• E - TWINNING

• Special species in our countries

• V dňoch 9-10.6.2016 sa konal vzdelávací seminár pre učiteľov základných a stredných škôl v Linz v Rakúsku. Seminár sa konal pod záštitou programu eTwinning, európskeho programu celoživotného vzdelávania Life Long Learning, ktorý sa zameriava na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológii za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl. Daný seminár poskytol nové možnosti a vedomosti o tom ako úspešne začať a zorganizovať medzinárodný projekt pre školu. Počas týchto dvoch dní sme v tíme učiteľov z rôznych krajín spolupracovali na vytvorení medzinárodného projektu, ktorý sa nám aj úspešne podarilo zaregistrovať v sieti eTwinning projektov. Pani učiteľka Šimková nadviazala spoluprácu s kolegyňami z Maďarska a Moldavska. Projekt, ktorý sme vytvorili sa nazýva Special species in our countries. Projekt bude realizovaný od septembra nasledujúceho školského roka.

Mgr. Šimková