• Educate Slovakia

• EDUCATE SLOVAKIA 2018/2019

• V školskom roku 2018/2019 prebiehal na našej škole projekt Educate Slovakia, kde našu školu navštívili študenti zo zahraničia s cieľom predstaviť ich kultúru, tradície a zvyky.

Daný projekt prebiehal v rámci hodín anglického jazyka. Každá vybraná trieda absolvovala 5 vyučovacích hodín so stážistami. Zapojení boli naši štvrtáci a piataci. Žiaci získali nové vedomosti o kultúre, jedle, zvykoch, symboloch, sviatkoch, tancoch a oslavách v Brazílii a Egypte odkiaľ pochádzali naši stážisti. Rovnako svoju pozornosť zamerali aj tematike životného prostredia, ktorá je globálnym problémom. Tento týždeň si okrem množstva nových vedomostí zahrali aj rôzne hry a súťaže.

Žiakom sme týmto spôsobom priblížili multikultúrnu spoločnosť a rozšírili obzor vedomostí.