktivity.

       Okrem  toho sa deti zapojili do výtvarnej aktivity kde sa snažili nakresliť obrázky alternatívy osobných motorových vozidiel. To ako sa im to podarilo môžete vidieť na dolnej chodbe v pavilóne A.

        

       p.vych. A. Ölvecká

      • HOVORME O JEDLE 2018

      • V tomto  týždni 15.10.2018 – 19.10. 2018 sa naša škola opätovne zapojila do celoslovenského projektu HOVORME O JEDLE. Na každý pracovný deň v rámci súťaže Hovorme o jedle je vyhlásená denná téma súvisiaca s problematikou potravín a výživy. Pani učiteľky si pripravili rôzne úlohy. Na prvom stupni žiaci nosia zdravé desiate, ukážky ktorých môžete vidieť vo fotogalérii. Žiaci III.B napísali krásne slohové práce na tému Kúzlo dobrého jedla.Svoje hotové úvahy prečítali pred svojimi spolužiakmi.Bolo to pre nás veselé aj poučné.Žiaci štvrtého ročníka a žiaci druhého stupňa pripravili Deň výživy. Čo lahodné pripravili rodičia môžete opäť vidieť vo fotogalérii. Tieto fotky budú použité do súťažných príspevkov, ktoré pošleme za našu školu.

                                                                                                     Mgr. Macáková, PaedDr. Heldiová

      • Úsmev ako dar - zbierka trvanlivých potravín

      • Do galérie Úsmev ako dar - zbierka trvanlivých potravín boli pridané fotografie.

       P O Ď A K O V A N I E !!!

       Milí rodičia, žiaci, zamestnanci školy,

        

       V mene celej školy sa Vám chceme srdečne poďakovať za zapojenie sa do zbierky trvanlivých potravín.

       K dnešnému dňu nás bolo spolu 236 dobrovoľníkov. Ďakujeme, že Vám záleží na ľuďoch, ktorí sú na našu pomoc odkázaní.

        

       SRDEČNE ĎAKUJEME!!!

       Mgr. Sviteková, Mgr. Šimková PhD

      • Účelové cvičenie

      • Účelové cvičenie

       Dňa 6. a 7. septembra sa uskutočnilo účelové cvičenie.

       V areáli ZŠ kráľa Svätopluka žiaci 2. stupňa absolvovali teoretickú a praktickú časť účelového cvičenia na ochranu života a zdravia.  V teoretickej časti prešli s vyučujúcimi jednotlivé témy, ktoré potom v praktickej časti rozvíjali na stanovištiach.

       Žiaci počas cvičení využili a v praxi si overili nadobudnuté teoretické vedomosti a praktické zručnosti v oblasti zdravotnej  prípravy, civilnej obrany, topografie, k  zábavnejším disciplínam patrilo preťahovanie lanom.

       Pružinský

     • CODEWEEK.EU - naša škola získala Certifikát
      • CODEWEEK.EU - naša škola získala Certifikát

      • 10. októbra 2018

        

                                                                                                                            

       V stredu 10. októbra 2018 sa naša škola zapojila do Európskeho týždňa programovania s názvom CodeWeek.eu. Európsky týždeň programovania je nezávislá iniciatíva, ktorej cieľom je priblížiť každému programovanie a digitálnu gramotnosť zábavnou a pútavou formou. Na našej škole sme spolu so spoločnosťou Learn2code zrealizovali programátorský workshop zameraný na úvod do programovania v jazyku Scratch .   Žiaci štvrtého a piateho ročníka si pútavou a hravou formou vyskúšali programovanie. Pán školiteľ viedol pri programovaní žiakov, tak perfektne, že ich úplne uchvátil a žiaci odchádzali z workshopu nie len s novými skúsenosťami ale aj zážitkami. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli!

                                                                                                                  PaedDr. Jarmila Heldiová

      • Týždeň dobrovoľníctva na našej škole - zbierka trvanlivých potravín

      • Milí rodičia, žiaci,

       V rámci týždňa dobrovoľníctva, v termíne od 17.9. - 21.9. 2018, sa naša škola rozhodla zapojiť a pomôcť ľuďom, ktorí sú na pomoc odkázaní a to konkrétne neziskovej organizácii Úsmev ako dar, ktorá spolupracuje s náhradnými rodinami, mladými dospelými po odchode z detských domovov, rovnako s rodinami v ohrození a to konkrétne zbierkou trvanlivých potravín.

       Dobrovoľníkom sa môže stať každý jeden žiak, ktorý v daný týždeň prinesie akúkoľvek trvanlivú potravinu, /napr. cestoviny, konzervu, krabicu džúsu, keksík.../. V tomto termíne budú každé ráno naši parlamenťáci spisovať zoznam dobrovoľníkov a zbierať potraviny po triedach. Každý jeden dobrovoľník bude zaradený do tomboly a budú vyžrebovaní 3 žiaci, ktorí dostanú malú vecnú cenu od organizácie Úsmev ako dar.

       Dňa 21.9.2018 sa vyberieme s našimi siedmakmi zaniesť zbierku potravín do organizácie, kde nám trocha priblížia ich fungovanie a poviedia viac o ľuďoch, pre ktorých je zbierka určená.

       Učme deti všímať si svoje okolie a pomáhať, keď je to v našich silách. Vopred veľmi pekne ďakujem rodičom, pretože bez nich by sme nemali malých dobrovoľníkov. :-)

       Mgr. Sviteková

      • Slávnostné otvorenie školského roka

      • Dňa 3.9.2018 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie nového školského roka 2018/2019. Všetkých žiakov našej školy privítala pani riaditeľka v prvom pavilóne slávnostným príhovorom. Následne žiaci boli rozdelení do tried, kde prebehli triednicke hodiny. Tešíme sa, že vás všetkých opäť vidíme a želáme vám úspešný školský rok.

       Mgr. Šimková, PhD. 

      • Hľadáme nových olympionikov - majstrovstvá Slovenska

      • Do galérie Hľadáme nových olympionikov - majstrovstvá Slovenska boli pridané fotografie.

       Dňa 2.9. 2018 sa v Dubnici nad Váhom uskutočnili celoštátne preteky v atletickej súťaži " Hľadáme nových olympionikov". 

       Našu školu reprezentovala E. Kováčova, ktorá v šprinte na 60 m s časom 8:57 získala  vynikajúce 5.miesto na Slovensku. 

       Gratulujeme za príkladnú reprezentáciu školy.  

                                                                                                  Pružinský

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

     Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

     Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.