• Educate Slovakia

• EDUCATE SLOVAKIA 2015/206

• V týždni od 16-20.2.2015 sme na našej škole žili v duchu multikultúrneho sveta, pretože tu prebiehal projekt s názvom Educate Slovakia, ktorého sa zúčastnili žiaci prvého a druhého stupňa. Našu školu navštívili štyria stážisti z Egypta, Indonézie a Thajska.

Žiaci sa oboznámili s kultúrou, tradíciami, zvykmi a jedlom týchto krajín. Rozvinuli si svoje jazykové a komunikačné kompetencie. Počas tohto týždňa si stážisti pripravili zaujímavé a autentické prezentácie prostredníctvom, ktorých priblížili kultúru svojej krajiny. V danej tematike nezaostávali ani naši žiaci, ktorí si pripravili prezentácie o našej vlasti. Rovnako im priblížili naše zvyky, tradície a kultúru.

Počas výletov na nitriansky hrad a zoborské jazierko žiaci slobodne a neformálne komunikovali so stážistami na voľné témy. Stali sa z nich na chvíľu sprievodcovia, ale aj historici. Rovnako odvahu komunikovať nabrali aj naši malí žiaci, ktorí bezprostredne prichádzali ku stážistom a pýtali sa rozličné otázky.

Počas týchto dní sa nám podarilo okrem komunikácie v anglickom jazyku využiť aj medzipredmetové vzťahy, ako napríklad: biológia, zemepis, dejepis, informatika, telesná výchova, etika, hudobná a výtvarná výchova. Žiaci počas tohto týždňa vytvorili mnoho zaujímavých projektov na diskutované témy.

Myslíme, že tento týždeň bol obohatením nielen pre žiakov, ale aj pre vyučujúcich. Všetci zapojení učitelia tento týždeň intenzívne spolupracovali, zapájali sa do vyučovacieho procesu a koordinovali priebeh celého týždňa. Sme presvedčení, že podobné projekty sú veľmi veľkým prínosom nielen po komunikačnej stránke ,ale aj po osobnostnej. Dúfame, že v budúcnosti prebehne podobne úspešný a efektívny projekt.

Mgr. Nataša Bobčeková, Mgr. Zuzana Šimková, Mgr. Viola Sviteková